, niedziela 19 maja 2019
Szpacyrkym po Cieszynie “Gdo sie za swój jynzyk wstydzi takim niech sie każdy brzidzi”
W marcu pisaliśmy o tym, że Beskidzki Dom Zielin „Przytulia” znalazł się w gronie nominowanych do prestiżowego konkursu Top Inwestycji 2019. 14 maja odbyła się gala wręczenia nagród, a jedna z nich powędrowała właśnie do Brennej.
Wybory – chcemy czy nie dokonujemy ich każdego dnia. Bywają łatwe, nad którymi nie musimy się nawet długo zastanawiać, oraz takie które spędzają nam sen z powiek. Tym razem to członkowie Polskiego Związku Niewidomych Koło w Cieszynie zostali...
W poniedziałkowe popołudnie w cieszyńskiej Bibliotece po raz kolejny odbyło się spotkanie autorskie, tym razem było to spotkanie z reporterem Pawłem Smoleńskim. Jest on autorem kilku książek między innymi: „Wnuki Jozuego”, „Izrael już nie frunie”...
„Pokażę, że potrafię” to hasło tegorocznych obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną połączone z 25-leciem działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie, które odbędą...
6 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych trafi do jednostek OSP w powiecie cieszyńskim. Ich zakup sfinansowany zostanie częściowo przez samorządy, a pozostała kwota pokryta zostanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,...
Już we wtorek, 14 maja o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odbędzie się spotkanie organizacyjne projektu zmiany i ożywienia skweru Ireny Sendlerowej, znajdującego się przy ul. Śrutarskiej w Cieszynie.
W sobotę, 11 maja odbył się 51. rajd młodzieży powiatu cieszyńskiego „Powitanie wiosny”. Tym razem organizatorzy wybrali na metę rajdu schronisko PTTK na Soszowie. Przez schronisko tego dnia przewinęło się 450 uczestników rajdu.
Szpacyrkym po Cieszynie “Gdo sie za swój jynzyk wstydzi takim niech sie każdy brzidzi”
W piątek, 17 maja o godz. 20:00 w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego w Cieszynie wystąpi Kabaret Polefka. Mamy dwa podwójne zaproszenia dla naszych czytelników na to wydarzenie.
Miejski Zarząd Dróg poinformował o zamknięciu ulicy Frysztackiej w Cieszynie na czas najbliższego weekendu, w godzinach nocnych.
4 maja odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego wozu pożarniczego dla OSP w Bąkowie, na który jednostka czekała od lat. Przekazanie samochodu było częścią Miejsko-Gminnych obchodów Dnia Strażaka.
reklama