, piątek 23 luty 2024
W niedzielę, 27 lipca, Pretorians Skoczów gościło na stadionie w Ochabach drużynę Świętych z Częstochowy. Ligowy mecz Grupy Południowo-Wschodniej w Futbolu Amerykańskim w ramach rozgrywek drugiej klasy rozgrywkowej Polskiej Ligi Futbolu...
Już 15 czerwca o godz. 13.00 wielkie wydarzenie dla wszystkich zamarszczan. Nastąpi oficjalne otwarcie Parku, a na scenie wystąpi zespół SKALDOWIE.
Wiadomości, Kultura, Wydarzenia - AK - 11 czerwca 2014
Jeszcze rok temu Staś Janik, jeden z najmłodszych Zamarszczan mówił, jak bardzo czeka na plac zabaw, na którym mógłby się bawić ze swoimi kolegami. Za sprawą mieszkańców, sołtysa, miejscowych przedsiębiorców i włodarzy spełniło się jego marzenie.
Dobra wiadomość dla podróżnych. Nowe połączenie z Cieszyna do Krakowa już od 14 czerwca uruchamia LajkonikBus.
Uniwersytet Śląski w Cieszynie zaprasza na prezentację publiczną projektów zaliczeniowych studentów ostatniego roku studiów magisterskich animacja społeczno-kulturalna z turystyką kulturalną.
51 książek pisarzy z Polski i zagranicy zostało zakwalifikowanych do dziewiątej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wśród nominowanych jest Renata Putzlacher i jej książka "W kawiarni Avion, której nie ma”.
Bogusław Słupczyński - reżyser, aktor i animator, realizator licznych projektów społeczno-kulturalnych spotkał się 27 marca z mieszkańcami Skoczowa i opowiedział o poszukiwaniu, przywracaniu dobrej pamięci i odbudowie relacji na Pograniczu...
Zapraszamy na szlak kwitnącej magnolii oraz do wzięcia udziału w konkursie poezji.
Niezwykle ciekawy wykład zainaugurował VI Festiwal Nauki organizowany w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, na wydziale zamiejscowym w Cieszynie. - Na Śląsku żyły dinozaury - przyznaje Jerzy Dzik.
Cieszyńskie rusznikarstwo historyczne i artystyczne ma szansę zostać wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Na ten temat rozmawiamy z Julią Włodarczyk z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chybiu prosi o pomoc w znalezieniu mieszkania dla potrzebującej rodziny.
- Po tylu wizytach w Cieszynie, już niczego się nie obawiamy - przyznaje z uśmiechem Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi, który już 8 marca wystąpi w cieszyńskim Teatrze ze swoim nowym programem "TAK, ŻE O".
reklama