, niedziela 23 czerwca 2024
Cieszyn: Fundacja „Być Razem” prezentuje się przed radnymi
Przed zebranymi wystąpili Mariusz Andrukiewicz, Laura Andrukiewicz i Dariusz Bożek reprezentujący Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”.  fot: F.J.DralDodaj do Facebook

Cieszyn: Fundacja „Być Razem” prezentuje się przed radnymi

MB
Cieszyn: Fundacja „Być Razem” prezentuje się przed radnymi

Zdjęcia F.J. Dral


Cieszyn: Fundacja „Być Razem” prezentuje się przed radnymi


Cieszyn: Fundacja „Być Razem” prezentuje się przed radnymi


Cieszyn: Fundacja „Być Razem” prezentuje się przed radnymi


Cieszyn: Fundacja „Być Razem” prezentuje się przed radnymi

Niemało czasu zajęli przedstawiciele Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” podczas sesji Rady Miejskiej Cieszyna 25 lutego. To pierwsze tak duże wystąpienie tej fundacji przed cieszyńskim samorządem, podsumowujące osiem lat działalności w Cieszynie. W raczej optymistycznej atmosferze przedstawiciele opowiedzieli o swojej pracy nad Olzą, choć nie zabrakło także kilku gorzkich słów.

Przed zebranymi wystąpili Mariusz Andrukiewicz, Laura Andrukiewicz i Dariusz Bożek reprezentujący Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”.

Andrukiewicz opowiedział o ukończonym w 2008 roku remoncie 9 obiektów poprzemysłowych przy ul. Wałowej 4 w Cieszynie, które gmina Cieszyn otrzymała od Polifarbu. Obiekty wyposażono w maszyny i urządzenia technologiczne. Z czasem zorganizowano tam miejsca pracy dla osób bezrobotnych i dotkniętych wykluczeniem społecznym w kierunku samozatrudnienia. Prowadzi się tam manufakturę WellDone (stolarnia, ślusarnia), pralnię, gastronomię (kuchnia, stołówka, catering). W miejscach tych zatrudnione są osoby bezrobotne, z dużymi problemami, bezdomne. To nie jedyna działalność „Być Razem”, ale ta najbardziej kluczowa.

W czasie 8 lat działalności podpisano umowy z 299 osobami (umowy o pracę lub cywilno-prawne), w tym 134 osoby radzące sobie na rynku pracy, 165 osób bezrobotnych lub długotrwale bezrobotnych, 53 osoby bezdomne, 65 osób uzależnionych od alkoholu. Ponadto fundacja stale realizuje działania mające na celu aktywizację osób bezrobotnych. Dzięki prowadzonemu na terenie fundacji punktowi pośrednictwa pracy wykorzystano 501 ofert pracy, pracę podjęło w różnej formie ok. 250 osób.

Burmistrz Ryszard Macura przed sesją przygotował informację dla radnych nt. zakresu współpracy gminy z „Być Razem” na przestrzeni tych lat. - Pierwszy etap projektu „Rewitalizacja nieruchomości poprzemysłowej przy ul. Wałowej 4 w Cieszynie z przeznaczeniem na Centrum Edukacji Socjalnej” zakończył się w kwietniu 2008 roku - informuje Macura. Całkowity koszt inwestycji według informacji przekazanych przez burmistrza wyniósł blisko 6 mln zł. Z tego ponad 3 mln zł poniosła gmina, ok. 340 tys. budżet państwa, dotacja z Unii Europejskiej - ponad 2,5 mln zł. Jak dodaje Macura, fundacja „Być Razem” podpisała na 5 lat (z możliwością przedłużenia) umowę z miastem na prowadzenie tam przedsiębiorstwa społecznego. Podpisano też umowę użyczenia gruntu i wyremontowanych budynków z wyposażeniem, a „Być Razem” zostało zobowiązane do ponoszenia kosztów funkcjonowania zrewitalizowanych obiektów (ok. 20 tys. zł na miesiąc). Ponowiona w 2013 roku umowa użyczenia gruntu i nieruchomości obowiązuje teraz do kwietnia 2018 roku.

Jak podał Macura, Fundacja „Być Razem” realizowała z Urzędem Miejskim w Cieszynie na przestrzeni tych lat szereg projektów: Program Rewitalizacji Społecznej Cieszyn - OdNowa (2011 - 2012), Projekt „W stronę klastra - promocja ekonomii społecznej” (2009 - 2010), Projekt systemowy „Aktywna Integracja Społeczna w Cieszynie” (2008 – 2015), zlecenia miasta na realizowanie zadań publicznych (2009 i 2010), współpraca z jednostkami miejskimi:Zamek, MZD, PIT (2009 - 2010).

Dalej Macura odniósł się do udzielanych pożyczek Fundacji „Być Razem”. - Od 2008 roku gmina udziela Fundacji „Być Razem” wsparcia w postaci pożyczek. Są to pożyczki podlegające zwrotowi w ciągu roku na wyprzedzające finansowanie zadań realizowanych ze środków Unii Europejskiej (na podstawie uchwały budżetowej) oraz pożyczki (od 2010 roku) udzielane na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadań w sferze pożytku publicznego - poinformował burmistrz.

- Fundacja „Być Razem” w okresie od 2008 roku do chwili obecnej skorzystała z pożyczek na łączną kwotę 1 mln 94 tys. 106 zł. W styczniu 2016 roku Fundacja Być Razem” złożyła wniosek o udzielenie z budżetu gminy Cieszyn kolejnej pożyczki z przeznaczeniem na rozwój Przedsiębiorstwa Społecznego przy Wałowej 4 w Cieszynie w wysokości 150 tys. zł na okres dwóch lat - dodał Macura. Z informacji przekazanych przez burmistrza wynika, że w latach 2008-2016 fundacja zaciągnęła 12 pożyczek, z czego wszystkie zostały terminowo spłacone, za wyjątkiem ostatniej, która ma termin spłaty we wrześniu 2016.

Na koniec wystąpienia Fundacji „Być Razem” padło kilka informacji o planowanej wzajemnej współpracy miasta i tej organizacji. Jednym z priorytetowych założeń współpracy na przyszłość jest działanie w zakresie tworzenia i realizacji gminnego programu rewitalizacji. Samorząd planuje także m.in. zaangażować „Być Razem” w promocję Cieszyna. - Przedsiębiorstwo prowadzone przez fundację jest rozpoznawalne w całym kraju, działalność fundacji była wyróżniana i nagradzana, w siedzibie fundacji organizowane są również wizyty studyjne - zaznaczył Ryszard Macura. Przy okazji zaznaczono, że w Cieszynie odbywają wizyty przedstawiciele samorządu w Tarnowie, który chce zdobyć wiedzę od „Być Razem” w zakresie stworzenia kopii takiej organizacji w Tarnowie.

Do tego nawiązał radny, Krzysztof Pszczółka. - Właśnie, ta organizacja zdobywa prestiżowe nagrody, jest szanowana i na zewnątrz samorządy patrzą z zazdrością na cieszyńskie działania Fundacji „Być Razem”. Tylko dlaczego nie jest ta działalność akceptowana w samym mieście? Dlaczego w Cieszynie nie akceptuje się czyjegoś sukcesu i człowieka, któremu coś się udało? - pytał Pszczółka. Innego zdania była radna Grażyna Pawlita, która stwierdziła, że to za dużo powiedziane, a stawianie sprawy przez „Być Razem” jakoby nie dostawało wsparcia od miasta, jest nieprawdziwe. - Proszę nie mówić, że nie ma współpracy z miastem, bo jest. Dostajecie pożyczki od miasta - zaznaczyła.

Na koniec zabrał także głos radny Bartosz Tyrna, który zaznaczył, że o takie partnerstwo z tego typu organizacjami w samorządzie należy dbać. - Współpracujemy obecnie nad programem rewitalizacji Cieszyna. Nie będziemy w stanie sami jako samorząd realizować wszystkich celów. Dlatego potrzebujemy partnerów społecznych - powiedział Tyrna. - Od lat obserwuję spadek jakości życia społecznego w Cieszynie. Pozbywamy się dużych festiwali i pracodawców. Pozbycie się kolejnego partnera to nie jest dobry kierunek, tym bardziej, że współpraca z „Być Razem” może nasz samorząd wyróżniać na zewnątrz - dodał.

Komentarze: (590)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ale się trole napasły. Właściwie jeden. Machtroll.

Skończyliście? Naprawdę? Nie doszliście do 600? Ah, szkoda. Ciekaw jestem, jaki temat wywoła kolejną bitwę.

Czytając te komentarze można odnieść wrażenie, że dyskusję - o ile można to nazwać dyskusją - toczyły dwie osoby. Wnioski raczej smutne. Głównie pomówienia, oszczerstwa, inwektywy. To tylko potwierdza fakt, że for internetowych nie należy brać poważnie i po porostu je ignorować. Miejsce dla frustratów.

To tylko potwierdza fakt, że nie rozumiesz co czytasz, ale oczywiście to twoja indywidualna sprawa.

Z przyjemnością przypominam też Państwu moje teksty z ox.pl, do których odnosi się Farmazonowy czy jak mu tam.
Nowowybrany burmistrz Macura organizuje pierwsze spotkanie z mieszkańcami Cieszyna w prywatnej restauracji "Kamienica Konczakowskich":
===
11-01-2015 20:49; ja-nek
Dom Narodowy
Teatr Mickiewicza
Ratusz sala sesyjna
i wiele innych miejskich pomieszczeń dostępnych od ręki - a nowoupieczony burmistrz spotkanie z mieszkańcami organizuje w prywatnej knajpie??..
...
Panie Macura,
pan się dużo musi uczyć jeszcze
nie tylko z dziedziny dobrych obyczajów i przyzwoitości
rozróżniać publiczne od prywatnego
boskie od ludzkiego
mądre od głupiego
pierwsze testy pan oblał.

===
Farmazonowy - cytujesz wpis hejtera pod moim komentarzem, ale trochę go przycinasz - więc oto pełne "opinie internautów" na ten temat:
===
11-01-2015 22:57; Donek do ja-nek
Ty jesteś tak malutki że nawet nie umiesz sobie wyobrazić jak. Gdybyś mógł więcej opluć pana Macurę to byś to zrobił nawet byś na niego narzygał ale nie ma czym. Wiesz jesteś żałosny, tak jak te Twoje marne wypociny. Nie wysilaj się bo i tak to nie działa na żadnego. My wiemy kim jest burmistrz Macura i tego Ci brak zazdrość Cię rozdziera na wszystkie strony zawiść że do pięt mu nie dorastasz i tyle w temacie. Słabią mnie Twoje komentarze i nie wysilaj się więcej bo na tym forum masz więcej przeciwników niż zwolenników.
11-01-2015 23:19; alternatywy 5
Stuknięty hejter ja-śko nie umiał nic znaleźć na burmistrza i jego zastępcę w swoich portalowych szmatławcach, to pluje na oślep swoim starym śmierdzącym jadem. Chodzi taki niemyty zasraniec po ziemi z zużywa innym tlen. " mądrala za dolara "

===
p.s.
jeszcze mój komentarz na temat wpisu hejterów "donek" czy alternatywny::
ich reakcja na moją krytykę R. Macury wypisz wymaluj przypomina to, co Kaczyński i spółka wypluwają z siebie teraz hurtem na temat KOD-u, Nowoczesnej, Trybunału Konstytucyjnego, Komisji Weneckiej itede.
I to by pasowało, oni wszyscy z jednej parafii przecież, ta sama pisdeologia miłości bliźniego.
Farmazonowy dołączył.

Do tego, jak mu tam, Farmazoniastego Żula :
.
1. Mach to Mach - nie mam nic przeciwko facetowi, ale jeśli F. Żulu sugerujesz, że moje teksty są jego autorstwa, to jestem lekko zdziwiony. Ja rozumiem, że na tym forum notorycznie oskarża się interlokutorów o pisanie pod kilkoma nickami, no ale w tym przypadku?!... Ty o stylizacji literackiej nie masz zielonego pojęcia. Nie ta fraza, Żulu!...
.
2. Piszesz dużo o hejterach itepe - i cytujesz jednocześnie na poparcie swoich bzdurnych tez kilka typowo hejterskich wpisów z ox.pl. No jakbym niejakiego Palucha czytał, ten ongiś podobną szermierkę uprawiał, sam ze sobą .
.
3. A propos Palucha. Mój tekst z ox-a na jego temat, cytowany przez Macha, uważam za jeden z lepszych w mojej publicystyce, nie zdezaktualizował się ani o jotę.
Mało, że się pod nim podpisuję - ja go chętnie, z własnym autografem, przytaczam raz jeszcze.
Śmiało w nim możesz dziś zamiast "Paluch" wstawić "Farmazoniasty Żul". No chyba że to jedno i to samo.
.
Panie Paluch.
Pan domaga się od komentatorów lokalnej polityki kultury, uczciwości ect.
Jednocześnie dokopuje Pan Machowi, określając go mianem wulgarnego chama.
Nie waha się pan już po wyborach, bluzgać i na przegranego byłego burmistrza, jego elektorat. I niech się panu nie wydaje, że czyni pan to w białych rękawiczkach. Zapach kiszonych buraków się wokół pańskich wypowiedzi unosi , słychać szelest słomy wystającej z pańskich butów.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Ja nie mam nic ani do, ani do Macha. Ale czytam także i jego komentarze, wchodziłem z nim nieraz w polemikę - i do głowy by mi nie przyszło, by do niego przymierzać tak drastyczne jak pańskie opinie.
Pisze dużo, ma swoje poglądy, prezentuje je z temperamentem podobnym jak wielu innych - choćby tych, którzy przez kilka lat rzeczywiście brutalnie i oczywiście incognito atakowali M.Szczurka. O nich pan nie wspomina no bo ja Paluch "opowiadam się po przeciwnej stronie. Proszę się zatem nie obrażać".
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Za spektakularną porażkę wyborczą M. Andrukiewicza obarcza pan Macha i 2500 jego trefnych wyborców. Nie przejdzie Panu przez gardło, że być może zwykła Kowalska widziała w Andrukiewiczu zupełnie coś innego, niż on sam pragnął pokazać, uznała to za fałsz, że to mogło być przyczyną jego klęski. Że to przysłowiowy zdrowy rozsądek i chłopski rozum, a nie Mach pokonały M.Andrukiewicza.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>..........................
Myślę, że jest pan przekonany o swej racji . Jedynie słusznej, niepodlegającej krytyce. Mocno nakierowanej na walkę, za wszelką cenę. A dla mnie jest pan całkiem niewiarygodny. Nieuczciwy w swej faryzejskiej otwartości. Bezdyskusyjnie chamowaty, z imienia i nazwiska. Koniec końców za głupi, by się w mentora bawić, niekoniecznie dlatego, że za młody na to.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>....>>.
Musiał ten Mach panu mocno zaleźć za skórę, skoro wytacza mu pan osobistą wojnę i wytyka go publicznie paluchem.
Coś ten paluch brzydko pachnie.
.
ja-nek

Zgodnie z propozycją zachowuje prawo do repliki po wpisie Karmazynowego Króla z dnia 13.03.2016 r Ja-nku, nigdy nie mogłem ci odmówić trafności Twoich wpisów nawet jeśli dotyczyły zdaniem wielu, tykania się największych świętości. Ogień, który pali zawsze jest oczyszczający. Jako czytelnik, wielu czasami bezsensownych sporów twoje wpisy,nawet bez podpisu wskazują autora. Głownie z powodu trafnych, niepozbawionych groteskowego humoru tekstów.Zapewnienia przedwyborcze, z konfrontacją powyborczą nieraz nas wszystkich rozczarowują, zaś w innych miejscach utwierdzają, że prawie nigdy nie dokonujemy nieomylnych wyborów. Czas wszystko weryfikuje i szybko płynie. Życzmy sobie dobrych następnych wyborów "śmiejmy się z głupich choć i przewielebnych."

"Mój tekst z ox-a na jego temat, cytowany przez Macha, uważam za jeden z lepszych w mojej publicystyce, nie zdezaktualizował się ani o jotę."

Jak to jest Twoje szczytowe osiągnięcie to wypada mi lekko współczuć normalnego, średniego poziomu.

Widzę, że nawet w niedzielę hejterze nie odpuszczasz.Żałosny biedaku. Mnie niczego nie musisz udowadniać. Przecież niczemu nie zaprzeczam. W niedzielny poranek przekazuję ci znak pokoju, chociaż domyślam się ,że dla ciebie to czas apokalipsy. Tym razem bez odbioru. pewnie umrzesz bez hejtowania.

Taki z ciebie "gołąbek pokoju", że w ubiegłą niedzielę, tj. 6 marca hejtowałeś mnie 25 razy. Więc dzisiaj proponuję ci do przemyślenia:

cytat z Biblii (Mat. 7:3–5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Ale masz rację. Na dzisiaj PAX.

Przygadał kocioł garnkowi- ty uczyniłeś to 23 razy tego dnia-widzę ,że faryeizm cię nie opuszcza.

Ja nie robiłem z siebie "niedzielnego świętego". :) Pax - Mach - Pax.

Ani przez chwilę w to nie wątpiłem. Świętym zapewne jeszcze masz szansę zostać. Poza tym skoryguj swoje wyliczenia. Prawo do repliki nie wyklucza wcześniejszej propozycji. Czytam i słyszę u ciebie nadal pobrzękiwanie szabelką. Mówiłem ,że trzymam cię przy życiu.

Acha. Zrozumiałem. Ty hejtujesz w co drugą niedzielę.

Widzę ,że dla ciebie dzień bez hejtu to dzień stracony nawet w to niedzielne popołudnie. Żeby sprawę jakoś posunąć do przodu to ustalmy- wypowiedziałeś się dzisiaj pod datą 13.03 cztery razy- więc ja replikuję i wpisuję się po raz czwarty. Każdy kolejny wpis, będzie oznaczał prawo do repliki. Negocjacje to trudna sprawa- może tak uda się zachować dzisiaj rozejm. Pomyśl zanim odpiszesz.

Prawo do repliki powiadasz? To przypomnę twój wpis z poprzedniej niedzieli, tj. 6-go marca:

06 marca 2016 - 5:01
MACH: "Już się wyspałem. Zwabiony smrodem Venus Cloacina nie bywałego hejtera zaglądam co też w tandemie z Poglądem powypisywali."

To był pierwszy wpis tego dnia. GODZINA 5:01 !!!!!!! Dalej będziesz mnie pouczał o poszanowaniu niedzieli???

Tak, rzeczywiście napisałem w odpowiedzi na przywołaną przez Ciebie konferencję, na której to odczytałeś publicznie opinię psychologów jak zapewne ci wiadomo już nie anonimowego przynajmniej dla Palucha i portalu OX , gdzie osobiście się logowałem i z którym utrzymuję kontakt nie pomijając Losego . To niebywały smród etyczny podniesiony przez Palucha jak i wielkich jak powiadasz cieszynian, że taką opinię o osobie znanej publicznie wydali publicznie a Paluch ją odczytał tzn upublicznił. To publiczny lincz, niebywałe nadużycie Palucha, wielkich cieszynian na czela z prof. Sławkiem, jak i mediów, że taką opinie rozpowszechnili. W tym aspekcie nie nastąpiło przedawnienie z punktu widzenia KK. Zarówno osoby uczestniczące w tym publicznym hejterstwie Macha w tym aspekcie Paluchu mogą być pozwane.
To nie tylko prawo do repliki ale także prawo do ochrony imienia osoby,która się publicznie ujawniła. Wszyscy inni prowadzący anonimowo rozmowę z rozpoznanym Machem uderzali w niego z premedytacją. Mach nie znał swoich rozmówców jako anonimowych i niezweryfikowanych w czasie kampanii wyborczej a anonimów nie da się obrazić. Anonima ani IP nie da się obrazić, osobę rozpoznaną już tak dlatego w tym aspekcie hejtowano głownie Macha a Paluch Michał wiódł w tym prym.
Zatem nadal podtrzymuję propozycję rozejmu, chociaż przypuszczam, że to ponad twoje siły. Potrzebujesz wsparcia psychologa?Może prof. Sławek ci udzieli.

O jakim rozejmie piszesz?

O wpisie zaproponowanym o godz 13 48

Jeszcze raz napiszę, żeby wyjaśnić sytuację. Mach zapowiada intensywny hejt na KWW jednego z kandydatów, następnie obrzyguje go ordynarnymi kłamstwami, rynsztokowym językiem i zwykłymi głupotami, następnie po przegranej kandydata sam się chwali, że to jego dzieło. Szef kampani tego kandydata Paluch reaguje w mediach i organizuje spotkanie, na którym jest omawiany problem hejtu i daje wywiad na portalu, więc grupa hejterów, czyli Mach, Mach ukryty pod niezarejestrowanymi Anonimami, Mach ukryty pod zarejestrowanymi nickami i inni organizują intensywną nagonkę na Palucha.

Przypomina to sytuację, w której przyłapany na kradzieży złodziej krzyczy "łapać złodzieja" i wskazuje na tego, który go złapał. Trzeba mieć wyjątkowy tupet, żeby tak odwracać kota ogonem. No ale jak ktoś jest megalomanem z deficytem pokory, z nabrzmiałym od nienawiści EGO to trudno wymagać od niego jakiejś adekwatnej refleksji w temacie. I jeszcze jedno Mach:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MACH:
"Wyrażenie'anus internetu" zapożyczone od tatusia sorry zaczerpnięte z terminologii ginekologicznej użył w swoim wywiadzie- pt. analiza społeczna."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wiem, że tego nie wiesz z różnych życiowych powodów ale anusem, czyli odbytem nie zajmuje się ginekolog tylko proktolog. Musisz w swoich fantazjach dokonać fundamentalnej zmiany.

Twoja wiedza mnie poraża.

P.S. Uwielbiam zapach skompromitowanego hejtera o poranku :)

Wyrażenie'anus internetu" zapożyczone od tatusia sorry zaczerpnięte z terminologii ginekologicznej użył w swoim wywiadzie- pt. analiza społeczna... właśnie Michał Paluch, alias Karmazynowy Król słusznie tu określany jako venus cloacina. Nic więc dziwnego, że to niezwykłe wyrażenie dotyczące odbytu podchwycili komentujący jego wywiad internauci. Jeden z wpisów był następujący; 02.02 2015 23 14
Observer
To mi się najbardziej spodobało: Dlatego roztropność podpowiada mi, żeby nienadużywać i nie wystawiać na próbę owej przyzwoitości i uczciwości, szczególnie na eksponowanych stanowiskach ." No muszę Panu Paluchowi pogratulować. Dalej mamy perfumy, elegancka marynarka i na zdrowie!" Widzę ,że Pan Paluch bardzo odważnie feruje wyroki, niestety Panie Michale, żżycie jest odrobinę bardziej skomplikowane i najwidoczniej musi pan wypić jeszcze trochę mleka i zjeść trochę knedli . Odnośnie macha- gość akurat trafnie zwracał uwagę na konflikt interesów. tak więc osobiście wole taki "anus internetu" niż pieprzenie o dupie Maryny.

Ciekawa sytuacja. Jeden hejter (Mach) cytuje drugiego hejtera (ja-nek) i atakuje Michała Palucha, który pisze o hejterach w cieszyńskim internecie.

Ta sekwencja powinna brzmieć następująco- ciekawa sytuacja. jeden hejter(Mach) cytuje drugiego hejtera (ja-nek) i atakuje Michała Palucha kolejnego hejtera(Kiep, alias Karmazynowy Król ) w cieszyńskim internecie.

12-01-2015 00:56
observer
ja-nek, możesz napisać skąd w Twoich postach tyle jadu?

odsyłam wyżej- gdzie cytuję post observera.

11-01-2015 22:57
Donek
do ja-nek
"Ty jesteś tak malutki że nawet nie umiesz sobie wyobrazić jak. Gdybyś mógł więcej opluć (...) to byś to zrobił nawet byś na niego narzygał ale nie ma czym. Wiesz jesteś żałosny, tak jak te Twoje marne wypociny. Nie wysilaj się bo i tak to nie działa na żadnego. (...) Słabią mnie Twoje komentarze i nie wysilaj się więcej bo na tym forum masz więcej przeciwników niż zwolenników."

Mach - ten twój ja-nek, którego cytujesz to ma niezłą opinię:

11-01-2015 23:19
alternatywy 5
"Stuknięty hejter ja-śko nie umiał nic znaleźć na burmistrza i jego zastępcę w swoich portalowych szmatławcach, to pluje na oślep swoim starym śmierdzącym jadem. Chodzi taki niemyty zasraniec po ziemi z zużywa innym tlen. " mądrala za dolara "

jest o tobie i taka opinia 02-022015 0818
paluch brzydko pachnie-moze za długo i za często trzymany w anusie/nie internetowym/

Czy poniższe teksty aktywisty o nicku ja-nek wyjaśniają twoje fascynacje anusem, szerzej - tematyką odbytniczą, jeszcze szerzej - lokowaniem problemów twoich adwersarzy w okolicach krocza? Poza tym jak mam się odnieść do informacji, że ja-nek to twoja kolejna Machowa inkarnacja, kolejny MachoKlon, którego używasz w internetowych dyskusjach?

Widzę ,że ilość postów wpisanych pod powyższym tekstem przekroczyła tę z kampanii wyborczej pana Andrukiewicza, ktory z obrad RM uczynił prywatny folwark a jego czołowy propagandysta nadal nie może się pogodzić z porażką swojego lidera i nadal prowadzi wobec mojej osoby niewypowiedziana wojnę czego możecie czytelnicy doświadczyć czytając poniższe komentarze.
Podsumowując posłużę się wpisem ja-nek z dnia 02.02 2015 r. z godz.6 48- w tekście Analiza społeczna Cieszyna OX PL.
Panie Paluch.
Pan domaga się od komentatorów lokalnej polityki kultury, uczciowości ect.
Jednocześnie dokopuje Pan machowi, określając go mianem wulgarnego chama.
Nie waha się pan już po wyborach, bluzgać i na przegranego byłego burmistrza, jego elektorat. I niech się panu nie wydaje, że czyni pan to w białych rękawiczkach. zapach kiszonych buraków się wokół pańskich wypowiedzi unosi , słychać szelest słomy wystającej z pańskich butów.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.
ja nie mam nic ani do, ani do macha. Ale czytam i także jego komentarze, wchodziłem z nim nieraz w polemikę- i do glowy by mi nie przyszło, by do niego przymierzać tak drastyczne jak pańskie opinie.
Pisze dużo, ma swoje poglądy, prezentuje je z temperamentem podobnym jak wielu innych - choćby tych, ktorzy przez ,ktorzy przez kilks lat rzeczywiscie brutalnie i oczywiscie incognito atakowali M.Szczurka. O nich pan nie wspomina no bo ja Paluch "opowiadam się po przeciwnej stronie. Proszę się zatem nie obrażać".
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>..
Za spektakularną porażkę wyborczą M. Andrukiewicza obarcza pan Machai 2500 jego trefnych wyborców. Nie przejdzie Panu przez gardło, ze być może zwykła Kowalska widziała w Andrukiewiczu zupełnie coś innego , niż on sam pragnął pokazać , uznała to za fałsz , ze to mogło być przyczyną jego klęski. Że to nie przysłowiowy zdrowy rozsądek i chłopski rozum, a nie Mach pokonały M.Andrukiewicza.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>..........................
Myślę ,że jest pan przekonany o swej racji . Jedynie słusznej, niepodlegającej krytyce. Mocno nakierowanej na walkę, za wszelką cenę. A dla mnie jest pan całkiem niewiarygodny. Nieuczciwy w swej faryzejskiej otwartości. Bezdyskusyjnie chamowaty, z imienia i nazwiska. Koniec końcow za głupi, by się w mentora bawi, niekoniecznie dlatego, że za młody na to.
>>>>>>>>>>>>.
Musiał ten Mach panu mocno zależć za skórę, skoro wytacza mu pan osobistą wojnę i wytyka go publicznie paluchem.
Coś ten paluch brzydko pachnie,

Taka opinia:

19-10-2014 19:04
alternatywy 5
Ma się rozumieć, że jesteś inwigilowany? No ciekawe, ciekawe...Posprawdzaj sobie za pluskwami, czipami i agentami.
No ja bym wybrał " królika doświadczalnego " o nicku ja-nek...źródło wiedzy nieskończone dla psychologów, a bardziej dla psychiatrów. " Z jednego IP mają kilka nicków i w komentarzach rozmawiają same ze sobą ". To z ilu nicków rozmawia ze sobą ten nasz aktywista ja-nek - majstersztyk?

http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,28160,hejterzy--sumieniem-narodu.html

To ,że pan Paluch, alias karmazynowy Król usiłuje manipulować opinią czytelników, niech świadczy inny wpis alternatywy 5 komentującego wywiad M.Palucha pt. analiza społeczna Cieszyna, cytuję
04-02-2015 01:24
alternatywy 5.
Jestem zaskoczony i zniesmaczony brakiem obiektywizmu i bezstronności ze strony dziennikarzy. I gdzie ten Paluchj est, dlaczego się nie broni, tylko obrał postawę anonimowego tchórza....że na fejsie prowadzi jakieś wykładnie pouczające? No dajcie spokój.... to ten artykuł powinien być niezwłocznie usunięty panie Lose, a nie bronić go pasywnie i kasować niewygodne komentarze razem z nickami. mam nadzieję ,że ta sprawa nie pozostanie bez wyjaśnień
Itmap- gdzie jesteś? zabili go adminy? Tylko za co? Prosze przytoczyć jego słowa....

Jeżeli mam rację i prawdą jest, że za twoimi paraseksualnymi opisami kryją się fantazje to pytanie idzie o ich ontologiczny status.
Jeżeli tak uporczywie w twoich wypowiedziach pojawia się kwestia działań odbytowych ((( "paluch w anusie", "Ja wiedziałem ,że jak ci zaproponuję w pępek to ty zrobisz to z odwrotnej strony. Tak to jest z Kiepem. Więc poużywaj sobie .właśnie się pochylam" )))
to zrozumiała staje się twoja obojętność wobec narządów kobiecych:

CYTAT:
22-11-2014 15:19
Mach:
"Co do macicy ,to narząd jak każdy inny. "

Czyj paluch jest zanurzony w anusie? Twój? Anonima_jedynego? A może paluch samego Michała Palucha? A może to nie paluch Palucha lecz sam Paluch jest zanurzony w anusie? No to powstaje pytanie kogo jest ów anus, kto jest jego immanentnym właścicielem? Ty? Czy to znowu zawoalowana zachęta do metaforycznej lub faktycznej penetracji? Coś w rodzaju pocałuj mnie w pępek a ja się odwrócę???

Paluch zanurzony w anusie??? Wytłumaczysz zboczoną metaforę???

Czytelników i ciebie zachęcam do sięgnięcia do źródeł. jakoś linku tym razem nie podałeś. Z tchórzostwa?

A są tu jacyś oprócz twoich MachoKlonów?

Czy nadal myślisz ,że tego nikt nie przeczyta?

Och...mam nadzieję, że będą czytać. Zachęcam każdego.

Kolejny cytat z bogatej twórczości Macha:

"nieco temu paluchowi zanurzonemu w anusie odpowiedział wszak o poważną debatę mu chodzi. (...) Wówczas nasz bohater anusował się nad nocnikiem i może tego nie pamiętać - w tym czasie jednak pilnie się uczył by odbyt anusem nazwać i tym sposobem wszedł do cieszyńskiej polityki i centrum wolontariatu. Środowisko reprezentowane przez naszego bohatera należy rzeczywiście do marginesu społecznego życia naszego miasta tyle tylko ,że jest bardzo hałaśliwe no i owo "halo" ustępuje zazwyczaj rozumowi i nazywanie odbytu anusem środowisku reprezentowanym przez palucha w nim zanurzonym tego mojego wyobrażenia o nim nie zmieni. c.d. n. "

Do bogatej kolekcji "Macic", "jaj", "krocz", "pozatykanych kanałów", "nadstawione do całowania pępków" dołącza "paluch zanurzony w anusie".

Może, zwrócisz czytelnikom uwagę na kontekst tego wpisu=- paluchu.

Sam się wytłumacz jak potrafisz.

Mam pytanie do Anonima_jeden. Owego dnia napisałeś w jednym z wątków:

06-02-2015 17:19
Anonim_jeden
"Pan Paluch publikuje na O.X swoją niby analizę społeczną Cieszyna. Dużo miejsca przeznaczając na
obarczenie winą za przegraną w wyborach p. Andrukiewicza jednego z dyskutantów anonimowego forum
Macha."

Jak to się ma do słów napisanych w tym wątku przez Macha w kontekście przegranej andrukiewicza:

"jam to nie chwaląc się sprawił"

Jan Onufry Zagłoba jest bohaterem wszystkich części Trylogii.
Od niego często zależą losy innych postaci / wyciągnięcie Michała z klasztoru /.
Wprowadza elementy humorystyczne / po co? - śmiech łagodzi gorycz np.porażki /
Hultaj, często przypisujący sobie cudze cechy / no to, żeśmy Bohuna usiekli /,
przebiegły, pełen forteli, zawsze wykręci się z niebezpieczeństwa, obdarzony ciętym
językiem.
Ale jednocześnie: inteligentny,pomysłowy, budzi sympatię, los jest dla niego łaskawy.
Wniosek - postać pełna sprzeczności - błazen i mędrzec w jednej osobie.
Na pierwszy plan wysuwa się jego samochwalstwo " Jam to, nie chwaląc się, uczynił "

Oj... ale cie poniosła fantazja. :)

Znów w tej kwestii, wypada mi wyręczyć Anonima -jeden. To, jest tak oczywiste jak cały ten słowotok Palucha alias Karmazynowy Król, alias Kiep z Machem. Ano tak się to ma ,że Mach niczemu nie zaprzecza i potrafi stanąć w prawdzie, a Paluch wskazuje paluchem, że to inni są temu winni, że jemu się nie udało, że on nie hejtuje, on nie zmienia nicków, on nie spowodował wypadku a jeżeli już to w najgorszej sytuacji on psychologa potrzebuje i jakoś to będzie. Znów mamin synek spadnie na cztery łapy.

"Mach potrafi stanąć w prawdzie" - dobre. I znowu trzecia osoba.

Mam nadzieję, że dowiemy się jak w internetowych dyskusjach niszczyłeś ludzi za pomocą wielu nicków. Przykład użycia w odstępie 1,5 roku tego samego zwrotu dotyczącego "Papieża i Jaruzelskiego" cie kompromituje. Użyłeś go jako anonim w tej dyskusji. Użyłeś go jako Mach w innym wątku. To dowód na to, że w dyskusji pod wystąpieniem fundacji w RM co najmniej raz się rozmnożyłeś i żeby wzmocnić tezę ciebie jako Macha, wypowiedziałeś się jako anonim. Pobieżnie przeleciałem przez wątek i widzę też innych ukrywających się MachoKlonów. Czas na prawdę. Przyznaj się.

Anegdota z długą brodą powszechnie znana- jak widać niedojrzałym emocjonalnie młodzieniaszkom nie. nie dziwię się tkwiłeś wówczas w pieluchach.

Tak, tak. Powszechnie znana. Nikt tego tu nigdy nie użył oprócz ciebie. Wpadłeś jak śliwka w kompot.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama