, sobota 18 maja 2024
Inauguracja cieszyńskiej rady miejskiej
Za nami inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Cieszyna.  fot: KTDodaj do Facebook

Inauguracja cieszyńskiej rady miejskiej

KT
Inauguracja cieszyńskiej rady miejskiej

Na początku ślubowanie złożyli nowo wybrani radni, a następnie Gabriela Staszkiewicz która tym samym została zaprzysiężona na burmistrza Cieszyna.

Za nami inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Cieszyna. Znamy nazwiska przewodniczącego i jego zastępców, składy dwóch komisji i trzech klubów radnych. Podczas sesji odbyło się również zaprzysiężenie burmistrz Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz.

Przypomnijmy, że przed pierwszą sesją rady, nastąpiły zmiany w jej składzie. Pierwsza, oczywista związana była z wygraną Gabrieli Staszkiewicz w wyścigu o fotel burmistrza. Jej miejsce zajął Remigiusz Jankowski. Kolejna zmiana związana była z rezygnacją ustępującego burmistrza - Ryszarda Macury z zasiadania w radzie VIII kadencji. Mandat po Ryszardzie Macurze otrzymał Paweł Czycharowski.

Inauguracyjną sesję rady miejskiej rozpoczął radny senior Jerzy Wałga. Na początku ślubowanie złożyli nowo wybrani radni, a następnie Gabriela Staszkiewicz która tym samym została zaprzysiężona na burmistrza Cieszyna.

W tajnym głosowaniu radni VIII kadencji zdecydowali, iż nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Cieszynie będzie Remigiusz Jankowski, a jego zastępcami: Łukasz Bielski oraz Krystian Kukuczka.

Podczas sesji zawiązały się trzy kluby radnych. Pierwszy klub radnych - Prawa i Sprawiedliwości - zgłosił Władysław Macura. W skład klubu wchodzą: Agata Rucka, Rafał Foltyn, Władysław Macura (przewodniczący), Jan Sikora.

Pojawił się również klub radnych Siła, który został zgłoszony przez jego przewodniczącą Joannę Wowrzeczkę. W klubie znaleźli się również: Irena Fluder-Kudzia, Szymon Słupczyński.

Zawiązał się także klub radnych Cieszyński Ruch Społeczny. Jego skład ogłosił przewodniczący Łukasz Bielski. Szeregi klubu uzupełniają: Ewa Banot, Janusz Kołder, Remigiusz Jankowski, Krzysztof Golec, Brygida Pilch, Jerzy Wałga, Monika Szlauer.

Znamy już członków dwóch komisji, działających przy radzie miejskiej - komisji rewizyjnej i komisji skarg, wniosków i petycji. W tej pierwszej znaleźli się: Krzysztof Golec, Janusz Kołder, Brygida Pilch, Szymon Słupczyński, Monika Szlauer oraz Rafał Foltyn. Z kolei, komisję skarg, wniosków i petycji tworzą: Brygida Pilch, Ewa Banot, Jerzy Wałga, Irena Fluder-Kudzia, Wiesław Kluz, Renata Franek, Władysław Macura i Paweł Czycharowski.

Następna sesja Rady Miejskiej Cieszyna już za tydzień, 29 listopada.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratulacje dla nowej pani Burmistrz i całej Rady, oraz życzenia owocnej, bezkonfliktowej pracy, a także szybkiego oraz skutecznego rozwiązywania problemów, związanych z Cieszynem

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama