, niedziela 24 czerwca 2018
Bogusław Haręża, dyrektor COK "Dom Narodowy" odwołany ze stanowiska
Bogusław Haręża, dotychczasowy dyrektor COK "Dom Narodowy, w towarzystwie Olgi Humplikovej, byłej dyrektorki Ośrodka Kultury Strzelnica w Czeskim Cieszynie. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Bogusław Haręża, dyrektor COK "Dom Narodowy" odwołany ze stanowiska

JM
Burmistrz Cieszyna wszczął procedurę zmierzającą do odwołania Bogusława Haręży ze stanowiska dyrektora COK "Dom Narodowy" - dowiedział się portal gazetacodzienna.pl.

Informację potwierdza Edyta Subocz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Cieszynie, która w przesłanej mailem odpowiedzi na nasze zapytanie w tej sprawie poinformowała, że powodem takiej decyzji są zastrzeżenia co do funkcjonowania kierowanej przez Harężę jednostki kultury. Chodzi przede wszystkim o brak promocji działań kulturalnych miasta, brak pozyskiwania zewnętrznych środków na działalność, remonty i nowe wyposażenie, brak nowych inicjatyw w ofercie kulturalnej.

- Zamierzeniem burmistrza jest stworzenie silnej jednostki kultury, rozpoznawalnej w województwie śląskim i kraju, która wyjdzie poza utarte schematy, podążającej za dynamicznymi zmianami, które nie omijają też działań w zakresie kultury. Dom Narodowy w ocenie burmistrza poza dotychczasowymi działaniami powinien stale poszerzać swoją ofertę, koordynować imprezy odbywające się w Cieszynie i profesjonalnie je promować. Jeżeli chcemy być miastem kultury i turystyki musimy posiadać ośrodek spełniający wysokie standardy w zakresie działalności kulturalnej - czytamy w odpowiedzi.

Według zapewnień burmistrz wszystkie działające w COK organizacje i stowarzyszenia, będą mogły nadal w Domu Narodowym funkcjonować.

Nowy dyrektor COK "Dom Narodowy" ma zostać wyłoniony w drodze konkursu.

Komentarze: (43)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Mało merytoryczne te zarzuty względem p.Haręży.
Jeśli ktoś uważa, że niedopełnił obowiązków, to tu aż się prosi o podanie jakich obowiązków, z jakich to pieniędzy dyrektor DN nie skorzystał, o jakie się nie postarał.
Ja mam wrażenie, że władza znów chce nas ogólnikami udobruchać. Teraz w modzie robienie czystek na stanowiskach. Jestem ciekaw ile konfrontacji rzeczowych na temat prowadzenia DN przeprowadził burmistrz z dyrektorem DN?

O co chodzi? Czy Radni sami wiedzą o co chodzi? Czy Pan Burmistrz wie o co chodzi? Pseudo dyskusja. Kolejna okazja do wykazania się przez Bezradnych Radnych. Najpierw bicie piany a potem udawanie zaangażowania. Smutny obraz. Trudno zrozumieć o co w aferze DN chodzi? Myślę, że Miasto Cieszyn ma sporo problemów. Wątpię jednak czy DN do nich można zaliczyć. Teraz nagle Ktoś zauważa byle-jakość? Za chwilę pojawią nazwiska kandydatów. Będzie wszystko jasne!

Proponuję uwierzyć...i popracować nad statutem aby jego zapisy dawały szerokie mozliwości rozwoju COK jako prężnej instytucji kultury w naszym mieście .Mam nadzieję, że komisja RM merytorycznie odpowiedzialna za kulturę w mieście pracuje nad projektem przedłożonym radzie.

Pani Cichomska,

pani widzi w STATUCIE lekarstwo na ożywienie trupa DN.
Pół miasta od dziesiątek lat widzi co innego - że to zabetonowani na swych ciepłych dyrektorskich stołkach LUDZIE zamienili podległe sobie instytucje w zombie.
I to od wymiany tych pożal się Boże pseudomenedżerów Zamku , Teatru czy DN właśnie należy zacząć sanację kultury w mieście.
Pani od lat zasiada w radzie miasta - Pani nie zauważyła wcześniej, że nasze podatki marnowane są głównie na ich pensje a nie na kulturę sensu stricto?
Pani nie bolało to, że dyr. Gołębiowska mając do dyspozycji potężną infrastrukturę w samym centrum miasta, do tego z hasłem przedsiębiorczości w herbie, nie potrafi nawet sama się z niej utrzymać i co roku wyciąga rękę po hojne dotacje z ratusza?
Pani nie zastanowiło jak to jest możliwe, że na większość nielicznych imprez w teatrze bilety rozchodzą się niemal "spod lady", a teatr od lat jest także na garnuszku podatników??!... Może dlatego, że dyr. Łyżbicki zawsze zadba, by ratusz i starostwo otrzymali swą pulę najlepszych miejsc?...

Pokory, pani Cichomska - i zacznijcie wszyscy wreszcie uczciwie i konstruktywnie działać, zamiast bezustannie żuć i mlaskać, żuć i mlaskać, żuć i mlaskać...

przedszkola zamykają, gdzie ci dyrektorzy się podzieją...

Panie Adamie, "posunięcia i decyzje" burmistrza z pewnością nie są odpowiedzią na wniosek ranych PO z roku ubiegłego, mam pewność , ze wynikają z nowelizacji ustawy o organizacji i prowadzeniu działalności kulturalnej działalności kulturalnej z dnia 31.08.2011 z mocą obowiązującą od 01.01. 2012.Zgodnie z ustawą burmistrz ma możliwość rozszerzania dzialalności instytucji kultury ,możliwość łączenia nawet tych o róznych formach działaności.Rozumiem ,iż burmistrz dąży do rozszerzenia tej działalności o czym radni PO winni wiedzieć chociażby z odpowiedzi kierowanej do radnej A.Wlach (dostępna w BIP).Wracając do nowelizacji ustawy , to warto się z nią zapoanać ...daje odpowiedź na pytanie o kadencyjność. Zmianie ulegają zasady zatrudniania dyrektorów instytucji kultury dotychczasowe przepisy zostały zastąpione obowiązkiem stosowania przepisów Prawo zamówień publicznych, koniec z umowami na czas nieokreślony.Zgodnie z ustawą osoby zarządzające instytucjami kultury zatrudniane bedą tylko na czas określny od 3-7 lat , w przypadku instytucji artystycznych na 3-5 sezonów artystycznych( Cieszynie nie mamy instytucji artystycznych, nawet Teatr nie jest instytucją artystyczna prowadzi bowiem jedynie działalność impresaryjną ).
Panie Adamie, są deklaracje burmistrza (pisemne), że chodzi o rozszerzenie działalności COK, że "zmiany w funkcjonowaniu ośrodka kultury nie wpłyną negatywnie na działalność którejkolwiek z mieszczacych się w"Domu Narodowym" pracowni , zespołu artystycznego , sekcji zainteresowań czy stowarzyszeń.Nie zostanie również zakłócone w jakikolwiek korzystanie z pomieszczeń mieszczących się si w "Domu Narodowym", będą one mogły być w dalszym ciągu udostępniane działajacym w nim grupom czy też wykorzystywane przy organizacji imprez, wystaw, czy spotkań", dlatego proponuję uwierzyć burmistrzowi,iż "rozszerzenie działalności COK Dom Narodowy ma na celu zdynamizowanie prowadzonej działalności kulturalnej ".

Zamierzenia Burmistrza musi formułować Pani Rzeczniczka. To bardzo dobrze. Z gatki i czynów Pana Burmistrza nie wynika bowiem co jest jego zamierzeniem. Może oprócz trwania. Może też być że dostał polecenie od Nadburmistrza przygotowania wolnego fotela. Aby Cieszyn mógł być Miastem "turystyki i kultury" nie trzeba zmieniać szefa DN. Można Cieszyn uczynić takim Miastem nie przeszkadzając wielu jego mieszkańcom czynić ich najlepsze zamierzenia. Trzeba Ich wspierać. Nie uczyni tego żaden Urzędnik. Nie uczynią tego aktulani Rajcy bo Ich potencjały są miałkie. Nie można uczynić kultury i turystyki gdy najlepiej promuje się zawiść. O dziwo, w "kulturze". Jak do zmian przystępuje się od odwołania osoby, już można podejrzewać interesa.

Za DN odpowiada Burmistrz i Magistrat. gdyby nie to ręczne sterowanie mogło być lepiej. Może Pan Haręża orłem menadżerstwa nie jest, ale nie widać też orłów po drugiej stronie Rynku. Kultura osobista szefa DN łagodziła stany napięć. jak widać do czasu dzban wodę nosi

Brawo dla P. Adama Wójtowicza za podniesioną przyłbicę.
Idąc za tym przykładem chciałbym odpowiednio wcześnie poznać imienny skład przyszłej komisji oceniającej kandydatów na nowego dyr. DN i tym samym zapobiec ewentualnym pomówieniom jeżeli już nie w trakcie to na pewno po fakcie.

Burmistrzu Szczurek....za dziurawe drogi, koniec Piwnicy Stary Targ, koniec Galerii Szarej, brak inwestorów = brak miejsc pracy, brak transportu kolejowego, brak transportu autobusowego, brak dworca/punktu przesiadkowego, zatrudnienie bez potrzeby asystentki - samozwańczo nazywającej się rzecznikiem prasowym, ostentacyjne przyjeżdżanie do pracy swoim jaguarem i parkowanie pod ratuszem, brak przyzwoitej drużyny piłkarskiej, brak pomysłu na hale sportową, brak decyzji odnośnie strażnicy na moście przyjaźni, brak jednoznacznego określenia pomocy dla Kina na Granicy, brak decyzji czy coraz biedniejsze miasto stać na Zamek Cieszyn.....za to wszystko DZIĘ-KU-JE-MY !!!

Brawo!!! Przyłączam się do podziękowań. Należy tu jeszcze wymienić idiotyczny pomysł z parkingiem na Rynku. I aż strach pomyśleć, co będzie jeszcze... A skoro Pan Burmistrz chciał pozbyć się Dyrektora COK ze stanowiska to trzeba mu było przedstawić zarzuty. A to, że bezpodstawne... Czy to ma dla Burmistrza znaczenie? Widać, że nie. No cóż. Z taką władzą Cieszyn będzie marniał coraz bardziej. Szkoda tego pięknego miasta :(

Przywrócenie miejsc parkingowych na Rynku to jeden z najlepszych pomysłów ratusza ostatnio.
Idiotyczne są poglądy, że miejsce które przez wieki tętniło zyciem, było miejscem spotkań i handlu tysięcyjego mieszkańców teraz ma zostac zamienione w spacerową pustynię. Efekty takich idiotyzmów widac pod Kauflandem, Lidlem, Auchan.

Mała grupka właścicieli i mieszkańców centrum pragnie zawłaszczyć ten teren jak nie przymierzając ogródek działkowy, dla siebie i pod swoje potrzeby - stąd chyba te ujadania na parking...

Panie burmistrzu, dziękujemy za miejsca postojowe na Rynku. One ożywiają nasze miasto.
Tak trzymać.

Popieram rękami i nogami. Proponuję reaktywację PKS-u w jego historycznej siedzibie!

Burmistrz nie jest sam, są jeszcze radni, którym też należy podziękować w kolejnych wyborach. Biorą kasę, więc niech odpowiadają za swoje poczynania. A jak nie potrafią współrządzić miastem, to niech się trzymają daleko od rady. Lista radnych ku pamięci:

1. Banot Czesław
2. Bocheńska Halina
3. Cichomska Janina
4. Herok Krzysztof
5. Kabiesz Kazimierz
6. Kasztura Krzysztof
7. Kawulok Kazimierz
8. Kawulok Marta
9. Liwczak Maria
10. Lizoń Olgierd
11. Łukasiak Andrzej
12. Macura Władysław
13. Raabe Eugeniusz
14. Rainda Stefan
15. Sikora Piotr
16. Staniszewski Andrzej
17. Tomica Piotr
18. Wantulok Krzysztof
19. Wlach Alicja
20. Wójtowicz Adam
21. Zemła Bolesław

tak dla normalnej przyzwoitości...:
1/ transport autobusowy jest, a gdyby go faktycznie nie było to...
2/ na co ci punkt przesiadkowy?...
3/ masz coś do jaguarów? bardzo sympatyczne autka, no chyba że jeżdżą jak senator Kopeć po zakazach, bez zezwoleń...
4/ drużyna piłkarska?? daj sobie spokój, to już lepiej opluj Smudę
5/ hala, cały MOSiR, Zamek, teatr itp - z całą pewnością wymagają zdecydowanych cięć personalnych i cięć w budżecie, no ale może sprawa B. Haręży z DN jest początkiem tych zmian, na które wcześniej przez 12 lat nie było stać ratusza?
6/ brak inwestorów, miejsc pracy?.. po latach Wielkiej Fickowej Smuty w tym akurat zakresie ostatnie lata przyniosły pozytywne zmiany.
7/ Popieram apel o fundusze na KNG, wsparcie dla galerii, starania o kolej - i przede wszystkim zdemontowanie koteryjnego układu w mieście - tego "cieszyńskiego dizajnu" - i uwolnienie topionych w nim milionów złotych rocznie
W kolejce czeka ZBM i reszta aferalnych przybudówek, uwłaszczonych na wielomilionowym mieniu miasta.
Wszystko.

1) mnie chodzi o transport do katowic czy krakowa - busu, busy, busy - ciasne niebezpieczne przeładowane;
2) no nie rozśmieszaj mnie - gdzie ci biedni ludzie mają w deszcz czekać na autobus???
3) tak naprawdę mnie nic do tego jaguara, ale tak dbający o PR włodarz powinien wiedziec że to w oczy kole zwykłych ludzi co nawet na kanapkę ze śledziem se pozwolić nie mogą ;)
4) jak ktoś jest kumaty to wie jaką promocje może zrobić miastu solidna drużyna piłkarska - (patrz Podbeskidzie, czy taka Odra wodzisław w dobrych latach)
5) zgoda
6) nie widze tych zmian - a na pewno nie pozytywnych - może nas oświecisz?
7) zgoda
:)

1/autobusy: Kraków - nigdy nie było tak wielu połączeń jak obecnie;
ja dojeżdżałem za komuny, moje dzieci śmigają teraz - nie ma żadnego problemu z komunikacją, może jedynie szwankuje informacja - a właściwie brak zintegrowanej o rozkładach jazdy; Katowice myślę, że podobnie, bo czemu by nie..
2/ miejsca pracy: Koreańczycy w Cieszynie (oto świeże ogłoszenie lokalne: Korea Materials Supplier Sp. z o.o. poszukuje osób ze znajomością systemów zarządzania produkcją(preferowany MES).Wymagane wykształcenie kierunkowe, znajomość j.angielskiego. kms06@kmspoland.com), także Dae Dong System Poland; Mirometr - Bażanowice; kończony olbrzymi obiekt w Goleszowie - tylko proszę nie pisz, że cieszyniakom nie wolno dojeżdżać do pracy do Bażanowic...
jak pisałem - coś drgnęło - i nic poza tym, na pewno to za mało
3/ akurat promowanie miasta przy pomocy piłkarzy to nie jest dobry pomysł moim zdaniem. Nie znam takich pozytywnych przykładów - zapodawaj...
Piłka kojarzy sie niestety od lat w Polsce z kibolstwem, nieudacznictwem, łapówkarstwem. Cieszyn doskonale był promowany przez festiwal Romana Gutka czy Nową Muzykę. Tę szansę Bogdan Ficek z kolegami i radą miejską sromotnie zaprzepaścili, i tyle.

co do reszty - chyba wszystko sobie wyjaśniliśmy:)

A Jan Matuszek w cieniu zawsze jest wiceburmistrzem i jeszcze w radach nadzorczych. To jest polityk. Jego nikt nie krytykuje, a z ratusza nie do ruszenia.

Po dwóch latach zmieniony jeden urzędnik. Upadł PKS, PKP to ruina, KNG zagrożone, Targowa zamknięta, Szara się za niedługo zamknie... Wybory się zbliżają, pora poświęcić jednego urzędasa dla poparcia.

Dzień Dobry

Już w marcu zeszłego roku klub radnych PO wnioskował o takie posunięcia i decyzje. Trochę trzeba było na to czekać, ale okazało się, że jak się chce to się da. Jednak zastanawiające są okoliczności tego posunięcia - dlaczego właśnie teraz? Dlaczego Pan Burmistrz tak długo czekał z podjęciem tej decyzji? Co stało na przeszkodzie, aby to zrobić już w lutym, marcu, itd.? Czy podjęta decyzja nie jest przypadkiem konsekwencją poczynań, jakie wykonał dyrektor COK DN w kwestii nie uchwalenia nowego statutu DN? Nadal pozostaje pytanie, co z kadencyjnością? Nie ma prawnych przeszkód, aby zatrudnić osobę wyłonioną w konkursie na okres np. 5 lat. Wierzę w to, że skład komisji konkursowej będzie naprawdę niezależny, że będzie to komisja fachowców w dziedzinie szeroko rozumianej kultury. Mam nadzieję, że osoba wybrana w drodze konkursu będzie tą najlepszą z najlepszych.

Nasuwa się jeszcze kolejne pytanie, które mam zamiar zadać – czy Pan Burmistrz uważa, że MOSiR jest lepiej zarządzany niż Dom Narodowy? Czy Pan Burmistrz jest zadowolony z pracy Pan Dyrektora MOSiR-u?

Pozdrawiam Adam Wójtowicz

A może Pan o to zapyta wiceburmistrza? Chyba jest z Platformy.

Panie Wójtowicz zamiast lansować się na lokalnym portalu internetowym (co w mojej opinii jest żałosne) powinien Pan więcej czasu poświęcać pracy dla mieszkańców którzy Pana wybrali, a wypisywanie dziesiątek pytań do burmistrza to nie jest żadne wyjście...
Sugeruje żeby przy konkursie na nowego dyrektora COK zwrócił Pan uwage żeby kogoś burmistrz w teczce nie przyniósł...chyba że sam Pan ma już kandydata (!) w swojej teczce...
...a Panu Haręży zdrowia życzę bo wychodzi na to że w tym domu kultury, który prowadził to od lat kompletnie nic się nie działo - to dopiero dziwne - niezorientowanym polecam www.domnarodowy.pl - ta strona pokazuje zupełnie inny dom kultury - prężnie działające kluby, stowarzyszenia, sekcje, imprezy cykliczne i okazyjne, - brakuje może imprez młodziezowych, ale żeby od razy wywalać dyrektora to jest radykalne rozwiązanie raczej, czyż nie ????

Taaak...
Może strona internetowa jest ok, natomiast w realu DN od lat to była i jest żenada. Koniec, kropka.
Jeśli ktoś tam tyłek miał przyklejony do krzesła i wydawało mu się, że jest dożywotnio panem na włościach - to mu teraz smutno, ja to rozumiem. I cóż z tego, mówię - Bogu dzięki, Nareszcie!...
A propos "radykalnego rozwiązania" - no żarty sobie stroisz, gościu od przedwojny chyba okupował DN i zrobił z niego żywy skansen PRL-owskiej pseudokultury - najwyższa pora i tyle.
ps.
Ja również panu BH życzę zdrowia.
A panu Wójtowiczowi - wytrwałości w staraniach o odmianę oblicza MOSiR-u, Zamku Teatru... Każde z tych gniazdek to dotychczas nietykalni menedżerowie-nieudacznicy i idące w miliony dotacje z kasy miasta. Z naszego wspólnego majątku.

Gościu ! Zacznij zaglądać do Domu Narodowego , a nie siedzieć przed komputerem , to zobaczysz co tam się dzieje. A co do skansenu PRL to prawdopodobnie w tych czasach to sikałeś jeszcze w majty........

to wszystko?...
ubogo bardzo

Szefem działu promocji w Polskim Cukrze został 23-letni student, który haratał w gałę z premierem. Córka Rostowskiego bez żadnego doświadczenia i konkursu dostała robotę w MSZ. Politycy PO to są specjaliści od konkursów, gdzie wygrywa najlepszy. Hahaha.

Panie W.
Pewnie że mosir jest lepiej zarządzany niech pan spyta kto ubezpiecza jednostki w mieście? może zapytać burmistrza czy pani E.S może używać tytułu rzecznika? a z czyjego nadania (polecenia) były robione imprezy pod wałką i przez kogo/ może to jakiś przyjaciel E.S

Spokojnie z tą radością, zobaczymy kim będzie jego następca. Bo jak będzie to zmiana w stylu Dorda za Cybulskiego w radzie nadzorczej, to o czym tu mówimy.

Panie Burmistrzu, czas się również zabrać się za Zamek Cieszyn, jesli jest tak doskonale rozpoznawalny w Kraju to trza go przeniesc bo z tego co pamietam mial służyć wszystkim mieszkanca a nie tylko jej wybranej grupie, czas to towarzystwo tam rozgonic zwłaszcza tych na stołkach co tylko się medialnie umią kreować, KONIEC Z UKŁADAMI I CWANIAKAMI

Kto będzie nowym dyrektorem? Ktoś z PO?

hehe... oni lubią ciepłe POsadki

Coś czuję, że może to być ktoś o imieniu Jerzy. Pożyjemy, zobaczymy, czy to prawdziwa zmiana, czy tylko oddanie stołku PO.

Jerzy H? fakt starał się nie udało się... potrzebuje szmalu na promocje, najlepiej nie partyjnego...

A ja chciałem na WOŚP wraz ze Cieszyńskim stowarzyszeniem wystawić makietę kolejową, usłyszałem w sekretariacie pytanie " a czy nie możecie sobie tego rozłożyć na rynku?". Pytam gdzie jest jakiś Dyrektor , usłyszałem że takiego tu nie ma od tego jest Burmistrz.Tak więc jak ktoś bierze kasę za rządzenie a nie ma go w pracy to zwolnić się go należy.

Święty Panie!.. Oczom własnym nie wierzę - cud nad Olzą!..
Panie burmistrzu Szczurek - jeśli tak dalej bedzie pan czynił co obiecywał przed wyborami - osobiście przyprowadzę panu setkę szabel z mego zaścianka pod rozkazy. Tak trzymać.

Dom Narodowy to przez dziesiciolecia był przykład krańcowej niemocy i niekompetencji w zakresie kultury, kosmicznego marnotrawstwa, żywy skansen PRL-u z żywymi dinozaurami z tamtej epoki. Olbrzymie gmaszysko oplątane siecią cieszyńskich układó i układzikó, wpisane jak ulał w ten "cieszyński dizajn". Wystarczy.
Czekamy na kolejne ratuszowe rewolucje.

..,zdjęcie nie trafione - ta Pani już od dawna nie jest dyrektorką Strzelnicy....ale co się można spodziewac po tak powierzchownym artykule...

Oczywiście ma Pan/Pani rację. Błąd poprawiłem.

wydział promocji miasta marnie, wydział kultury marnie, dom narodowy marnie, zamek cieszyn marnie... miliony przelewają się przez te biura, a efekt? marny.

to tak jak np KNG... to co przyciąga najwięcej turystów dostaje 25tys zl na działanie, kwota która jak kiedys czytalem w opinii organizatorow i tak w większości wraca do miasta w postaci opłat za wynajem obiektów... ?!

ci ludzie robiący kulturę w mieście z urzędu są tak perfidni ze raczej zniszczą wartościowe inicjatywy zewnętrzne niż pozwolą się im rozwijać tylko po to żeby nie pokazać tej przepaści, która dzieli obowiązek i pasję...

należy scalić te wszystkie podtrzymywane przy życiu trupy miejskie w jedno ciało. ograniczyć środki tak, żeby sobie z godnością umarły, a ożywiający strumień pieniędzy skierować na projekty zewnętrzne.

kulturę tworzą ludzie a nie urzędy!

Święte słowa.
"Po owocach ich poznacie..." - w Cieszynie są to zatęchłe boby marynowane w zalewie dizajnerskiej.

nie obrażaj ludzi których nie znasz, a którzy robią dla kultury więcej niż ci się wydaje...

Do poprzednika z 6:59.
Piszesz głupoty , do których nie warto się odnosić. Kilkadziesiąt stowarzyszeń dobrze ocenia działalność Domu Narodowego. Poluzuj sobie rajtuzy , to czasem pomaga.

Ty dupku żołędny. Kto ich dobrze ocenia chyba ty bo masz tam swój interes. Wiesz dlaczego sekcja modelarska się rozpadła? właśnie dlatego o czym piszę. Ostatnio słyszałem od jednego co handluje tam starociami że Dom Narodowy nie jest od wystaw. Mam od lat złość na gospodarkę tego D.N.i Ficka i tego nie zmienię, co się nie spodziewałeś że za taką krzywdę mieszkańcom zapomnę o tym.?. Zastanów się co piszesz, przeanalizuj ostatnie lata funkcjonowania tego Domku dla kasty a potem uzasadnij swoje opinie, Mieszkam tu 35 lat i od lat nikt nic tam nie robił bezinteresownie, nie komercyjnie dla młodzieży. Co wystawa obrazów czy zdjęć myślisz że to wszytko wystarczy?. Ostatnio co tam występował za bilety to kabaret Długi potem już wszyscy przenieśli się do wielkiego teatru.

W 2004 r. W Domu Narodowy odbyły się po raz ostatni międzynarodowe zawody modelarskie. Następne już nie miały szans bo za czasów Ficka który oświadczył że za wynajęcie Domu Narodowy na dwa dni należ się 800zł za prąd. Co ciekawe on sam co tydzień grywał w szach z kolegami w D. N. .Pytam to kto rządzi Domem Narodowym Burmistrz czy Dyrektor o którym dowiaduje się z tego artykułu. Ile kroć byłem w tym Publicznym Domu Narodowym coś załatwić np; jakąś wystawę modelarską za darmo dla dzieci czy z okazji W.O.Ś.P. to słyszałem że to nie bazar, ale komercyjna giełda staroci jest tam cyklicznie i regularnie. Wszystkich wywalić i zostawić sekretariat który przyjmuje zamówienia terminowe na różne imprezy a nie decyzje podejmują dygnitarze od widzi ich się kaprysów.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama