, sobota 25 maja 2024
Hokej: Mistrzostwa świata zakończyły sezon
Gracze HC Oceláři Trzyniec na początku września rozpoczną zmagania w Hokejowej Lidze Mistrzów. fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Hokej: Mistrzostwa świata zakończyły sezon

MM
Reprezentacja Czech na zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata osiągnęła największy sukces od 10 lat, zdobywając brązowy medal. Swój wkład w ten sukces mieli również gracze związani z trzynieckimi Stalownikami.

Na rozgrywanych w Finlandii mistrzostwach świata triumfowali gospodarze, którzy w wielkim finale pokonali Kanadyjczyków. Czesi, którzy w rozgrywkach grupowych grali w kratkę, odnosząc cztery zwycięstwa i ponieśli trzy porażki, na tyle skutecznie rozegrali fazę play-offów, że w „małym finale” pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych. Wywalczone na lodowiskach w Helsinkach i Tampere trzecie miejsce mistrzostw świata jest największym osiągnięciem czeskiej kadry narodowej od 2012 roku. Warto pamiętać, że reprezentacja medal wywalczyła pod wodzą fińskiego szkoleniowca Kari Jalonena, który z narodowym teamem pracuje zaledwie od kilku miesięcy. W brązowej drużynie znaleźli się gracze związani z HC Oceláři Trzyniec. Jednym z filarów linii defensywnej na turnieju był Tomáš Kundrátek, który wiosną dla swojego klubu wywalczył trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. Dobry turniej stał się udziałem graczy z trzyniecką przeszłością - Matěja Stránskiego i Michaela Špačka.

Gdy reprezentacyjni gracze wylewali pot na lodowych taflach w Finlandii, zawodnicy HC Oceláři Trzyniec, przebywający na zasłużonych urlopach po wywalczeniu mistrzostwa, poznali swoich rywali w Hokejowej Lidze Mistrzów. Stalownicy, którzy byli losowani z pierwszego koszyka, w fazie grupowej spotkają się ze szwedzkim AIK Skellefteå, szwajcarskim HC Davos oraz Giants Belfast z Wielkiej Brytanii. Zmagania w Champions Hockey League rozpoczną się na początku września.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama