, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Fundacja „Być Razem” z Cieszyna ze Znakiem Jakości
Działająca w Cieszynie fundacja otrzymała nagrodę w prestiżowym konkursie. fot: Facebook/Fundacja Być RazemDodaj do Facebook

Fundacja „Być Razem” z Cieszyna ze Znakiem Jakości

MM
Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna otrzymała Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Konkurs organizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej odbył się po raz piąty. Jak podkreślali jego pomysłodawcy tegoroczna edycja była rekordowa, ponieważ do ministerstwa dotarł rekordowa liczna wniosków. Ministerstwo zdecydowało, że certyfikat znaku jakości powędrował do ponad 160 podmiotów: fundacji, spółdzielni, stowarzyszeń czy samorządów. - „Wyjątkowość ekonomii społecznej polega na tym, że w centrum zainteresowania zawsze stawia człowieka. Wzmacnia jego potencjał, odpowiada na jego indywidualne potrzeby. Z powodzeniem wykorzystuje zasoby lokalnych społeczności” - informuje ministerstwo. W poprzednich edycjach konkursu Znakiem Jakości już ponad 370 podmiotów.

Konkurs odbywa się w 5 kategoriach: Debiut roku, Najlepszy pracodawca, Sukces rynkowy, Pożyczka z korzyścią społeczną i Społecznie odpowiedzialny samorząd. Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej Być Razem z Cieszyna otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii Sukces rynkowy. - Nasze przedsiębiorstwo społeczne jest obecne na rynku od 15 lat, choć nasza historia zaczęła się dużo wcześniej – prawie trzydzieści lat temu. Wówczas w ramach Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” tworzyliśmy kompleksowy system wsparcia dla osób potrzebujących pomocy w Cieszynie. Dużą rolę w kształtowaniu prowadzonego przez Fundację „Być Razem” przedsiębiorstwa społecznego odegrał cieszyński samorząd, który doceniając naszą pracę zdecydował się wspólnie z nami zrealizować dość ambitne przedsięwzięcie, jakim było zrewitalizowanie starych hal pofabrycznych z przeznaczeniem na działalność przedsiębiorstwa społecznego. Ogromne wsparcie otrzymaliśmy również od lokalnego biznesu i organizacji pozarządowych, z którymi współpracujemy nieustannie - mówił podczas uroczystej gali w Warszawie Mariusz Andrukiewicz, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama