, niedziela 28 luty 2021
Podsumowanie roku 2012: Najpopularniejsze artykuły
Poniżej przedstawiamy zestawienie siedmiu tematów oraz trzech najpopularniejszych artykułów, które ukazały się na naszej stronie w 2012 roku. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Podsumowanie roku 2012: Najpopularniejsze artykuły

STEFAN MAŃKA

Jakie artykuły cieszyły się największą popularnością wśród naszych Czytelników? Które teksty były najchętniej komentowane i wyświetlane? Poniżej przedstawiamy zestawienie siedmiu tematów oraz trzech najpopularniejszych artykułów, które ukazały się na naszej stronie w 2012 roku.

Kontrowersyjna decyzja burmistrza w sprawie parkingu na rynku

Zestawienie najpopularniejszych tematów mijającego roku otwiera ostatni tekst Wojciecha Trzcionki, opublikowany na łamach naszego portalu, w którym były redaktor naczelny ocenia kontrowersyjną decyzję burmistrza Cieszyna, o wyznaczeniu miejsc parkingowych na cieszyńskim rynku. Artykuł zatytułowany: Burmistrz Cieszyna woli samochody niż dzieci, wywołał ogromne poruszenie wśród naszych Czytelników, którzy niemal jednogłośnie skrytykowali takie rozwiązanie problemu małej ilości miejsc parkingowych w Cieszynie. Mimo niezadowolenia mieszkańców, parking ma się jednak całkiem dobrze i nie można tam najczęściej znaleźć ani jednego wolnego miejsca.

Tablica uczciła byłego prezydenta i podzieliła mieszkańców

W przeddzień drugiej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem, w kościele pw. śś. ap. Piotra i Pawła w Skoczowie, odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie odprawianej z tej okazji mszy świętej niektóre z osób opuściły kościół. Jeszcze dobitniej swoje niezadowolenie wyrazili nasi Czytelnicy, którzy przez długi czas intensywnie komentowali pozornie mało istotne wydarzenie w skoczowskiej parafii.

Ewa Farna - wypadek, kara i odbudowa wizerunku

Ogromne zmęczenie, spowodowane zarwanymi nocami przed maturą oraz alkohol, sprawiły, iż młoda piosenkarka z Zaolzia zasnęła za kierownicą i roztrzaskała nowiutkiego volkswagena tiguana. Sama na szczęście wyszła z wypadku bez większych obrażeń. Mało pozytywny moment w karierze Ewy Farny wywołał lawinę negatywnych komentarzy. Piosenkarka ukarana została karą pieniężną w wysokości 35 tys. koron oraz zatrzymaniem na 2 lata prawa jazdy. Swój wizerunek próbowała następnie odbudować w telewizyjnym show - Bitwa na Głosy, w który ku zdziwieniu wszystkich, poprowadziła drużynę z Sosnowca.

Komunikacja oraz infrastruktura kolejowa i autobusowa w powiecie

Od początku roku Śląsk Cieszyński bombardowany był informacjami o kłopotach komunikacyjnych. Najpierw spółka PKS w Cieszynie postawiona została w stan likwidacji, co doprowadziło do sprzedaży dworca PKS, a następnie PKP poinformowało o planach sprzedaży dworca PKP w Cieszynie. 1 lipca ogromna ilość połączeń i linii obsługiwanych przez PKS Cieszyn została zlikwidowana, a dworzec stał się własnością prywatnego inwestora z Białej Podlaskiej, który rozpoczął już prace zmierzające do wybudowania w tym miejscu galerii handlowej.

Sytuację komunikacyjną w powiecie miały poprawić Koleje Śląskie, które od grudnia przejęły wszystkie połączenia kolejowe w województwie śląskim. Entuzjazm oraz nadzieje pokładane w nowym przewoźniku wraz z ogłoszeniem nowego rozkładu jazdy, runęły jednak już w pierwszym dniu. Z każdym kolejnym dniem było tylko gorzej, a wyniki przeprowadzonej w spółce kontroli wykazały, iż w Kolejach Śląskich było za mało personelu, a załogi nie przygotowano odpowiednio na przejęcie przewozów w regionie. W efekcie doszło do niewyobrażalnego chaosu na torach całego województwa.

Nagła zmiana warty w Domu Narodowym

Spore poruszenie wśród naszych Czytelników, wywołała informacja o odwołaniu Bogusława Haręży ze stanowiska dyrektora COK Dom Narodowy. Jak się okazało zapomniana przez wielu instytucja kultury w Cieszynie, ma ogromne znaczenie dla naszych Czytelników, którzy śledzili każdy kolejny krok burmistrza, zmierzający do wyboru nowego dyrektora. Napiętą atmosferę wokół Domu Narodowego, spotęgowała informacja o składzie komisji konkursowej oraz powołaniu Cecyli Gasz-Płońskiej na stanowisko nowego dyrektora COK-u.

Szlachetne zdrowie...

Niemalże każda publikacja dotycząca Szpitala Śląskiego w Cieszynie, spotykała się z ogromnym zaangażowaniem naszych Czytelników. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Szpital otrzymał informację o niezwykle niskim kontakcie na rok 2012. Była pikieta pod śląskim odziałem Narodowego Funduszu Zdrowia oraz liczne interwencje w tej sprawie. Ostatecznie Szpital Śląski w Cieszynie wywalczył kontrakt o 4,5 mln zł wyższy od ubiegłorocznego, jednak ataki na szpital nie słabły. Kolejne zarzuty i oskarżenia pod adresem kierownictwa szpitala, pojawiły się wraz z informacją o wynajęciu powierzchni w Szpitalu Śląskim przez Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach Ochojcu oraz planach połączenia szpitala z Cieszyńskim Pogotowiem Ratunkowym. Nie pomógł nawet wywiad z Anną Bednarską-Czerwińską, w którym dyrektor szpitala odpierała ataki swoich oponentów.

Wiele kontrowersji wzbudziły również plany Sejmiku Województwa Śląskiego, zakładające połączenie Śląskiego Szpitala Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego im. Gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu ze szpitalem Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, a głos w sprawie zabrali niemalże wszyscy zainteresowani, w tym pracownicy i pacjenci, którzy zorganizowali pikietę w obronie ustrońskiego szpitala.

Co tam panie w polityce?

W październiku 2011 roku do parlamentu wybrano trzech polityków z powiatu cieszyńskiego - posłami zostali Aleksandra Trybuś i Czesław Gluza, senatorem Tadeusz Kopeć, wszyscy z Platformy Obywatelskiej. Rok później zapytaliśmy ich o 3 największe sukcesy i 3 największe porażki jako parlamentarzystów VII kadencji. Aleksandra Trybuś za swoje sukcesy uznała inicjatywy związane ze szkołą m.in. konkurs popularyzujący wiedzę o polskim parlamencie, turniej tenisa stołowego, a także nawiązanie współpracy z Hufcem ZHP. Systematyczne tworzenie prawa czy też poprawa już istniejącego to największe sukcesy Czesława Gluzy, który szczegółowo wymienił ustawy oraz działania, nad którymi skupił się w ramach pracy w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Zdrowia. Senator Tadeusz Kopeć swoje zadowolenie czerpie z kontynuacji pracy parlamentarzysty, tym razem w Senacie, co jak twierdzi umożliwia mu wpływanie na kształt stanowionego prawa oraz niesienie pomocy w rozwiązywaniu spraw lokalnych.

Etyka, Telewizja Trwam i Młodzież Wszechpolska

Dokonując analizy wszystkich artykułów, które ukazały się w mijającym roku, można wyróżnić trzy, które cieszyły się największym zainteresowaniem naszych Czytelników. Od momentu publikacji toczyły się pod nimi intensywne dyskusje oraz były to również artykuły z największą ilością odsłon. Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajął tekst o zajęciach z etyki, w którym jego autor sprawdzał, w których szkołach w naszym regionie takie zajęcia się odbywają, czego uczą się na nich uczniowie oraz dlaczego oni sami na nie uczęszczają. Drugie miejsce: Ulicami Cieszyna przeszedł marsz w obronie telewizji trwam,w którym autor zdał relację z tego jak się okazało kontrowersyjnego wydarzenia. Najpopularniejszym artykułem 2012 roku, został jednak tekst zatytułowany: Młodzież Wszechpolska z Koniakowa: Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!, który zebrał prawie 100 komentarzy, w większości bardzo rozbudowanych i kontynuujących dyskusję po dziś.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama