, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Strumieniu
Radni nowej kadencji oraz Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wybrani w wyborach otrzymali zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie obejmując powierzone funkcje.  fot: UM StrumieńDodaj do Facebook

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Strumieniu

mat.pras.
W środę 21 listopada odbyła się inauguracyjna sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Strumieniu. Zgodnie z porządkiem obrad uroczyste ślubowanie złożyło 14 radnych oraz Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Co ważne, w Strumieniu odbędą się wybory uzupełniające. Ogłosi je Komisarz Wyborczy, w związku z rezygnacją Lilli Salachny-Brzozy z mandatu radnej.

Radni nowej kadencji oraz Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wybrani w wyborach otrzymali zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie obejmując powierzone funkcje.

Obrady, odbywające się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego rozpoczęła i poprowadziła radna Maria Krutyła.

W głosowaniu tajnym wybrano przewodniczącego Rady Miejskiej w Strumieniu, którym został radny Czesław Greń . - Dziękuję wyborcom za głosy, to dzięki Wam drodzy Państwo zarówno ja, jak i pozostali radni zasiadamy w tej kadencji w Radzie Miejskiej w Strumieniu. Dziękuję Wam szanowni radni za wybór, za zaufanie co do mojej osoby i wybór na to zaszczytne stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej – mówił Czesław Greń - moje motto brzmiało i myślę, że ono się nie zmieni „ zgoda buduje”(…) Wierzę, że uda się wspólnie z Radnymi oraz Panią Burmistrz i z pracownikami Urzędu utrzymać taką formę współpracy, która pozwoli nam na dyskusję merytoryczną, ponad podziałami, nam jako radnym pozwoli na wyrażanie naszych decyzji w formie uchwał, które przede wszystkim mają na celu dobro mieszkańców naszej gminy. - akcentował Przewodniczący Rady Miejskiej.

Funkcję wiceprzewodniczących objęli radny Kazimierz Jaworski i radny Stanisław Świtała.

Po złożeniu uroczystego ślubowania burmistrz Strumienia Anna Grygierek dziękowała mieszkańcom, wspominając swoje pierwsze ślubowanie 12 lat temu, mówiła - Bardzo serdecznie dziękuję, że mogłam się tu dzisiaj znaleźć i złożyć ślubowanie po raz kolejny. W 2006 r. po raz pierwszy miałam okazję, tutaj na tej sali składać ślubowanie. Pamiętna data - 6.12.2006 r. Dzisiaj jest mi dane ponownie tutaj stać, dzięki mieszkańcom gminy Strumień, którzy w wyborach samorządowych obdarzyli mnie zaufaniem. (...) Wspólnie z Państwem, z moim zastępcą, z Panią Sekretarz, z Panią Skarbnik, z wszystkimi pracownikami Urzędu jak i również współpracownikami z podległych jednostek będziemy podejmować działania i starania żeby ten czas był jak najlepszy dla rozwoju naszej gminy – podkreślała burmistrz u progu nowej kadencji.

Podczas sesji powołano również składy poszczególnych komisji.
1. Komisja Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Komunalnej:
1) Jarosław Szast – Przewodniczący Komisji;
2) Adam Gawron – Zastępca Przewodniczącego Komisji;
3) Stanisław Balas;
4) Czesław Greń;
5) Kazimierz Jaworski;
6) Arkadiusz Kolczarek;
7) Jarosław Mazur;
8) Monika Staniek;
9) Stanisław Świtała;
10) Bogusław Wawrzyczek.

2. Komisja Rolnictwa, Leśnictwa, Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska, Porządku Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej:
1) Stanisław Balas – Przewodniczący Komisji;
2) Józef Rudol – Zastępca Przewodniczącego Komisji;
3) Adam Gawron;
4) Arkadiusz Kolczarek;
5) Maria Madziar;
6) Monika Staniek;
7) Bogusław Wawrzyczek.

3. Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej:
1) Maria Krutyła – Przewodnicząca Komisji;
2) Paweł Starczynowski – Zastępca Przewodniczącego Komisji;
3) Kazimierz Jaworski;
4) Maria Madziar;
5) Józef Rudol;
6) Monika Staniek;
7) Stanisław Świtała.

4. Komisja Rewizyjna:
1) Maria Madziar – Przewodnicząca Komisji;
2) Maria Krutyła – Zastępca Przewodniczącego Komisji;
3) Adam Gawron;
4) Monika Staniek;
5) Bogusław Wawrzyczek.

5. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:
1) Jarosław Mazur – Przewodniczący Komisji;
2) Arkadiusz Kolczarek – Zastępca Przewodniczącego Komisji;
3) Paweł Starczynowski;
4) Jarosław Szast.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Strumieniowi i całej gminie to "zabetonowanie" ludzi na stanowiskach jeszcze mocną czkawka się odbije. Była szansa na nowych, bardziej rzutkich, nie zaśniedziałych.
To chyba najbardziej zaściankowa i zachowawcza gmina. Strasznie boją się tu nowych i naruszenia zastanych układów. Po raz kolejny mieszkańcy dali temu wyraz, a potem narzekają i psioczą.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama