, niedziela 2 kwietnia 2023
Fundacja "Być Razem" walczy o Nagrodę Publiczności w Konkursie na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku
Wśród podmiotów, na które internauci mogą oddać swój głos znajduje się również Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" z Cieszyna. fot: Mikołaj GrynbergDodaj do Facebook

Fundacja "Być Razem" walczy o Nagrodę Publiczności w Konkursie na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku

JM, MAT. PRAS.
Można już głosować na Fundację "Być Razem" z Cieszyna, która ubiega się o "Nagrodę Publiczności" w ramach konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. Głosowanie potrwa do 22 listopada.

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" znalazła się w finale konkursu, w którym wybierane jest najlepsze w Polsce przedsiębiorstwo społeczne. Głównym celem tego rodzaju firm nie jest pomnażanie zysku, ale integracja społeczno-zawodowa osób wykluczonych społecznie lub znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy. Przedsiębiorstwa społeczne zatrudniają najczęściej osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, ludzi, którzy przeszli terapię i wyszli z uzależnień, są bezdomni czy przewlekle chorzy.

- Dzięki trwającemu właśnie plebiscytowi, swoje poparcie dla firm nastawionych na pozytywną zmianę społeczną mogą wyrazić także internauci. Przedsiębiorstwo, które uzyska najwięcej głosów zostanie uhonorowane "Nagrodą Publiczności", dającą możliwość promocji firmy w skali całego kraju. Żeby zagłosować na swojego faworyta, wystarczy odwiedzić oficjalną witrynę konkursu, gdzie w zakładce "Nagroda publiczności"
wskazani są wszyscy kandydaci do nagrody. Na stronie można też przeczytać krótkie opisy finalistów i zapoznać się z zakresem ich działalności - informują organizatorzy.

Wśród podmiotów, na które internauci mogą oddać swój głos znajduje się również Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" z Cieszyna. Przedsiębiorstwo utworzone w 2007 r. dzieli się na warsztaty: pralnię, stolarnię, ślusarnię, a także kuchnię ze stołówką, szwalnię i sekcję robót porządkowych, prowadzone w partnerstwie ze spółdzielniami socjalnymi. Flagowym projektem fundacji jest marka WellDone®, pod którą powstają designerskie przedmioty dekoracyjne. Zadaniem fundacji - poza prowadzeniem przedsiębiorstwa społecznego - jest tworzenie miejsc pracy dla osób wykluczonych.

Laureat "Nagrody Publiczności" zostanie ogłoszony 22 listopada, podczas uroczystej gali w Warszawie. W tym samym dniu poznamy zwycięzców w kategoriach "Przedsiębiorstwo Społeczne Roku" i "Pomysł na rozwój". Konkurs, objęty patronatem prezydenta RP, jest organizowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE) w ramach projektu "Zintegrowany system wsparcia ekonomii społecznej", finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Powodzenia - trzymam kciuki. Należy się!!!

Jak przedsiębiorca bierze dotację na rozwój to jest ok. Jak spółdzielnia bierze dotację na start dziełalności gospodarczej to jest be - to wspiera się "socjal" itp. Jak przedsiębiorca pada to działa rynek. Jak pada spółdzielnia to jest to dowód na marnowanie publicznych pieniędzy. Bzdury. Poprzedniku poczytaj trochę o spółdzielniach a potem pisz androny. Akurat im więcej w Cieszynie takich spółdzielni tym lepiej.

Myślę, że nie miałeś nigdy do czynienia z prawdziwym biznesem ponieważ nie potrafisz odróżnić typowej spółdzielni od firmy społecznej. Europejski Fundusz Społeczny to łakomy kąsek, nie musisz ryzykować własnych środków

Za niedługo w Cieszynie będziemy mieli już tylko takie spółdzielnie.
Ciekawe, czy założyciel poradziłby sobie w prawdziwym biznesie, gdzie za wszystko trzeba samemu zapłacić?

W sobotę otwarcie kolejnej spółdzielni - "Parostatek", która powstała dzięki wsparciu FRPS "Być Razem". Fundacja pomogła również w uruchomieniu spółdzielni socjalnych w Brennej i Żywcu. W planie są kolejne dwie spółdzielnie w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama