, sobota 13 lipca 2024
Władysław Pasikowski to jeden z najważniejszych polskich reżyserów ostatnich dekad. Zmienił polskie kino na zawsze, nakręcił filmy uznawane dziś za kultowe, ale potem się pogubił. I to dwa razy.
Wiadomości, Kultura - gcadmin - 14 grudnia 2023
To już festiwalowa tradycja, aby Przekładaniec Cieszyński otworzyć dużym muzycznym wydarzeniem w Teatrze im. Mickiewicza. Nie inaczej będzie również i w tym roku, a zaproszenie na festiwal organizacji pozarządowych przyjął zespół Dikanda, od ponad...
Wiadomości, Cieszyn, Kultura - gcadmin - 07 sierpnia 2023
Osiem wakacyjnych weekendów pełnych kultury, sportu, relaksu i zabawy podczas festiwalu „Lato na Barbarze”
Wiadomości, Cieszyn, Kultura - gcadmin - 21 czerwca 2023
W minionym tygodniu w Domu Narodowym odbyło się spotkanie miłośników poezji. Przybyłym swoją twórczość zaprezentowało małżeństwo: Elżbieta Holeksa-Malinowska oraz Stanisław Malinowski.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura - MM - 23 kwietnia 2023
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej ogłasza nabór do Chóru.
Za nami wernisaż prac laureatów 21. edycji międzynarodowego przeglądu Graduation Projects. W sali wystawowej Zamku Cieszyn można oglądać najlepsze prace dyplomowe studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.
Pierwsza sobota marca stała się w pewnym sensie niezapominana dla grupy ludzi, Polaków oraz Ukraińców, którzy poświęcili swój poranek, żeby poznać bliżej Uniwersytet Śląski.
Po oficjalnym otwarciu wyremontowanej Izby Oświęcimskiej, nowego mini muzeum z makietą Goleszowskiej Fabryki Cementu oraz nowoczesnego Centrum Informacji Turystycznego zapraszamy mieszkańców Gminy Goleszów, jej sympatyków oraz turystów do poznania...
Pierwszy weekend marca pożegna zimowe klimaty odrobiną śmiechu. Teatr A. Mickiewicza w Cieszynie zaprasza na 3 komediowe spektakle.
Dobra wiadomość dla fanów kina! Od 10 lutego do 28 lutego cieszyńskie kino „Piast” przedstawiać będzie 4 ogólnopolskie premiery, w tym jeden pokaz przedpremierowy.
Niezwykle szczerza, bez ubrań i cenzury - wystawa autorstwa Aguli Swobody pod tytulem “Matkość”. Wystawę można oglądać w COK “Dom Narodowy” w Cieszynie.
Zakończyła się charytatywna aukcja, której organizatorem była kawiarnia Tramwaj Cafe z Cieszyna. Piernik dedykowany Kociej Szajce, wykonany przez Karolinę Gwizdałę na podstawie grafiki Malwiny Hajduk-Kawalec zostaje w Cieszynie, a kwota za którą...
reklama