, sobota 18 maja 2024
Jednak PIS w Sejmiku Województwa Śląskiego!
Tuż przed dzisiejszą inauguracyjną sesją okazało się, że jeden z radnych KO zmienił stronę i dołączył do PIS.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Jednak PIS w Sejmiku Województwa Śląskiego!

DR
Wczoraj wieczorem wszystko wskazywało na to, że w województwie śląskim władzę przejmie koalicja tworzona przez przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Tuż przed dzisiejszą inauguracyjną sesją okazało się jednak, że jeden z radnych KO zmienił stronę i dołączył do PIS.

W wyborach do sejmiku województwa 22 miejsca zdobył PIS, a 23 mandaty trafiły do KO, PSL i SLD. We wtorek pojawiła się informacja o podpisaniu koalicji pomiędzy tymi trzema ugrupowaniami, co miało zagwarantować im większość. Dzisiaj rano okazało się, że radny Koalicji Obywatelskiej Wojciech Kałuża przeszedł na stronę PIS. Startował do wyborów z okręgu rybnickiego z polecenia Nowoczesnej. Tuż przed rozpoczęciem sesji (9:00) tą informację potwierdził poseł PIS Grzegorz Tobiszowski. Liderzy Nowoczesnej od razu skomentowali tą sytuację, mówiąc że do samego końca próbowano przekonać Wojciecha Kałużę, by nie zmieniał strony. Jak pisze "Dziennik Zachodni", Kałuża ma zostać wicemarszałkiem województwa śląskiego. Z racji tego, że PIS ma teraz większość w sejmiku, może samodzielnie wybrać władze województwa śląskiego.

Aktualizacja:
"Dziennik Zachodni" podał również informację o tym, że Jan Kawulok z PIS został przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego, a Jakub Chełstowski z PiS jest jedynym kandydatem na marszałka województwa śląskiego.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Senator Tadeusz Kopeć też był w PO, a dzisiaj z PiS-em. Głosujecie na takich, a potem się dziwicie.

Polszewizm w pełnym wydaniu. Do końca twarz zdrajcy się nie pozbędzie i mu tak zostanie.

Wicestarosta Śląska PiS zrobił zdrajce i polityczną k..... Zero szacunku i pogarda dla Pana Zdrajcy i dla tych co ze zdrajca i oszustem się ułożyli. Po takich ludziach można sie spodziewać samego najgorszego.

Jak widać lokalni przedstawiciele lewackiej małpiarni są w szoku.
Bezcenne!

Znaczy że według Ciebie PiS to prawica? Hehe

kto Judaszowi zawdzięcza stołek i apanaże, jest mu co najwyżej równy albo i podlejszego gatunku - tak im dopomógł Bóg

...a na Śląsku jest Kałuża,
coś z kałuży się wynurza.
Może świnia - powiadacie ?
Nie - to Radny po wypłacie...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama