, poniedziałek 2 października 2023
Fundacja "Być Razem" w partnerstwie ze Skoczowem
Gmina Skoczów już stara się o pozyskanie na ten cel dofinansowania ze środków europejskich. fot: WikipediaDodaj do Facebook

Fundacja "Być Razem" w partnerstwie ze Skoczowem

MB
W Skoczowie różnymi sposobami próbuje się walczyć z bezrobociem. Jedną z metod jest nawiązanie przez Urząd Miejski partnerstwa z organizacją pozarządową, która posiada doświadczenie w przeciwdziałaniu bezrobociu.

Gmina Skoczów już stara się o pozyskanie na ten cel dofinansowania ze środków europejskich. - Wniosek o dofinansowanie projektu "Do pracy wskocz-sukcesów poczuj moc!” został złożony przez gminę Skoczów 14 września 2015 roku. Partnerami w projekcie są Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie oraz Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” - informuje nas Magdalena Goryczka, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich.

Według planów wspólnie realizowany projekt ma aktywizować bezrobotnych i w efekcie zmniejszyć bezrobocie w Skoczowie. Jak podkreśla Magdalena Goryczka, wszystkie działania przewidziane w projekcie muszą być zgodne z regulaminem konkursu, do którego gmina przystąpiła w celu otrzymania dofinansowania. Będą to więc przede wszystkim działania z zakresu poprawy zdolności do zatrudnienia poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia. Te umiejętności mają m.in. poszerzyć prowadzone warsztaty czy szkolenia. - W złożonym projekcie przewidziano: warsztaty i szkolenia aktywizacyjne, doradztwo zawodowe, staże, prace interwencyjne - wymienia Goryczka.

Koszt tego projektu oceniono na ok. 600 tys. zł., z czego ok. 68% tej kwoty ma być przekazane w ramach dofinansowania, z kolei ok. 32% tej kwoty to będzie wkład własny. Jest to koszt realizowania projektu na przestrzeni niespełna dwóch lat. - Zgodnie z wnioskiem realizacja projektu powinna rozpocząć się w maju 2016 roku, a zakończyć w październiku 2017 roku. Termin realizacji może ulec zmianie, ponieważ zależy od terminu ewentualnego podpisania umowy o dofinansowanie - mówi nam Goryczka.

Obecnie gmina czeka na decyzję, czy powyższy projekt otrzyma wnioskowane środki finansowe. - Umowa partnerska nie została jeszcze zawarta, nastąpi to przed ewentualnym podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu. W chwili obecnej nie ma pewności, że złożony do konkursu projekt otrzyma dofinansowanie - stwierdza naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama