, piątek 5 czerwca 2020
Spółka PKS Cieszyn postawiona w stan likwidacji
Proces likwidacji trwa średnio 1-1,5 roku. Do momentu wykreślenia spółki z rejestru, PKS w Cieszynie sp. z o.o. pozostaje jednoosobową spółką Skarbu Państwa. fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Spółka PKS Cieszyn postawiona w stan likwidacji

BARBARA ŚLIŻ
Z dniem 27 lutego Spółka PKS w Cieszynie sp. z o.o. została postawiona w stan likwidacji. Jednocześnie z funkcji Prezesa Zarządu został odwołany Adam Siekierka. Połączenia autobusowe będą systematycznie zmniejszane, aż do ich całkowitej redukcji.

Według informacji, jakie uzyskaliśmy z Ministerstwa Skarbu Państwa, uchwałą Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z dnia 27 lutego Spółka PKS w Cieszynie sp. z o.o. została postawiona w stan likwidacji. Powodem takiej decyzji jest bardzo trudna sytuacja ekonomiczno-finansowa spółki. - Działalności od dłuższego czasu towarzyszyło ryzyko zgłoszenia przez wierzycieli wniosku o ogłoszenie upadłości. Spółka generowała stratę na podstawowej działalności, a jej kapitał własny jest ujemny. Wskaźniki płynności kształtują się istotnie poniżej wartości standardowo uznawanych za optymalne, co wskazuje, że PKS Cieszyn ma duże problemy z regulacją zobowiązań. Spółka nie posiada zdolności kredytowej i możliwości pozyskiwania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych - komentuje Magdalena Dąbrowska, koordynator wydziału prasowego Ministerstwa Skarbu Państwa.

Pomimo licznych prób ministerstwa w sprawie prywatyzacji PKSu w Cieszynie, taka forma pomocy nie spotkała się z zainteresowaniem inwestorów. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku pomysłu komunalizacji ze strony jednostek samorządowych. - Zgodnie z kodeksem spółek handlowych, likwidator powinien zakończyć interesy bieżące spółki, ściągnąć wierzytelności, wypełnić zobowiązania i upłynnić majątek spółki - dodaje Dąbrowska.

W gestii likwidatora leży także podejmowanie nowych interesów, w tym dotyczących zatrudnienia, czy realizacji umów, których wymaga proces likwidacji trwający średnio od 1-1,5 roku. Do momentu wykreślenia spółki z rejestru, PKS w Cieszynie sp. z o.o. pozostaje jednoosobową spółką Skarbu Państwa. - Dzisiaj byłem pierwszy raz w firmie, dlatego trudno jeszcze mówić o tym, kiedy połączenia autobusowe przestaną funkcjonować. Najwcześniej może się to stać na przestrzeni kilku miesięcy. Likwidacja spółki spowoduje dziurę na rynku komunikacyjnym, która mam nadzieję szybko się zapełni - komentuje Andrzej Sokólski, likwidator spółki PKS w Cieszynie.

Komentarze: (94)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak tam Aniołki, cos cichutko sie zrobiło

Moje Aniołki - do rychłego zobaczenia... w Piekle!!!

I znowu aniolki kopia dolki! tym razem pod Marcinem L.! Q chce zajac jego miejsce w radzie! Juz pisala paskwile do ministerstwa!
A przy okazji ostatnia kontrola z PIP-u to była z nadania aniolkow by odwrocic uwage od siebie i zrobic z siebie meczennice i jak sa nadal potzrebne po 30 czerwca!
A przy okazji kiedy fantomas zostanie przykladnie ukarany za 3 MAN-y???
I jak toczy sie sprawa w sprawie o sfalszowanie przegladu...stempelek...

Przykładnie to powinni zostać ukarani związkowcy. Nawet gdyby fantomas kupił m20 manów w tym połowę bez kół i silników to i tak nie przebił by w sztuce robienia dziadostwa związkowców!

Ilonko ze 118 - leź dalej Agusi do .... bez wazeliny, już niedługo załatwi Ciebie jak koleżankę ze 117!!!, a Ty zostaniesz na zielonej trawce - he, he!

A co to za nowiny?
Ilona włązi do tyłka Agnieszce?
A kim jest niby Agnieszka?
To,że ją szwagier wcisnął na stanowisko sekretareczki za swoich dobrych czasów, to jeszcze o niczym nie świadczy.
Ilona tez zaczynała od parzenia kawy w sekretariacie, ale swoje w życiu przeszła, i należy sie jej szacunek.

Dragie dzieci!
Ale się uśmiałam jak Was w maliny pchałam. Wy sobie do oczu wzajemnie skakaliście, wzajemnie w sobie Kasandre wypatrywaliście...
A ja Wam tylko kilka faktów przekazałam, szkoda że 30-go kwietnia z Wami już na zawasze się rozstałam...

Pełen szacun panie Sebastianie W.! Wróć pan i kup jeszcze 3 kolejne MAN-y i PKS Cieszyn będzie totalnie r......y!!!!

Cóż, trzeba było więcej związkować! Teraz jak mleko się rozlało to można sobie szukać winnego.... A ja się pytam kto popierał przez lata siekierkę?? Kto głosował za jego kandydaturą do Rady Nadzorczej??? Krasnoludki??? Przypomnijcie sobie wybory na członka Rady Nadzorczej przeprowadzone pod nadzorem nieodżałowanego Jerzego K (który chyba najlepiej się ustawił ze wszystkich związkujących - miał łeb na karku - i dobrze) w Wiśle i ich wynik! Przecież siekierka startował we wszystkich możliwych konkursach przeprowadzonych na stanowisko Prezesa i zawsze wynik był ten sam... Zawsze, poza jednym - kiedy odwołano wyniki konkursu i nie powołano wybranego po wątrobie prezesa aby zrobić nowy konkurs... Pracownicy mieli swoich członków Rady Nadzorczej i to im powinni gorąco podziękować!

Kto popierał Siekierkę??? - wszyscy Ci, co u niego przesiadywali godzinami i wmawiali mu, że są niezastąpieni!!!
I on trzymał na stołkach tych ludzi wiedząc, że ich pensje są kolosalne, chodź PKS tonie w długach...
Wybory do Rady Nadzorczej przeprowadzane pod nadzorem Jerzego K w Wisle, miały taki sam przebieg jak wybory przeprowadzane pod nadzorem Antoniego S w Cieszynie - palcem wskazywali oni niezorientowanym pracownikom na kogo mają oddać głos.
Nie bez powodu przed i po wyborach przesiadywali oni na "naradach" u tej osoby w biurze. Widocznie i Jerzy K i Antoni S mieli w tym wszystkim nie lada interes.
I nie tylko Siekierka startował w każdych wyborach na prezesa, bo dobrze wszyscy wiemy kto jeszcze ciągle startował i pragnął za wszelką cenę tego stanowiska....i mając odrobinę władzy fajnie podkopywało się dołki każdemu prezesowi, bruździło mechanikom w życiorysach, byle tylko odnieść perfidny sukces...

Drogie dzieci! Pewnie już za Kasandrą tęsknicie, więc jestem! Kasandra nie zapomniała, ale Was lekko olała bo przylasków Waszych za mało miała. Ale ostatnio autobusikiem z Cieszyna do Brennej jechała i zgadnijcie kogo dojrzała? – a naszego Józefa…, więc grzecznie Józiowi dzień dobry powiedziała, a on oczy miał rozmarzonei tak sobie myślał: a może znajdę nowego aniołka - hiszpankę na żonę… cdn…

hahahaha, ale jaja - brawo Kasandro!

Kasandro!!!
Dlaczego ucichłaś???
My chcemy dalszej opowieści o Aniołkach:)
Pozdrawiamy serdecznie - wierni Twoi fani:)

Ciekawe…ktoś tęskni za Kasandrą…, może kilka istotnych faktów podała, ale przy okazji czy jej celem nie było skłócenie kilkorga ludzi na terenie firmy…, nie jest istotne kim jest Kasandra, faktem jest że jest dobrze poinformowana o układach i układzikach. Cel na pewno osiągnęła skłócając kilka osób – może to było jej założenie… zemsta za wcześniejsze zwolnienia…, słodka zemsta?...

Życze Wam wesołych świąt...

MŚCIWOŚĆ, CECHĄ LUDZI SŁABYCH ... KASANDRO !

I posypały sie zwolnienia:(
I co masz do powiedzenie Siekierko?
Doje... tą firmę!!! Nie kto inny tylko TY!!!!!!
Pomogli Ci wszyscy doradcy tupu Mendrek , Płoskonka i cała reszta!!!!
Gdzie my teraz znajdziemy pracę?
130 osób z twojego powodu pójdzie na bruk, nie zapominając o tych 40 których wypier.... w ubiegłym roku.
Nie umiałeś rządzić, to miałeś sie nie pchać na fotel prezesa - wszystkich kłamałeś, oszukiwałeś, obiecywałeś i co???
Miałeś wziąć kosę i trawniki kosić w Pogwizdowie, albo jeszcze lepiej przykopy pogłębiać - na pewno byłby z Ciebie większy pożytek.
Jak braknie nam na chleb to przyjedziemy do Ciebie po jałmużnę.
Wstydź się Siekierko, wstydź!!!!!!

wszystko zaczęło psuć się w 2003r. od momentu rządów w pks-ie L.K., potem chwila wytchnienia i spokoju za rządów śp.E.G., nastepnie znowu spadek w dół za naldoskonalszych rządów S.B. i jego zółtego, białego i fioletowego mana, gdyby dokupił pozostałą część tęczy to dopiero byłby w pks-ie dobrobyt...
kochani związkowcy...., czy wy nic wcześniej nie widzieliście...., szarik szczekał gdy widział przekręty wasze, ale wy braliście kij i go odganialiście, drodzy kierowcy..., po ile było u was on?
szkoda słów...!!!

A zapomniano jeszcze o niejakim Dariuszu G....a Szarik...no cóż, robił to co mu rozkazał jego Pan - Janek;););)

A Aniołki Józefa wypowiedzenia dostały, czy liczą na wstawiennictwo łysej pały?

Kiedy droga yyy zaczniesz opluwać p.Józefa tak jak oplułaś ostatniego prezesa?!

I tak powstał super kiepski serial pt. "Swiat według aniołka yyy"..., kura by sie uśmiała...

ACH TE PLOTY, plotkary i plokarze yyy
wszędzie widzą pełno sensacji i złych rzeczy wokoło innych, a nie widzą co się dzieje koło ich nosa...
pewnie nie mają za ciekawego życia dlatego obsmarowują innych

Wstyd mi za Was drogie koleżanki!!!

niech lepiej każdy wstydzi się za siebie ....................................................................
a jak ktoś nazywa się "N i k t" to już wiadomo co sobą reprezentuje
buuuuuuuuuuuuu,

psy szczekają, karawana idzie dalej

na 99% wiek kto to jest ten aniołek józefa, coprawda nie wiem kto to jest józef, ale aniołek to jet yyy, czyli z zewnątrz anioł, w śrdku demon.
pracowałysmy kiedyś razem w międzyświeciu...i nije tęsknimy za tą osobą!!!
Panie Józef - niezła zakałę pan sobie do korzucha wpuscił...

Dzięki yyy atmosfera w pks jest toksyczna, destrukcyjna i nieprzyjazna, a wszystkim rządzi chciwość, która jest zdecydowanie ważniejsza niż klienci!

czy p.watraba był aż taki swiety? co bylo powodem jego odwolania - czemu yyy(ask) nie ma odwagi tego napisac?! a jego zonka czy az taka slicznotka..., to kwestia sporna..., przy okazji moze stempel z przegladu technicznego...

Co było powodem odwołania P. Wątroby?
Wszyscy dobrze pamiętają kto chciał za wszelka cenę zostać prezesem i wygryzł w beszczelny sposób Wątrobę. Aniołkom tez ta osóbka podkopywała dołki i zatruwała zycie, a potem jak tchurz uciekła bo na aniołka sie nie nadawała.

Droga yyy (ask)... ten się smieje najlepiej kto się śmieje ostatni! Co ze stemplem...???!!! Ale będzie sensacja!!!

Kasandro - dziękI! Już wiem kogo nie perzyjąc!

A co z dalszymi odcinkami powieści o Aniołkach Józefa?
CHCEMY WIĘCEJ! CHCEMY WIĘCEJ! CHCEMY WIECEJ!

Coraz ciekawiej...

30 marca są planowane wręczenia 3 miesięcznych wypowiedzeń kierowcom, co jest zgodne z wypowiedziami Pana Likwidatora, że komunikacja szkolna jakoś do końca czerwca dotrwa, za to na dzień 1.04. są przygotowane kolejne likwidacje kursów w rozkładzie jazdy (to nie prima aprilis). Kierowcy planuja na dzień 30 marca urlopy na żądanie, ewentualnie L-4, żeby wypowiedzenia w tym dniu nie dostać, za to w poniedziałek 2.04. zapowiedziana jest pikieta pod starostwem powiatowym przez .... związki zawodowe kierowców (nie wiem po co? ). Może dojść do paraliżu transportu w tych dniach, bo może się okazać, że nie będzie tylu kierowców do pełnej obasady rozkładu jazdy. A kierowcy już szukają pracy u innych przewoźników, kto pierwszy ten ... znajdzie zapewne pracę. Gdybym była na ich miejscu tobym tak samo postąpiła, ale co będzie z nami biurowymi?

Podobno mają być wypowiedzenia umów na koniec marca?

Kasandro, chcemy więcej!!!

Komu Wątroba w prosto w twarz popatrzał?

Komu Pan Sebastian patrzy w oczy - a np swojej pięknej żonie, czego nie można powiedzieć o Siekierce, który ma bujną przeszłość ;););)
Wątroba może spokojnie chodzić po Cieszynie bo każdy go szanuje. On wie, ze nikogo nie skrzywdził i nie ma wyrzutów sumienia.
Siekierka chyba ma duuuuuuużo więcej na sumieniu, bo juz jako prezes chodził w pampersie i opłotkami, a teraz woli się ludziom na oczy nie pokazywać.

Co tak cicho sie zrobiło?
Kasandro, twoja powieść staje się bescelerem - niech wychodzą na jaw te wszystkie brudy, niech wstydzą sie Ci cowstydzic sie powinni.

Ludzie z PKS-u! A czego się boicie - piszcie prawdę i Kasandrę wspmagajcie - w jedności siła!!!

A więc drogie dzieci nadszedł czas na kolejną część tej opowieści…
Do tej pory Kasandra was wyręczała i fakty podpowiadała…
Nie Bądźcie więc tchórzami i Wszyscy zostańcie Kasandrami!!!
Piszcie śmiało bo Aniołki myślą że z osiołkami do czynienia mają!!!

???

Moje drogie Aniołki!
Ja wychowywałam się na Waniołki...
Jeżeli za grosz inteligencji macie...( w co wątpię)!
To moją twarz poznacie...

Drogie dzieci… Kasandra obiecała więc i słowa dotrzymać musiała…
A było to tak z biurowami…Nie tak dawnej przeszłości w PKS-ie przeszły huragany zwolnosci…, listy tworzyli, ludzi powywalali, nie patrzyli czy mają za co przeżyć…, ale to teraz nie ta bajka…, było sobie pomarańczowe biuro a w nim dwie dziewoje, jedno urokliwe w oko Józefa wadliwe, drugie prawe i sprawiedliwe…, ale nieurodziwe…
Gdy zwolnień panował szał, Józef aniołki swoje powołać chciał…, więc dziewczę urodziwe kosztem tego co było sprawiedliwe z pomarańczowego pokoju zabrał…, a to drugie do parteru skierował by pozory sprawował…
Ten aniołek pierwszy był bardzo cwany i wnet wszedł na Józefa dywany…
A co było dalej… cdn…
Teraz kolejny odcinek będzie miał tytuł: „Jak powstał drugi aniołek Józefa, jak fizoli aniołki kiwały oraz" lista aniołków" do zwolnienia 31 marca 2012…”

Kasandro my chcemy więcej!!!

Robi się coraz ciekawiej - Kasandro prosimy o więcej:)

Drogie dzieci - nadszedła długo oczekiwana chwila na serlial pt "Aniołki Józefa"...
A było to tak, w zeszłym roku aniołki dołki pod swoją kierowniczką kopały, następnie po sześć stówek podwyżki jako jedyne w PKS-ie dostały...., "ciche" premie też otrzymywały..., ale nie za dużo na raz... CDN!
Tytuł kolejnego odcinka "Jak Aniołki Józefa świnie wspólpracownikom podkładały"... Już wkrótce...

No Józefie - te Twoje aniołki to raczej są diabołki! Uważj bo wnet i Ciebie wykiwają!

Kierowcy w PKS zarabiają takie grosze , ze za odprawę mogą sobie kupić co najwyżej rower - i to taki z dolnej półki w auchanie.
Ale już np księgowa Maria za odprawę kupic by sobie mogła bagatelka - nawet klika busów.
Znając jednak jej skąpstwo nie kupi nic.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama