, czwartek 25 lipca 2024
Ryszard Macura zastępcą wójta gminy Istebna
Po rezygnacji z mandatu radnego w Cieszynie, Ryszard Macura został zastępcą wójta gminy Istebnej.  fot: UG IstebnaDodaj do Facebook

Ryszard Macura zastępcą wójta gminy Istebna

red.
Po rezygnacji z mandatu radnego w Cieszynie, Ryszard Macura został zastępcą wójta gminy Istebnej.

Przypomnijmy, iż burmistrz minionej kadencji przegrał wybory drugiej tury ze swoją kontrkandydatką Gabrielą Staszkiewicz, która wczoraj została zaprzysiężona na burmistrza Cieszyna na najbliższe pięć lat. Macura ubiegał się również w wyborach o mandat radnego, co mu się udało. W ostatnich dniach jednak zrzekł się mandatu. Swoją decyzję tłumaczył otrzymaniem propozycji pracy, która uniemożliwia pełnienie tej funkcji.

Dzisiaj, Urząd Gminy Istebna poinformował, że zgodnie z zarządzeniem wójta gminy Istebna Łucji Michałek, Ryszard Macura został powołany na stanowisko zastępcy wójta gminy Istebna. - Zastępca wójta został oficjalnie przedstawiony kierownikom referatów urzędu gminy oraz dyrektorom jednostek organizacyjnych - czytamy na oficjalnej stronie gminy Istebna.

Komentarze: (31)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Mamy naszego małego Kałużę . Brawo .

Kiściółek nie zostawia swoich świeckich wojowników bez opieki .Pozdrawiam .

newsweek.pl/polska/polityka/tomasz-piatek-macierewicz-byl-faworyzowany-przez-sb/4y4p2jw

Wstyd Panie Macura. Tak się nie robi. Mógł Pan być przewodniczącym RM, gdyby wcześniej nie zmienił Pan zasad wyboru Przewodniczącego. Mógł Pan dalej pracować dla Cieszyna, ale wybrał Pan 3-wieś. Co Pan powie swoim wyborcom? I co Oni Panu powiedzą?

gdybym nie miał wcześniej ugruntowanej opinii o Macierewiczu, powiedziałbym: teoria spiskowa
ale tę opinię od dawna mam, i teraz pytam: co tu się k^rwa dzieje?!...
.
https://www.newsweek.pl/polska/polityka/tomasz-piatek-macierewicz-byl-fa...
.
w tym świetle to już żaden przekręt, żadne SKOKi czy GetBacki, żaden skandal pisowski, żadna afera KNF czy syna Kamińskiego nie dziwią - stają się elementem moskiewskiej układanki
.
Cieszynowi udało sie wymieść zarazę poza miasto - oby skutecznie i na zawsze

Nienawiść zabija.
Proszę znaleźć dobrego psychologa i miejmy nadzieję, że uda się jeszcze pana uratować. Fajnie by było z panem sensownie podyskutować.

no popatrz Pan, a taki Kaczyński wciąż żyje

Ale sobie schlebiasz.

Wygląda na to ,że były burmistrz wybrał banicję i pieniądze niż fotel radnego (ok 350 głosów) i porzucił bycie liderem ugrupowania AS,(4 mandaty) które tworzył do obecnej RM Porzucił także stanowisko nauczyciela uprzednio zajmowane do którego wykonywania miał możliwość powrócić. Tym samym sprawił dość szerokiemu gronu zwolenników zawód. Przyjął pracę na stanowisku Vice-wójta, w gminie, gdzie sztama górali nie szybko pozwoli mu być powszechnie zaakceptowanym,co nie ułatwi mu pracy. Tu z pewnością na tej nominacji wójta zawiedli się w części mieszkańcy trójwsi. Zastanawiam się nad dobrymi stronami tego ruchu byłego burmistrza i poza finansową stroną,takich nie widzę. Jeżelii dodatkowo pod uwagę przyjmiemy dojazd do pracy 40 minut tam i tyleż z powrotem to korzyści i w tym zakresie za wielkich też nie ma. Zwłaszcza przy nienormowanym czasie pracy. Taki ruch wyklucza w przyszłości możliwość powrotu do lokalnej polityki - mieszkańcy odebrali to jako dezercję i niepogodzenie się z wynikami demokratycznych wyborów i brak akceptacji nowej rzeczywistości. Podobną drogę wybrał były wiceburmistrz .Matuszek, który jak wieść niesie przygotowuje się do powrotu z banicji z gminy jaworze, która niegdyś przygarnęła go w podobnej sytuacji. Czeka nas jeszcze sporo niespodzianek.

Trzy dni temu napisałam tutaj komentarz. Zaznaczam, nie było w nic nic obraźliwego. Komentarz przeszedł kod i poszedł do moderacji. W międzyczasie pojawiły się inne komentarze., a mojego nadal nie ma. To się powtórzyło już kilka razy tutaj. Mam nadzieje, że to nie cenzura.

Ad rem o R. Macurze. Zaufało mu mnóstwo Cieszyniaków. Zagłosowało w I i w Ii turze wyborów. Miał szansę być burmistrzem następną kadencję, został radnym. W swoich deklaracjach przedwyborczych pisał, że bardzo zależy mu na poprawie życia w Cieszynie. Roztaczał barwne wizje różnych "napraw" Cieszyna. Jego poplecznicy ostro walczyli, by kontrkandydatka nie przeszła, przekonywali wyborców, że to ich kandydat jest lepszy, bardziej zaangażowany w życie Cieszyna. Bardzo wierzyli w R. Macurę. I teraz, kiedy nadal mógł wpływać na decyzje dotyczące Cieszyna, kiedy mógł swoim wyborcom udowodnić, że mieli rację, bo on dba o Cieszyn, by mieli w nim oparcie i wiedzieli, że ktoś ich wysłucha, załatwi ich problemy- teraz się- sorry- wypiął na nich. Zostawił ich samych, rozczarowanych, porzuconych i rozgoryczonych, bo takie odejście nikomu z nich się pewnie w głowie nie mieści. Nie odszedł do swojej pracy zawodowej, a poszedł na inny stołek, by"dbać ' o ludzi w innej miejscowości. Tym posunięciem dał wyraźny sygnał Cieszyniakom, którzy na niego głosowali, ze nie ich sprawy s.a dla niego ważne, a wyłącznie kariera się dla niego liczy. Jak nie w Cieszynie, to choćby na Księżycu, ale on musi być "na stołku". Trudno o większą arogancję i dwulicowość względem swoich wyborców. Tym samym zrównał swój poziom do niejakiego Kałuży z Żor. Mam nadzieje, że popierający PiS mocno się zastanowią, zanim znów na jakieś indywiduum sympatyzujące z tą partią, albo wręcz z tej partii, zagłosują.

Ja tam widzę Twoje komentarze i w pełni popieram Twoje zdanie. Dlaczego wyborcy nie rozliczą swojego faworyta? Może jakaś pikieta w Istebnej?

"Kasa, misiu, kasa!..."

Nie martw się Bleee, jak wynika z twojego komentarza ty głosowałeś na szachrajkę, więc próżne twoje żale. Zobaczymy jak protegowana będzie samodzielnie rządzić, bo przecież od początku jej o to chodziła. Powodzenia w rządzeniu. Odpowiedzialność też pozostanie jednoosobowa ( przykre)

Jak wynika z mojego komentarza- głosowałam na G. Staszkiewicz no niestety, nie miałam takiej możliwości, a szkoda. Natomiast nazywać ją szachrajka jest bezpodstawne. Już napisałam w innym miejscu tutaj , że jak ktoś ma takie podejrzenia, to do prokuratora. Jak na razie, to pan Macura ma za sobą kadencję nieoczywistych i dziwnych decyzji. Nie nazwałabym ich w pełni czystymi.
Pani Staszkiewicz nie jest moją protegowaną, bo to niemożliwe. Nie jestem z Cieszyna. Natomiast interesuję się losami Cieszyna, bo takie piękne kiedyś miasto podupada i staje się grajdołem. Już nie mam przyjemności zapraszać do niego znajomych a wierzę, że to się zmieni. Cieszynowi potrzebna jest do zarządzania osoba młoda, pełna energii, pełna pomysłów, a taką jest pani Staszkiewicz. I nawet to zdanie, które wypowiedziała, ze ma ochotę przejść się z miotłą, bo Cieszyn jest brudny, jest w pełni uzasadnione, bo Cieszyn jest brudny. Jakoś panu Macurze to nie przeszkadzało- brudne, zaśmiecone ulice, zapyziałe zaułki, mało zieleni i kwiatów, byle jaki rynek. Nie chcę, by to zabrzmiało seksistowsko, ale facet czasem nie ogarnia własnej chusteczki do nosa, a co dopiero podstawowy porządek w mieście, a tak się działo.
I spoko, jak znam panią Staszkiewicz to, gdy będzie trzeba, przyzna się do błędów, a nie "ucieknie do Istebnej".

No to do miotły, będziemy pokazywać leżące śmieci, a czy na niej nie odleci w nieznane, to się okaż - trzeba czasu.

a tymczasem na rynku w Żorach...
"można było zobaczyć ludzi trzymających kartki z wizerunkiem radnego Kałuży i podpisem: "Kałuża ty ciulu" lub rymowanką: "Kto wyborców sprzedaje; ten chamem się staje; Panie Kałuża oddaj dziś mandat; Boś jest pisowski cham; a nie kamrat".
.
https://bi.im-g.pl/im/57/16/17/z24207959IH,Protest-w-Zorach-pod-nazwa---...
.
i tak oto, proszę Państwa, tradycyjny śląski ciul wchodzi na salony

Dlaczego ludzie o poglądach liberalno lewicowych nie umieją się pogodzić ze zmianę poglądów swoich towarzyszy. Gdzie podziała się ich tolerancja, wolność, akceptacja zachowań (nowoczesność)? O przejściu P. Zalewskiego z PiS do PO mówiło się tak cyt. "Tak, Paweł dostał poważną propozycje od Platformy i raczej ją przyjmie". No i Paweł dostał, przyjął i siedział w Brukseli. Może pan Kałuża wzorował się również na R. Petru, który również za wszelką cenę chce być przewodniczącym partii. Przykład nepotyzmu oraz braku tolerancji w PO to zachowanie B. Budki, który dziś tak bardzo atakuje pana Kałużę a sam przez obsadzanie swoimi ludźmi list wyborczych PO w Gliwicach praktycznie rozbił struktury lokalne PO.
Proszę więc najpierw być porządnym we własnym środowisku by móc stawiać wzorce innym.

jeśli to ma być komentarz do mojego postu, to z przykrością stwierdzam, że głupawy - bo jedynie głupek może na poważnie przypadek Kałuży nazwać "zmianą poglądów"
uwaga o 'poglądach liberalno lewicowych' kompletnie z czapy - przypadek zdrady i oszustwa bez trudu prawidłowo rozpozna i oceni każdy uczciwy i przyzwoity człowiek, niezależnie od poglądów politycznych
i dalej, porównywanie Judasza do Budki czy Petru brzmi jak popłuczyna po pisowskim przekazie dnia - Budka gliwicką ferajnę rozgonił z powodu ich chęci do układania się z pisiactwem, przykład Petru i Zalewskiego podobnie kompletnie od rzeczy - jak jeden, tak drugi mieli do tego absolutnie prawo, żaden z nich nikogo nie oszukiwał, a zwłaszcza nie został przekupiony jak Kałuża
.
pisiactwu ten jawny przypadek złamania podstawowych zasad moralnych i etycznych śnił się będzie jeszcze długo i drogo za niego zapłacą - ciemny lud nie jest wcale taki ciemny jak sądzą na Nowogrodzkiej, fetor obłudy, zakłamania i judaszostwo rozlał się z Żor po całej Polsce i odsłania prawdziwe oblicze partyjnych świętoszków równie skutecznie jak łapówkarska afera KNF i NBP czy nepotyzm Kamińskiego

Na zewnątrz tygrys a w środku łagodny kotek. Tak pokrótce można pana opisać.
Jest pan pełen sprzeczności. Burmistrz RM zły bo uczciwy, Kałuża zły bo nieuczciwy. Proszę się zdecydować jakie wartości musi posiadać polityk by zdobył pana zaufanie.
Dla mnie polityk ma przede wszystkim realizować program, który przedstawił w trakcie kampanii i który poparłem poprzez oddanie na niego głosu. Polityk ma być skuteczny a nie uprzejmy.
Pan ma uprzedzenia do prawicowych polityków i żadne moje ani innych argumenty tego nie zmienią. Najwidoczniej musiał pana ktoś kiedyś bardzo skrzywdzić, że czuje pan teraz taką nienawiść do PiS i KK.

na zewnątrz pisior, w środku pisior - i nikt go nie przekona, że białe jest białe itede
tak pokrótce Pana można opisać
.
nigdy nie pisałem o R, Macurze, że uczciwy, wręcz przeciwnie
tuż po wyborach moja opinia była taka:
.
"Biskupie zaklęcia, pisiorskie obelgi, na koniec nieczyste zagrania samego kandydata w kampanii wyborczej nic nie dały - za skandaliczne afery, nepotyzm, kolesiostwo, obronę cieszyńskiej koterii - a przede wszystkim kompletny brak przyzwoitości i uczciwości suweren dał pisiorskiemi burmistrzowi solidnego kopa
dziękujmy Panu Bogu za wsparcie, Duch Święty najwyraźniej czuwał nad Cieszynem i uchronił go przed przebranymi w skórę baranków drapieżnymi wilkami - fałszywcami i obłudnikami"
.
na wiceburmistrzów wybrał sobie najpierw dwóch klasycznych politycznych "werbusów", karmili ich cieszyńscy podatnicy,
do tego na miejsce Ficka do CUW kolega z zakrystii - jego kwalifikacje opisane są w necie:
ZACHEUSZ Członek Zarządu Misja:CELEM STOWARZYSZENIA JEST DZIAŁALNOŚĆ KATOLICKA W ASPEKTACH: DUCHOWYM, SPOŁECZNYM, CHARYTATYWNYM, EKUMENICZNYM. PONADTO CELEM JEST DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA I PRACA WYCHOWAWCZO-PEDAGOGICZNA.
Czuwanie z modlitwą o uzdrowienie w Cieszynie 21.05.2016: Adoracja
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego 14.05.2016 w Cieszynie: Modlitwa wstępna
Czuwanie w Cieszynie 19.12.2015 r.: Modlitwa wstępna itede
.
dalej cudowna przemiana żony - katechetki z Osucha - w dyrektorkę szkoły, zaraz po wygranych przez PiS wyborach
remont za publiczne pieniądze, bagatela ca 100 000 zł, kościelnej kamienicy w centrum miasta i zaraz potem wynajęcie jej przez miasto od biskupa za ponad 100 000 zł rocznie
na koniec skandaliczna obrona i pochwały dla przyłapanej na gorącym uczynku oszustki z DN i kompromitujące utrzymanie jej na stanowisku na mocy "porozumienia stron" do stycznia 2019, czyli "zobaczymy co będzie po wyborach"
.
i to jest według Pana ten program wyborczy, za którym Pan głosował, który RM realizować obiecywał?
.
tak, to prawda, zarówno PiS jak i kościół rzymski krzywdzą, nie tylko mnie, Pana również, ale wszystkich Polaków, państwo Polskie - uważam te instytucje za największych szkodników w naszej historii najnowszej - ale to nie nienawiść czuję do nich, jeśli już to raczej obrzydzenie

Niektórzy sami się krzywdzą własną nienawiścią.

ja-nek napisz coś nowego, ciągle to samo. Może napiszesz coś na temat pani Staszkiewicz. Do dziś nie wiemy kogo Ona zatrudni w ratuszu na etacie swojego zastępcy. Mam pewne obawy, że nie będzie to nikt znaczący i charyzmatyczny a raczej ktoś kto będzie mierny ale wierny. Opinie swoją piszę na podstawie wyników wyborów na Przewodniczącego RM, którym został pan Jankowski. Pan Przewodniczący nie dostał się przecież do RM w wyborach a tylko dlatego, że Burmistrzynią została pani Staszkiewicz przez co zwolniło się miejsce radnego. Zajął on dopiero 3 miejsce z lity CRS w swoim okręgu. Jak widać po przykładzie Przewodniczącego RM pani Burmistrzyni dobiera sobie ludzi, którzy na pewno jej nie zagrożą. Sama na swoim przykładzie najlepiej wie jak to jest wejść do RM na "grzbiecie" lidera (p. Andrukiewicz) a potem go wykończyć.

Andrukiewicz powinien być burmistrzem od czterech lat i na następne pięć. Ale cóż, Cieszyn ma co chciał - cieszynioków.

dziękuję za wyróżnienie swym zainteresowaniem
o p. Staszkiewicz już pisałem, pierwszy raz kiedy skrytykowałem jej kompletnie nieudane zdjęcie inaugurujące kampanię wyborczą
zauważam, że i Pan z uznaniem wyraża się o talentach politycznych GS, choć oczywiście forma uznania jest kontrowersyjna
o Jankowskim wiem niewiele - ale na pewno tyle, że CIS wybory w Cieszynie zdecydowanie wygrał, PiS pod logo AS z kretesem przegrał, i pisiactwo lokalne musi się z tym pogodzić - tak samo jak z żałosną i kompromitującą rejteradą rozmodlonego do nieprzytomności R. Macury

Idąc pana tokiem myślenia o Burmistrzu klękającym przed Biskupem to teraz też będziemy mieli taką samą sytuację. Pani Staszkiewicz również jest osobą wierzącą i udzielającą się w swoim środowisku parafialnym. Myślę również, że ma dobre relację z cieszyńskim Biskupem i nie raz będziemy ich wspólnie oglądać (klękać nie będzie tylko dlatego, że w Kościele E-A się nie klęka). Cenie ludzi, którzy wierni są swoim wartością i nie zmieniają ich jak im wygodnie ponieważ na takich ludziach można polegać.
I jeszcze jedna uwaga. Coś się Pan często myli w swych niegrzecznych komentarzach. CIS nie wygrało wyborów tylko CRS tak samo jak się Pan pomylił w sprawie pana Nogowczyka, który nie proponował nazwy cieszyńskiego ronda im. nieżyjącego Prezydenta RP.

jeszcze raz serdeczne dzięki za uważną lekturę moich postów i za korekty - ewentualnie wprowadzonych w błąd serdecznie przepraszam ㋡
co do klękania - RM od tej strony znamy aż za dobrze, Pańskie przypuszczenia co do GS pozostają w sferze insynuacji
.
a jeśli chodzi o wierzących, ja osobiście mam do nich stosunek obojętny, jednak w przypadku, kiedy mylą ♝kościół♝ z urzędem, albo co gorsza urząd wykorzystują dla korzyści ♝kościoła♝ czy ♝kościelne♝ praktyki usiłują wprowadzać w urzędach - stanowczo negatywny, skojarzenia jak najgorsze - nie będę tłumaczył, jak to według prawa wygląda, Pan sobie wyklika
.
z Panem Bogiem

Straciłam złudzenia, że były burmistrz nie dla stołka, a dla Cieszyna działał.. Tak nas przekonywali do tego jego poplecznicy- on taki czysty, niezłomny, nie dla kariery, nie dla stołka. Zrzeka się mandatu radnego w Cieszynie... wydymał Was mili wyborcy. Nie zadba o Wasze sprawy w Cieszynie . Wybrał następny stołek, bo to się dla niego tylko liczy. To jest przykład, jak łatwo jest się zeszmacić dla władzy.

No właśnie. I co cieszyniacy, łyso?! Tak mu zależało na Cieszynie, że wylądował w Istebnej

dziękujemy PB i biskupowi za godne przytulisko dla cieszyńskiego szafarza - Istebna to porządna, katolicka gmina, a proboszcz tamtejszy to godzien zaufania pisior - i nie dziwmy się, że RM nie mógł sobie wyobrazić zasiadania w cieszyńskim ratuszu na uwłaczającym jego godności stołku radnego

Zazdrość – uczucie pojawiające się w sytuacji frustracji, gdy znany jest obiekt zaspokajający potrzebę i osoba posiadająca ten obiekt. Uważana zazwyczaj za uczucie negatywne, choć w łagodnej formie może być np. bodźcem do pozytywnej konkurencji i realizacji własnych aspiracji

Członkowie PIS (lub jakkolwiek inaczej nazwani...) zawsze mogą liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek po fachu ;)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama