, czwartek 29 luty 2024
Wandale zdewastowali tablice i krzyże na dwóch cmentarzach
Do dewastacji na katolickim cmentarzu doszło w nocy z 11 na 12 września. fot. WK Dodaj do Facebook

Wandale zdewastowali tablice i krzyże na dwóch cmentarzach

JM
Wandale zdewastowali tablice i krzyże na dwóch cmentarzach

W wyniku aktu wandalizmu, zniszczone zostały tablice i krzyże starych nagrobków. fot. WK


Wandale zdewastowali tablice i krzyże na dwóch cmentarzach

To już kolejny akt wandalizmu na skoczowskich cmentarzach. Pod koniec listopada 2010 roku wandale zniszczyli szesnaście nagrobków. fot. WK


Wandale zdewastowali tablice i krzyże na dwóch cmentarzach

Policja ustala kto jest właścicielem zniszczonych grobów oraz poszukuje sprawców. fot. WK

Nieznani sprawcy zdewastowali kilkanaście tablic i krzyży na cmentarzach przy ul. Pawła Stalmacha oraz ul. Cieszyńskiej w Skoczowie - poinformował nas nasz Czytelnik.
Do dewastacji na katolickim cmentarzu przy ul. Pawła Stalmacha doszło w nocy z 11 na 12 września. O zniszczeniach na ul. Cieszyńskiej policja została poinformowana wczoraj. - Ustalamy, kto jest właścicielem zniszczonych grobów oraz poszukujemy sprawców - mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

- Zniszczone zostały tablice i krzyże starych nagrobków. Wygląda to tak, jakby ktoś szedł i celowo w nie kopał - mówi Jacek Glet, zarządca cmentarzy.

Funkcjonariusze proszą wszystkie osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy o kontakt z komisariatem w Skoczowie pod numerem telefonu 033 856 36 10.

To już kolejny akt wandalizmu na skoczowskich cmentarzach w ostatnich dwunastu miesiącach. Pod koniec października 2010 roku wandale zniszczyli szesnaście nagrobków, zarówno po katolickiej jak i ewangelickiej części cmentarza przy ul. Cieszyńskiej.
Komentarze: (38)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nie wandale lecz sataniści niszczą krzyże. Te pieszczoszki prezydenta mają pełną ochronę medialną a ich zbrodnicze wyczyny są usprawiedliwiane przez tzw. autorytety(pseudoprofesorów, płatnych klakierów, pismaków gotowych usprawiedliwić na każdą podłość). Zapominają ci wszyscy obrońcy satanizmu reprezentowanego m.in. przez Nergala, że jest tylko kwestią czasu, gdy ludzie pozbawieni wszelkich wartości zwrócą sie przeciwko swoim mocodawcom.
Porównywanie Nergala do Jana Husa jest bluźnierstwem, jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu. Najwyższa pora na opamiętanie

i rządzi tym światem przy pomocy miecza, płonących stosów, tortur, obłudy, kłamstwa, chciwości, zakłamania. Miliard oddaje mu pokłon każdego dnia. Apokalipsa się wypełnia. Czekamy na przyjście Zbawiciela.

Kiedy Tadeusz Rydzyk uprawia publiczna nagonkę na Nergala i głosi swą wiedzę objawioną o "wysoko postawionych w drabinie społecznej (sic!) satanistach" - wtedy jest wszystko ok, portale jeden za drugim ten kit kopiują. Ale kiedy ja, zgodnie ze swym głębokim przekonaniem piszę, że Rydzyk jest bez wątpienia wielkim bezbożnikiem i autentycznym sługą Belzebuba - wtedy odzywa się szybko cenzura i taką opinie usuwa. Mamy w Polsce Piekielną Masonerię? Apage , satanas!

To jak?? Zajaramy razem ??

zbezczeszczenie w podwarszawskim Ossowie mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej, poległych w 1920 r. w Bitwie Warszawskiej to nie pierwszy incydent tego rodzaju.. Ossowska mogiła została zbezczeszczona także w ubiegłym roku. Przed jej oficjalnym odsłonięciem wymalowane zostały na niej czerwone gwiazdy, a przed samą uroczystością w listopadzie 2010 r. odbyły się protesty okolicznych mieszkańców.

W tym roku także dochodziło do innych aktów wandalizmu w miejscach pamięci.

31 sierpnia zniszczony został pomnik w Jedwabnem, upamiętniający mord dokonany 70 lat temu na Żydach przez ich polskich sąsiadów. Na pomniku wymalowano swastyki i antysemickie hasła.

12 września w Białymstoku nieznani sprawcy zniszczyli znajdującą się na dawnym cmentarzu żydowskim przy ul. Młynowej gwiazdę Dawida. Z wyrwanych krzewów ułożyli w jej środku swastykę.

W sobotę został zatrzymany przez katowicką Kandydat KPN-OP do Senatu Adam Słomka. Powodem zniszczenie stojącego w centrum miasta pomnika poświęconego żołnierzom radzieckim. Słomka namalował na nim faszystowskie i komunistyczne symbole.

W sobotnią noc policjanci z Pragi Północ zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 19-latków. Daniel L. i Wojciech B. zniszczyli przez oblanie farbą cokół pomnika Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni, nazywanego przez warszawiaków Pomnikiem Czterech Śpiących.

Jakiś pogrobowiec Lenina odwiedził forum.

Ta opinia nie straciła do dziś nic ze swojej aktualności.

W ostatnim czasie w mediach nie brakowało wypowiedzi głupich, niedorzecznych, obraźliwych i groźnych. Ich dalsze pomnażanie jest niebezpieczne, bo ta lawina kiedyś może się stoczyć, niszcząc po drodze świat wartości, jaki nas ukształtował. Dlatego nie można lekceważyć butnych zapowiedzi wdrażania w życie skrajnych posunięć antyreligijnych i antykościelnych.

Widać usilne próby uniknięcia i unicestwienia dyskusji na te tematy i sprowadzenia jej do poziomu argumentacji ad personom, gdzie nie sposób niczemu zaprzeczać ani się bronić.

najwyraźniej niczym sie nie różnisz od tych fundamentalistycznych muzułamanów o których piszesz. I myślisz tak samo "samodzielnie", jak i oni. Z Panem Bogiem.

A boga nie ma i nie było i po co to wszytko.Też krytykuję nisczenie pomników bo to uderza w kieszenie ich właścicieli a nie kleru wszechwładnego w tym Iranie wschodu jakim jest Polska. A jak złapią sprawców to nikt nie sprawdzi, że regularnie chodzili na lekcje religii. Tylko różnica między tym co wciskający religię mówią a co robią w życiu doprowadza do takich czynów, do kompleksów związanych z narkomanią itd.....

W latach 1402-3 został pierwszym czeskim rektorem uniwersytetu. Z polecenia arcybiskupa zajmował się także badaniem zgłoszonych przypadków cudów. Wkrótce stwierdził, że były one mistyfikacją. Oburzał go również naganny tryb życia, rozwiązłość i chciwość większości duchownych. W tym czasie zaznajomił się z pismami Johna Wycliffa (Jana Wiklefa), które pojawiły się w Czechach po roku 1382 - kiedy to angielski król Ryszard II poślubił Annę Czeską, zwaną też Węgierską. Idee Wiklefa oraz własne obserwacje doprowadziły Husa do wniosku, że chrześcijanin nie powinien szukać wiary w cudach, lecz tylko w Biblii. Jednocześnie Hus rozpoczął tłumaczenie dzieł Wiklefa na język czeski.

Szczególnie przemawiał do niego postulat Wiklefa o ograniczeniu bogactwa duchowieństwa, ponieważ był to poważny problem w Czechach, gdzie aż połowa ziemi należała do Kościoła. Hus uważał za niesprawiedliwość rozrzutny i hulaszczy tryb życia dostojników kościelnych, utrzymujących się z wyjątkowo wysokich podatków nałożonych głównie na rolników. Przeciwny był także wewnętrznemu rozpadowi Kościoła, skompromitowanego przez walki kolejnych papieży i antypapieży. Już wcześniej były w Czechach podejmowane próby zaradzenia tej sytuacji (Karol IV, Jan Milicz z Kromieryża), jednak nie udały się. Wygłaszana przez Husa krytyka cudów oraz domaganie się zdyscyplinowania kleru, spowodowały, że większość czeskich duchownych stała się jego wrogami.

(ur. 1370 w Husincu, spalony na stosie 6 lipca 1415 w Konstancji) – czeski duchowny i bohater narodowy, filozof, reformator Kościoła, twórca ruchu religijnego husytyzmu, prekursor protestantyzmu, profesor Uniwersytetu Praskiego. Działalność Husa była zapowiedzią podobnego wystąpienia Marcina Lutra sto lat później.

Hus jest twórcą literackiego języka czeskiego, dla którego stworzył ortografię ze specjalnymi znakami diakrytycznymi. Jego aktywność jako pisarza przyczyniła się do rozkwitu literatury czeskiej; dzięki niemu język czeski stał się w XV wieku najbardziej rozwiniętym językiem słowiańskim i wzorcem dla literackiego języka polskiego.

Kościoły protestanckie uznają Jana Husa za bohatera wiary i męczennika. W Kościołach anglikańskich jest on świętym. Luteranie i anglikanie wspominają życie Jana Husa 6 lipca.

Także niektóre spośród nieprotestanckich wspólnot chrześcijańskich uznają Jana Husa za świętego męczennika, wśród nich jest Kościół Starokatolicki w Czechach, oraz Kościół Starokatolicki Mariawitów i Kościół Katolicki Mariawitów.

Zadam jedno pytanie - dlaczego muzułmanie są tak solidarnie ; albo bronią zaciekle swojej wiary,albo milczą.
Przypomnij sobie - Salmman Raschdi w książce poddał krytyce ( nie wyszydzaniu ) Mahometa i religię; karykatura w gazecie i natychmiast co najmniej bojkot gazety ... A co robią chrześcijanie !!!!
Więcej myślenia SAMODZIELNEGO !!!!! POLECAM

"Wezwany na Sobór w Konstancji, który odbył się w roku 1415, otrzymał od cesarza Zygmunta gwarancję nietykalności – „list żelazny”. Jednak duchowni papiescy wytłumaczyli cesarzowi, że "heretykowi nie trzeba dotrzymywać słowa" i Hus został uwięziony, a następnie spalony na stosie, pomimo protestu polskiej delegacji pod kierownictwem Pawła Włodkowica."...

jeszcze słychać płacz gwałconych dzieci, jeszcze czuć swąd palonych żywcem na stosach - a piekielna demoniczna hydra przybrana w tiary i komże znów podnosi głowę. W Imię Ojca i Syna, zgińcie i przepadnijcie jego fałszywi prorocy z Piekła rodem!

Dyktaturze sługów Belzebuba w czarnych sukienkach 2011-09-16 10:30:32
mówimy NIE. Apage, Satanas!...

To on z pewnością. Miał wolne w TVP i wyskoczył sobie na małe co nie co do Skoczowa. Jaki przykład daje obecny rząd takie mamy akty wandalizmu i bezczeszczenia.

Póki co w TVP więcej programów katolickich niż Nergala

Wczoraj stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie znieważenia uczuć religijnych przez publiczne prezentowanie krzyża oklejonego puszkami po piwie. Miało to miejsce w sierpniu ubiegłego roku w czasie agresywnej manifestacji przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

nie pod koniec listopada jak błędnie informujecie ale na przełomie pażdziernika i listopada dokonano aktu wandalizmu na skoczowskich cmentarzach(31.10./01.11.10r.)

Nergala atakuje tylko dlatego, bo ten osłabia pozycję wszechmocnego dotychczas kleru i - oczywiście - stanowi zagrożenie dla tacy. Biskup, który protestuje przeciw N. w TV, niech wpierw zdejmie z palca złoty pierścień, sprzeda limuzynę, którą go wożą jak króla, nich nakarmi i przygarnie bezdomnych z dworca kolejowego, posypie głowę popiołem skruchy miast promieniować szatańskim grzechem pychy.. Póki co ten biskup jest Piekielnym Hipokrytą co najwyżej.

polityki jest niczym nie uzasadnione . Sprawcy to zwyczajni wandale albo jacys popie.....i satanisci ktorzy chcieli sie popisac jeden przed drugim . Tak nalezy ich znależć i surowo ukarać i tyle !!!!!!!

no zmieniono komentarz nie muszę rozmyślać gdzie w Skoczowie jest szpital z cmentarzem.

komentarz pod zdjęciem daje dużo do myślenia

Oczywiście ma Pan rację. Za błąd przepraszam
~JM

Cmentarz to szpital do leczenia dusz

podpis pod foto: "Przed rokiem wandale zniszczyli nagrobki na skoczowskim szpitalu przy ul. Cieszyńskiej. fot. Władysław Orawski"
chyba na cmentarzu?

Zastanawiające jest to, że nasza policja czy służby specjalne bardzo szybko i sprawnie sobie radzą z autorami obraźliwych napisów dotyczących naszego premiera, a jakoś dziwnie nieudolni są, jeśli chodzi o zamalowane litewskie napisy w gminie Puńsk, pomazany farbą budynek synagogi na Podlasiu, zniszczenie mienia w Centrum Muzułmańskim w Białymstoku czy w końcu zbezczeszczenie pomnika w Jedwabnem. Bardzo dziwni są ci „polscy wandale”. Raz coś niszczą i zamalowują, a innym z kolei razem, jak to miało miejsce w byłym obozie bolszewickich jeńców z 1920 roku, w Strzałkowie, montują kamienną tablicę, profesjonalnie wykonaną i to na dodatek pisaną w języku rosyjskim, o treści: “Tutaj spoczywa 8000 radzieckich czerwonoarmistów, brutalnie zamęczonych w polskich obozach śmierci w latach 1919-1921″ Mam jakieś dziwne przeczucie, że tak jak po wyborach incydenty ustaną, tak i ich sprawców nie uda nam się nigdy poznać.

Nargal jest tylko wynajętym do odwalenia tej roboty narzędziem. Zrobi swoje i szlus. Wie, że taka postawa jest obecnie nagradzana i stąd bierze się jego cała "odwaga".

sąsiadów, inni sąsiadom przewracają nagrobki - a grupka cwaniaków wykorzystuje jednen i drugi objaw uniwersalnego ludzkiego zbydlęcenia do uprawiania patologicznej "polityki". Znajdzie się sędzia, który tym ostatnim wymierzy najsurowszą karę.

a teraz przeżywa abstynenckie objawy odstawienia od narkotyku wszechobecnej władzy i nietykalności - oto cała filozofia tych rzekomych "prześladowań"...

Pewnie łatwo znajdzie i taki sędzia, który po wykryciu sprawców ich uniewinni i jako uzasadnienie poda argument, że ten czyn był to jedynie "swoistym rodzajem sztuki, który zdarzył się tylko w wąskim gronie osób".

idź się i pobłogosław... Za czasów Nerona też Nergal był winny i sataniści. I Donald Tusk, oczywiście.

I Dody i Kory - potem takie efekty.
Do poniżej - umiesz tylko bluzgać - uzasadnij.

Nie miejmy żadnych złudzeń, że zaproszenie do telewizji publicznej najbardziej znanego w Polsce satanisty jako jurora było przypadkiem, błędem w sztuce czy jakimś tam nieporozumieniem lub nadgorliwością. Darski, otrzymał do podpisania kontrakt na występy w TVP i ponoć 150 tysięcy honorarium tylko dlatego, że w sposób najbardziej agresywny demonstruje swoją nienawiść do chrześcijaństwa i Kościoła katolickiego. To wyznawany przez niego satanizm i nienawiść do katolików przesądziły o decyzji zatrudnienia go w lewicowej TVP2.Tak samo jak nie jest przypadkiem powołanie na szefa TVP Kultura Katarzyny Janowskiej zachwycającej się „prawdziwymi Polakami” (…) „w obywatelskiej akcji” pod wodzą Tarasa, wyszydzającymi modlących się ludzi pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Przykładów szydzenia z Kościoła katolickiego, poniżania uczuć religijnych wierzących Polaków, jest zbyt wiele, by uznać je za „wypadki przy pracy”. To świadoma, planowana, a teraz uruchomiona antychrześcijańska akcja sił postkomunistycznych i powiązanych z nimi nowych, liberalnych pseudoelit w Polsce, decydujących dziś o całokształcie życia społecznego, kulturalnego i politycznego w naszym kraju.

... więcej Nergala w telewizji ...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama