, piątek 21 czerwca 2024
 Świątecznie i gwarowo w cieszyńskiej Bibliotece Miejskiej
Tak jak każdego roku tak i w tym czytelnicy otrzymali zaproszenia na przedświąteczne spotkanie. fot: 15 grudzień 2006, Julo



Dodaj do Facebook

Świątecznie i gwarowo w cieszyńskiej Bibliotece Miejskiej

Iwona Czarniak
W czwartkowe popołudnie w budynku Biblioteki Miejskiej w Cieszynie zrobiło się gwarnie, a to za sprawą „Spotkania Opłatkowego”.

Tak jak każdego roku tak i w tym czytelnicy otrzymali zaproszenia na przedświąteczne spotkanie. Niemożliwe było zaproszenie wszystkich czytelników, dlatego każdy z obecnych czuł się wyróżniony.
Przybyłych w imieniu Dyrekcji i pracowników biblioteki powitała Joanna Wucka-Biały kierownik wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Podsumowała mijający rok, który dla placówki zaczął się niefortunnie, a jak się okazało wsparcie przyszło nie tylko od Cieszyniaków, ale również z dalszych terenów Polski. To dzięki ofiarodawcom po pożarze zbiory zostały uzupełnione a czytelnicy, którzy z niecierpliwością czekali na ponowne otwarcie Biblioteki na nowo zagłębiają się w lekturze.
Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele urzędu Miasta oraz Starostwa. Oni tak samo jak pani Joanna złożyli wszystkim przybyłym świąteczno-noworoczne życzenia.
Obecni na spotkaniu mieli niecodzienną okazję wysłuchania twórczości piszącej gwarowo mieszkanki Zaolzia Krystyny Roszak, w wykonaniu autorki i jej wnuków. Tradycyjnie odbyło się wspólne odśpiewanie kolędy, był opłatek, do którego dołączone zostały piękne kartki z życzeniami, oraz odbyło się losowanie upominków.
Po raz kolejny pasjonaci książek mieli okazję do spotkania w niecodziennej „rodzinie czytelników”, a atmosfera, jaką stworzyli pracownicy cieszyńskiej Biblioteki była wręcz domowa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama