, poniedziałek 21 września 2020
W skoczowskim kościele odsłonięto tablicę ku czci Lecha Kaczyńskiego
Inicjatorami i fundatorami tablicy byli członkowie skoczowskiego podregionu NSZZ Solidarność i Klubu Gazety Polskiej w Skoczowie.  fot: Bartek KukuczDodaj do Facebook

W skoczowskim kościele odsłonięto tablicę ku czci Lecha Kaczyńskiego

JAKUB MARCJASZ
W skoczowskim kościele odsłonięto tablicę ku czci Lecha Kaczyńskiego

umieszczona została w przedsionku wejścia do kościoła. fot.Bartek Kukucz


W skoczowskim kościele odsłonięto tablicę ku czci Lecha Kaczyńskiego

W uroczystości wzięli udział posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Stanisław Pięta i Tadeusz Szwed. fot. Bartek Kukucz


W skoczowskim kościele odsłonięto tablicę ku czci Lecha Kaczyńskiego

Odsłonięcie tablicy nastąpiło w trakcie odbywającej się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych mszy świętej o godz. 11.00. fot. Bartek Kukucz


W skoczowskim kościele odsłonięto tablicę ku czci Lecha Kaczyńskiego

Inicjatorami i fundatorami tablicy byli członkowie skoczowskiego podregionu NSZZ Solidarność i Klubu Gazety Polskiej w Skoczowie. fot. Bartek Kukucz


W skoczowskim kościele odsłonięto tablicę ku czci Lecha Kaczyńskiego

Na odsłonięcie tablicy zapraszał Klub Gazety Polskiej w Skoczowie. fot. Bartek Kukucz

W przeddzień drugiej rocznicy katastrofy pod Smoleńskim, w kościele pw. śś. ap. Piotra i Pawła w Skoczowie, odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie odprawianej z tej okazji mszy świętej niektóre z osób opuściły kościół.

Na tablicy, która umieszczona została w przedsionku wejścia do kościoła, wyryto napis: "Prezydentowi RP śp. prof. Lechowi Kaczyńskiemu jego małżonce Marii i wszystkim Polakom poległym na nieludzkiej ziemi służąc Polsce". Znalazł się również na niej fragment wiersza Zbigniewa Herberta "Przesłanie Pana Cogito": "... i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie".

Inicjatorami i fundatorami tablicy byli członkowie skoczowskiego podregionu NSZZ Solidarność i Klubu Gazety Polskiej w Skoczowie. Jej odsłonięcie nastąpiło w trakcie odbywającej się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych mszy świętej o godz. 11.00.

Podczas wygłoszonego kazania, ks. Marek Kulig, wikariusz parafii pw. śś. ap. Piotra i Pawła w Skoczowie, tłumaczył: - Musimy o tym pamiętać, skoro śledztwo im dłużej trwa, tym mniej wyjaśnia, musimy o tym pamiętać, bo coraz głośniej chce się tę tragedię wyciszyć, wymazać ze świadomości Polaków. Węgrzy organizują jutro rocznicowe uroczystości, fundują w różnych miastach pomniki upamiętniające ofiary tej katastrofy, a w Polsce samorządy, które chcą uczcić pamięć prezydenta i jego towarzyszy narażone są na wściekłe ataki, rzekomo wrażliwych dziennikarzy, którzy nie chcą już wracać do tych 96 śmierci i tłumaczą nam, że to niepotrzebne, że nie można tak ciągle mówić o śmierci.

Zaatakował media: - Może bym i próbował uwierzyć w tę rzekomą delikatność dziennikarzy, gdyby nie wiwisekcja jakiej poddają tragedię dziewczynki z Sosnowca. Jak widać śmierć śmierci nierówna - mówił i choć zauważył, że taka matematyka pozbawiona jest jakiegokolwiek sensu, to dodał: - Śmiercią Madzi ekscytują się media średnio dwa razy w tygodniu już dwunasty tydzień, gdyby tyle uwagi poświęcić smoleńskim ofiarom to śmierć prezydenta i jego świty trzeba by wspominać i rozpatrywać rany, dwanaście tygodni na każdą z ofiar, przez ponad 22 lata. I pytał: - Czyżby tyle miało trwać śledztwo w sprawie tej katastrofy. No cóż, na poznanie prawdy o Katyniu, musieliśmy czekać dłużej.

- Wierzą, że prawda o śmierci polskich elit w Smoleńsku prędzej, czy później wyjdzie na jaw. Prawda, prędzej czy później zwycięży, ale warto mieć w jej zwycięstwie swój udział, czego wam i sobie życzę - zakończył swoje kazanie ks. Kulig.

Już w trakcie kazania kilka osób wyszło z kościoła, które nie chciały jednak rozmawiać z dziennikarzami na temat dzisiejszej uroczystości. - Znów Kościół miesza się do polityki - rzucił tylko krótko jeden z mężczyzn. Inny dodał: - Porażka i żenada! Kolejne osoby zaczęły wychodzić pod koniec mszy świętej.

Wówczas głos zabrał również Tadeusz Mendrek, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Skoczowie, który podważył wyniki pracy rosyjskich i polskich śledczych badających przyczyny katastrofy smoleńskiej. - Badania prowadzone przez niezależnych ekspertów dowiodły, że wspomniane ustalenia, to tylko jedno wielkie kłamstwo napisane na użytek i pod dyktando władz w Rosji. Uderzające jest podobieństwo działań rządu rosyjskiego w celu wyjaśnienia zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat i tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku - przekonywał.

Poseł Stanisław Szwed z Prawa i Sprawiedliwości odczytał list, zaproszonego również do Skoczowa, Jarosława Kaczyńskiego: "Lech Kaczyński był człowiekiem, dla którego służba Rzeczpospolitej stanowiła najwyższe posłannictwo. Niech pamięć o nim i jego małżonce, kobiecie mądrej i prawej, pozostanie na zawsze w naszych sercach i umysłach. Jesteśmy to winni im i sobie samym, bo teraz na nas ciąży zaszczytny obowiązek kontynuacji ich dzieł" - napisał prezes Prawa i Sprawiedliwości i brat zmarłego prezydenta. Jego list został nagrodzony oklaskami.

- Dlaczego by nie? - odpowiada Stanisław Pięta, poseł Prawa i Sprawiedliwości, na pytanie, dlaczego właśnie pod Kaplicówką odsłonięta została tablica. I dodaje: - W Skoczowie, tak jak w całym kraju, mieszkają uczciwi i porządni ludzie, którzy chcą uczcić pamięć pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar smoleńskiej tragedii. Zwłaszcza teraz, kiedy okazuje się, że oficjalnie prowadzone śledztwa, nie doprowadzają nas do prawdy, gdy okazuje się, że kłamstwo popędzało kłamstwo, oszustwo oszustwo. Tym bardziej nie możemy spocząć i jako uczciwi, i wolni ludzie, powinniśmy się domagać wyjaśnienia przyczyn tej tragedii i pamiętać o ofiarach.

Pojawiły się również głosy popierające umieszczenie tablicy właśnie w kościele: - To na pewno lepsze miejsce niż ulica, bo ta tablica jest symbolem pamięci zmarłych, dlatego pod tym względem kościół to na pewno dobre miejsce - mówi Jerzy Ferfecki, mieszkaniec Skoczowa.

W katastrofie prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, zginęło 96 osób.

Komentarze: (94)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W ten oto sposób skoczowski kościół P&P stał sie żywym symbolem ewangelicznej jawnogrzesznicy

Co za głupota z tymi tablicami! A słowo "polegli" odnosi się do ofiar na wojnie, w katastrofie się "ginie". Ciężka głupota PISu tak jątrzyć i dzielić społeczeństwo - no ale motłoch kupuje "sensacje Macierewicza", niestety. A Kościół poddaje się tym poglądom. Tragedia!

Jak mawiał nieodżałowany śp. Stefan Kisielewski: „Nic tak nie nobilituje głupoty, jak polemika”.

To jest kwestia czasu jak przywloką do tego kościoła pół kadłuba tupolewa ha ha ha !

póki co stawiają szubienice i organizują marsze z pochodniami, zwołują bandy kiboli i zastępy radiomaryjne - taka to "elyta" płonie żądzą władzy i zemsty za 6 pod rząd przegranych wyborów...

masz rację bracie...:

"Rosja nie szuka w Polsce kolaboranta, bo wie, że go nie znajdzie. Chce po prostu, by się jej bać. I PiS się w to wpisuje - taką tezę stawia w rozmowie z RMF FM prezydencki doradca Roman Kuźniar. Kuźniar przyznaje, że nie ma pewności, czy można mówić o rozgrywaniu katastrofy smoleńskiej przez Rosjan. Z pewnością jednak - jak stwierdza - PiS swym zachowaniem wchodzi Rosjanom w kolor. Prezydencki doradca przekonuje, że pewnym Rosjanom zależy na tym, by pokazywać Polskę w świecie jako kraj nieprzewidywalny, nierozsądny, niestabilny.

W tę strategię wpisuje się zachowanie PiS. Rosjanie mają świadomość, że oni w Polsce nie znajdą kolaborantów. Natomiast chcą - bo to jest dla Rosji marzenie - że świat się ich boi, sąsiedzi się ich boją. I Kaczyńscy, ten obóz się Rosji boi, wręcz histeryzuje na dźwięk, na widok Rosji. I w tym sensie odgrywa taką pożyteczną z rosyjskiego punktu widzenia rolę pożytecznego idioty.

Prezydencki doradca podkreśla, że mitem jest rzekoma chęć Rosji uczynienia z Polski kogoś w rodzaju wasala. Chodzi tylko o to, by Polska się jej bała. Jeżeli histerycznie biegamy po Polsce, to im to bardzo odpowiada - mówi.

Znaj proporcje Mocium Panie. W listopadzie zeszłego roku w porannym programie TVP Info doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. zagranicznych, R. Kuźniar stwierdził dosłownie, że Polska powinna zrezygnować z suwerenności na rzecz Niemiec. Natomiast przywództwa Niemiec w Europie nie tyle nie należy się obawiać co należy o nie prosić i zachęcać Niemcy by podjęły się roli przywódczej. To niejedyne skandaliczne słowa przedstawiciela urzędu, który wg konstytucji stoi na straży suwerenności(sic!!!!). Na naszym forum nie cytowałbym mądrości tego pana. Żenada.

w twe relacje-rewelacje wierzę jak w mgłę smoleńską rozpyloną przez kosmitów - ale nie aż tak mocno, jak ty sam w nią wierzysz...
ja przypuszczam, że dziadek-wampir Macierewicz jest dla ciebie autorytetem i szalbierz Kaczyński, zgadłem?...

Mickiewicz tłumaczył kiedyś wyraźnie, że istnieją u nas dwie Polski. Jest Polska rosyjskich kolaborantów, (tych, którzy występują w „Salonie warszawskim” z III części „Dziadów”), i jest Polska tych Polaków, którzy chcą pozostać wierni swoim narodowym obowiązkom.

Bez woli Boga nawet wł­os ci z głowy nie spadnie... tak Bóg chciał, uszanować to trzeba, życia im nikt już nie wróci, są u Pana i jest im dobrze, a wy tak się szarpiecie, Wola Boga - trzeba ją szanować i z pokorą pochylić głowę. Nie jątrzyć, nie siać nienawiści.
Boże odpuść im , bo nie wiedzą co czynią !

doskonale wiedzą co czynią ci, co jątrzą i nienawiść sieją ...
To wyrachowani, cyniczni gracze, bez zmrużenia oka podpierający sie Bogiem i obnoszący trumny po Polsce dla osiągnięcia swych politykierskich celów.
Bóg będzie miał chyba problem z wybaczeniem...

Pozostaje tylko klasyka zacytować: W tym kraju nie mogę być katolikiem bo za bardzo kocham ludzi...
Smutne, aczkolwiek z każdej strony prwdziwe jak się patrzy na to co oszołomy wyprawiają. Może jakby takiemu księdzu odpuścic celibat i pozwolić na założenie rodziny to by się i czymś zajął i nie miał czasu na głupoty, które tylko i wyłącznie dzielą społeczeństwo zamiast łączyć. No... ale takie to widocznie nauki koścoła po reformie :) no i jeszcze grunt podatny spod znaku jarkacza swoje 3 gr dorzuci bo tez sie im nudzi w domach widać...

§2. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu, jeżeli jego treść:
- nie jest zgodna z tematem komentowanego artykułu,
- obraża osoby publiczne lub inne osoby uczestniczące w dyskusji.
Wniosek końcowy - post spełnia warunki regulaminu i jest zgodny z linią GC.

jesteście żałośni co to ma być same głupoty piszecie nie rozumiesz to nie pisz trochę kultury i wiedzy

"Kiedy 100 lat temu luksusowy parowiec Titanic wypływał w swój dziewiczy transatlantycki rejs, słowo "niezatapialny" odmieniano przez wszystkie przypadki. Gdy więc po niespełna trzech dniach podróży Titanic zatonął, pociągając za sobą przeszło 1,5 tys. ofiar, świat nie mógł w to uwierzyć. Czy po 100 latach od tragicznej nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku wiemy coś pewnego o tamtych wydarzeniach?..."

My tu w Skoczowie wiemy już na pewno jedno:

gdyby katastrofa Titanica wydarzyła się nie sto lat temu a teraz, a na jego pokładzie płynąłby L. Kaczyński z małżonką i aktywem PiS, to przyczyną tej katastrofy nie byłoby zderzenie "niezatapialnego" okrętu z górą lodową, ale zdrada i zbrodnia Tuska oraz zamach rosyjski.

Ta sekta tak ma.

Pewne gorzkie słowa, przychodzą mi na myśl czytając pańskie uwagi: "- Sprzedawaliśmy głupotę na masową skalę i teraz mamy odbiorców wychowanych na tej głupocie" - tak o ostatnich 20-latach w polskich mediach powiedział Wojciech Jagielski, były reporter “Gazety Wyborczej”

Jagielski mędrkuje bez polotu - taką samą "głupotę" sprzedaje sie na całym świecie i to znacznie dłużej niż 20 lat, a nie wszędzie zaowocowała ona pislamizmem...
U nas wcześniej było zakłamanie PRL-owskie, które powinno ludzi wyczulić na fałsz - ale dopiero pojawienie się inteligentnych a przy tym bezwzględnych i cynicznych graczy politycznych typu Kaczyński aktywowało w naturanie predystynowanej grupie genetycznie i mentalnie podatnych osobników pokłady nienawiści i agresji, spazmy obłędu i żądzę krwi.
Kaczyński przejdzie do historii naszego kraju na prawach epidemii cholery.

Dwa lata temu ważną rolę odegrało „pojednanie polsko-rosyjskie”. Jego głównym celem było zatuszowanie „wydarzeń smoleńskich”. Kto domagał się śledztwa, wyjaśnienia tej zagadkowej katastrofy, był przeciwko „pojednaniu”. Tak stworzono dla głupków ideologiczną podstawę zamykania ust dociekliwym. Teraz „pojednanie” już nie jest potrzebne. Nikt już nie wzywa do akcji palenia świeczek na rosyjskich grobach. Sprawa skończona. Trzeba nam już tylko szybko o niej zapomnieć.

Ci, którzy chcą przetrwać, muszą zacząć budować autentyczną wspólnotę: odtworzyć język, powołać wolne media, propagować polską kulturę i styl życia. Każda gazeta, książka, pomnik, tablica pamięci czy film wydane poza obiegiem propagandy mają odtąd wartość kamieni, z których powstanie solidna barykada. Stowarzyszenia i organizacje obywatelskie będą zaczątkiem wolnej społeczności. Podstawą takiej wspólnoty może być tylko rodzina, dom, środowisko zawodowe, krąg znajomych, własna parafia.

Skandal ! jak można wywieszać w Kościele takie bzdury.Wśród katolików jest nie więcej niż 10 % pislamistów a reszta to normalni ludzie a w Skoczowie zmusza się ludzi do polityki w Kościele.Co na to Kuria? Tę tablicę należy natychmist zdjąć i niech pislamiści powieszą ją sobie we włsnej siedzibie.Nie myślałem ,że kler w Skoczowie opentała totalna głupota.

Ludzie dajcie spokoj tymi opiniami .A kto to czyta .Polska juz dawno sprzedana . a za jakiej patyii kto to wie .Ktos madry kiedys napisal ze POLACY TO TAKI NAROD ZE JAK MAJA WOLNOSC TO ROBIA WSZYSTKO ZEBY JA STRACIC A JAK JA STRACA TO ROBIA WSZYSTKO ZEBY JA ODZYSKAC wiec ludziska szykujcie sie do wojny a nie do politykowania nasz narod nie jest do tego stworzony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja tam wierzę Mędrkowi! Toć jego brat jest dyrektorem technicznym w PKS w Cieszynie - zatem na czym jak na czym, ale na technice to on się zna!

Nie zrozumiałeś cytatu Herberta. Trudno. Ale z użytego skojarzenia (o szlachetnym zwierzęciu) zgaduję, iż kolega najpewniej z palikotowej trzody?

PANOWIE POSŁOWIE- ZRÓBCIE PORZĄDEK Z KOŁEM PIS W ISTEBNEJ. POZWALACIE NA ZBYT WIELE. JAK MOŻNA TOLEROWAĆ KONFLIKT WEWNĄTRZ PARTYJNY. MIESZKAŃCY SĄ OBURZENI.

§2. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu, jeżeli jego treść:.....jest pisana tylko wielkimi literami,

"i nie przebaczaj"... te słowa pasują do Domu Bożego jak do świni dzwonek...

Ot i cały kler !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od wielbicieli raportów Anodiny i Millera, pełnych podziwu wobec działań rządów polskiego i rosyjskiego poszedł tutaj przekaz, który dobrze przyswoili : od upamiętniania prezydenta to jest cmentarz, a nie tablica w kościele. Proboszcz zaś może w swoim kościele robić tylko to co spodoba się antyklerykałom.

Do tej pory Kościół służył do modlitwy do Pana Boga a teraz bez uzgodnienia z wszystkimi parafianami samozwańcza grupka osób wiesza za zgodą proboszcza i pewnie Kurii jakieś tablice pamiątkowe. Na pewno ich miejsce nie powinno być w Kościele. Dziękuję bardzo i przestaję chodzić do tego kościoła i dziękuję, że mamy jeszcze do wybory dwie świątynie gdzie można uczestniczyć w spokojnej mszy świętej. A ks. Marek to może drugi ks. Natanek? W przyszłości to się zastanowię czy oddam część mojego podatku na cele kościelne, bo to czysta kpina . Kościół to my czyli zwykli ludzie , a nie jakieś oszołomy.

Stronnictwo ruskie ma tu swoich sympatyków.

To nie żadne stronnictwo ruskie ale 85% społeczeństwa ma prawo decydować a nie kilkanaście procent krzykliwych pislamistów.

Niech kościół robi tak dalej. Już widzę tę młodzież łykającą te hipokryzję Mojego Kościoła.

To, co dzieje się na tutaj i pod notatką na ten sam temat na konkurencyjnym portalu, nie wygląda już na zwykłe szaleństwo, ale na zbiorowe opętanie. Czas wezwać egzorcystę.

jeszcze dodam - i wczoraj się w Warszawie działo na Krakowskim Przedmieściu...
Tak, masz rację - od dwóch lat Polska czeka na egzorcyzmy nad szalejącym demonem kaczyńskiej nienawiści, który w Wielkanoc dotarł do Skoczowa

Hańba dla Skoczowa, hańba dla tej świątyni, hańba dla tych, którzy milcząco będą przechodzić koło tego odcisku diabelskiego kopyta. [KOMENTARZ ZOSTAŁ ZMODYFIKOWANY PRZEZ MODERATORA]

Podsumujmy Wielkanocnie: ALE JAJA

żenada!!! kościół + polityka to szambo najgorsze...kościół nie powinien się mieszać do polityki bo straci jeszcze bardziej niż obecnie - za parę lat kościoły będą puste...

Uspokójcie się wszyscy !!!
Jeżeli wam ta tablica przeszkadza to zostawcie to dla siebie a nie piszcie tu takie rzeczy . Obrażacie ludzi i kościół .!

mylisz się - to kościół obraża nas

[KOMENTARZ ZMODYFIKOWANY PRZEZ MODERATORA] poczytaj sobie i wbij do glowy na zawsze te słowa.które napisał tutaj "Chrześciajin",wstydx sie za te swoje kazania,bezmyślne kazania.Wstyd za takiego księdza!!!!!!!!!!!!

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego.

Niech sobie wieszają tablice, gdzie chcą. Kościół jednak nie jest do tego odpowiednim miejscem. Dobrze, ze to nie moja parafia.

Właśnie wieszamy tablice tam gdzie mamy ochotę. Z kolei my się cieszymy, że nie jesteś z naszej parafii.

Ja jestem z tej parafii - i wstyd mi za tą tablicę! Żenada roku!

Może znajdą się katolicy, którzy zafundują tablicę poświęconą lesbijkom, transwestytą i innym normalnym zachowaniom publicznym w Polsce. Wszak jesteśmy europejczykami. Większość komentatorów pisały osoby, które pozbyły się polskiego obywatelstwa rozumiem, bo jeśli jest inaczej to zadawałyby pytania co się stało w Smoleńsku. Natomiast pluć na upamiętnienie 96 Polaków (w tym prezydenta) przecież nie mogą osoby posiadające polskie paszporty, jeśli tak jest to są to osoby, którym należy współczuć braku poczucia tożsamości, braku wychowania i kultury. Zapewne są to wpisy młodych wyuczonych czy uczonych w dzisiejszych szkółkach pseudointelektualistów, którzy nie znają pojęcia Naród - jego etymologii, odpowiedzialności i konsekwencji jakie ze sobą niesie.

Wydarzenie pod każdym względem żenujące! Nawet gdyby tablica miała szczytny cel, to jej treść jest nie do przyjęcia. Cytat z wiersza Herberta jest emocjonalnym, poetyckim opisem wydarzenia historycznego, które ze smoleńską katastrofą lotniczą nie ma nic wspólnego. Żona poety już wielokrotnie protestowała przeciwko używaniu twórczości jej męża do doraźnych celów politycznych. Ponad to umieszczanie w kościele słów o nie przebaczaniu to już jakaś kompletna paranoja, której chrześcijanom chyba tłumaczyć nie trzeba. Słowa o zdradzie też jakoś do niczego nie pasują, mają tylko w tym wypadku podobnie jak następna literacka analogia o nieludzkiej ziemi (Józef Czapski „Na nieludzkiej ziemi”) podsycać nienawiść do innego narodu. Autorom tekstu tablicy to nie wystarcza. Posuwają się nawet do zmiany znaczenia polskich słów. Do tej pory polec można było tylko w walce. Żadnego szacunku dla polskiego języka!
Drodzy Skoczowianie nie zapominajcie też o tym, że wydarzenie to z pewnością miało wielu ojców. Nie zrzucajcie całej winy na „wysłużonego” już trochę proboszcza. Swój niebagatelny wkład w to wydarzenie mają miejscowi działacze „Solidarności”, „ PIS-u” i ich skoczowscy entuzjaści.
Nie zapomnijcie też, może i o najważniejszym w tej sprawie fakcie, że uroczystość zaszczyciła, uhonorowała i uwiarygodniła swym urzędowym majestatem Burmistrz Miasta Skoczowa(popierana przez PO w poprzednich wyborach) :-)
Całe to wydarzenie wzbudza u mnie uśmiech, ale uśmiech bardzo smutny i gorzki. No cóż, mamy demokrację i musimy się z tym pogodzić, ze nie wszystko możemy zaakceptować. Pozostaje nam tylko korzystać z tej dobrej strony demokracji i jak tylko to możliwe protestować przeciw tak obrzydliwym działaniom.

Kolego wyluzuj rajtuza. To nie jest prawdą, że "Do tej pory polec można było tylko w walce". To przykre, że szanowny kolega nic nie słyszał o Pomniku POLEGŁYCH Stoczniowców (monument upamiętniający ofiary grudnia 1970 roku) czy też o tym że dla uczczenia poległych szkołę w Orzeszu nazwano imieniem POLEGŁYCH na Pasternioku (Niemcy rozstrzelali tam tych mieszkańców Orzesza). Tam walki żadnej nie było.

A ty mądry kolego to nie słyszałeś że stoczniowcy walczyli o swój byt, (Bezpośrednią przyczyną strajków i demonstracji była wprowadzona 12 grudnia podwyżka cen detalicznych mięsa, przetworów mięsnych oraz innych artykułów spożywczych. Decyzję w tej sprawie podjęto już 30 listopada 1970 na posiedzeniu Biura Politycznego KC PZPR. Od 8 grudnia w Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Spraw Wewnętrznych rozpoczęto przygotowania w ramach "ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego" a 11 grudnia jednostki MSW zostały postawione w stan pełnej gotowości. 12 grudnia wieczorem za pośrednictwem radia poinformowano społeczeństwo o podwyżkach cen żywności głównych artykułów, średnio o 23% (mąka o 17%, ryby o 16%, dżemy i powidła o 36%). 13 grudnia komunikaty o podwyżkach cen podała prasa.) Jak można porównać te wydarzenia ze śmiercią na wycieczce. Tymi porównaniami trafiłeś jak kulą w płot.

17 grudnia 1970 r. na wezwanie telewizyjne władz ludzie szli do pracy. Obok dworca Ludowe Wojsko Polskie znienacka strzelało do polskich robotników. Robotnicy nie szli do walki, szli na swoją zmianę do stoczni. Nie mieli broni tylko torby z drugim śniadaniem.

Żona Herberta swego czasu w Wyborczej nie wykluczała choroby umysłowej męża. Trudno zatem jej opinie brać za dobrą monetę. Każdy chyba zna casus żony Jasienicy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama