, niedziela 2 kwietnia 2023
Fundacja "Być Razem" wśród finalistów Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku
Konkursowa rywalizacja potrwa do 22 listopada, kiedy to zostaną ogłoszeni zwycięzcy w kategoriach "Przedsiębiorstwo Społeczne Roku" i "Pomysł na rozwój". fot: ARC FRP "Być Razem"Dodaj do Facebook

Fundacja "Być Razem" wśród finalistów Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku

JM, MAT. PRAS.
Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" z Cieszyna znalazła się wśród 23 firm z całej Polski, w finale Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. Wydarzenie, objęte patronatem Prezydenta RP, organizuje już po raz trzeci Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Celem konkursu jest wsparcie najbardziej przedsiębiorczych podmiotów łączących rzetelny biznes z realizacją ważnych celów społecznych.

W tegorocznym Konkursie na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku wystartowało kilkadziesiąt spółdzielni, spółek, fundacji i zakładów aktywności zawodowej z terenu całego kraju. Firmy te udowadniają w codziennej praktyce, że można łączyć realizację ważnych celów społecznych z prowadzeniem rzetelnego, przynoszącego dochody biznesu. Na podstawie oceny zgłoszeń i wizyt studyjnych eksperci FISE wybrali do ścisłego finału 23 firmy.

- Konkurs skierowany jest do małych i średnich firm, które są nastawione na pozytywną zmianę społeczną, np. wspieranie osób wykluczonych czy lokalnych społeczności, a nie na maksymalizację zysku - mówi Julia Koczanowicz-Chondzyńska z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). - Rekordowa liczba zgłoszeń do konkursu i ich bardzo wysoka jakość wskazuje, że taki model biznesowy staje się coraz popularniejszy w Polsce. W krajach Europy Zachodniej tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują od dawna i spełniają doniosłą rolę w systemie społeczno-gospodarczym - dodaje Koczanowicz-Chondzyńska.

Konkursowa rywalizacja potrwa do 22 listopada, kiedy to zostaną ogłoszeni zwycięzcy w kategoriach "Przedsiębiorstwo Społeczne Roku" i "Pomysł na rozwój". Łączna pula nagród wynosi 75 tys. zł. Finaliści kategorii głównej konkursu będą mogli również korzystać przez rok ze "Znaku [eS]", oznaczającego rzetelnego partnera biznesowego, który realizuje ważne cele społecznie.

W konkursie głównym mogły startować firmy, które w ostatnim roku osiągnęły przychód na poziomie minimum 100 tys. zł i działają co najmniej dwa lata. Do kategorii "Pomysł na Rozwój" mogły zgłaszać się przedsiębiorstwa działając od roku, które przedstawiły konkretny pomysł na rozwój biznesu społecznego. Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku jest organizowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE) w ramach projektu "Zintegrowany system wsparcia ekonomii społecznej", który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym roku konkurs odbywa się po raz trzeci.

Konkursowi patronuje Bronisław Komorowski, Prezydent RP. Nagrody w konkursie ufundowała Fundacja Crédit Coopératif i Fundacja BRE Banku. Zwycięzcy otrzymają także doradztwo biznesowe PwC. Patronem merytorycznym jest Stała Konferencja Ekonomii Społecznej.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Mariuszu siły i jeszcze raz siły życzę. Niech Pan trochę zwolni tempo. Szacunek.

Należy Wam się. Całej ekipie. Wszystkim pracownikom. Chociaż wiem, że w tym co robicie nie o nagrody chodzi. I nie zabiegacie o te wyróżnienia. Powodzenia.

Życzę powodzenia, wygrajcie ten konkurs.Zasługujecie!
A poprzedni komentarz uważam za zupełną bzdurę...

Pozdrawiam i 3mam mocno kciuki!

"Przedsiębiorstwo Społeczne" - WOW nie wiedzialem ze tak sie to poprawnie nazywa, niestety ale wszystkie fundacje nastawione sa na duze daj a pozniej daja malo bo kasa jest pozerana przez stado prezesow, skarbnikow itp i td.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama