, wtorek 23 kwietnia 2024
W Skoczowie, w minionym roku, rozwiodły się 63 małżeństwa!
Według Urzędu Statystycznego w Polsce z roku na rok rośnie liczba rozwodów. W Skoczowie w ubiegłym roku rozpadły się 63 małżeństwa. fot: www.cieszyn.sr.gov.plDodaj do Facebook

W Skoczowie, w minionym roku, rozwiodły się 63 małżeństwa!

Urzędy Stanu Cywilnego (USC) w powiecie cieszyńskim podsumowały 2011 rok. W regionie urodziło się 1525 dzieci, w samym Cieszynie odnotowano 1003 zgony. Liczba rozwodów w Skoczowie jest dwukrotnie większa niż w pozostałych miastach regionu.

Kobiety w dalszym ciągu decydują się na poród w Szpitalu Śląskim. Cieszyński oddział daje pacjentkom możliwość wyboru porodu niestandardowego, a rosnąca ilość pozytywnych opinii sprawia, że matki coraz częściej decydują się na poród w stolicy powiatu - W Cieszynie na świat przyszło 1525 noworodków. W minionym roku zarejestrowano 1003 zgony. Trzeba wziąć pod uwagę, że liczba ta dotyczy osób także spoza miasta, które hospitalizowane były w cieszyńskim szpitalu - informuje Artur Lorek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Cieszynie.

W Skoczowie odnotowano 133 zgony, w Wiśle 115, w Ustroniu zmarło 100 osób.

Liczba małżeństw zawartych w ubiegłym roku na terenie powiatu cieszyńskiego wyniosła 681. Z czego najwięcej, bo 236 związków małżeńskich zawartych zostało w Cieszynie, 124 w Wiśle i 192 w Ustroniu. - Tendencja jest taka sama od wielu lat. Mniej więcej po połowie zawierane są małżeństwa jedynie przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, jak i śluby kościelne. W kilku przypadkach udzielaliśmy ślubów konkordatowych - komentuje Lorek.

Co ciekawe, w stolicy powiatu w minionym roku rozwiązano 38 związków małżeńskich. Podobna ilość związków rozpadła się w Ustroniu (33) i w Wiśle (23) również w tym mieście orzeczono dwie separacje. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba rozwodów w Polsce systematycznie wzrasta, a najczęstszym powodem rozstań jest niezgodność charakterów.

Najwięcej papierów rozwodowych złożono w Skoczowie. - W 2011 roku ślub wzięło 150 par. Niestety w tym samym czasie rozpadły się aż 63 małżeństwa - mówi Aleksandra Folwarczny, zastępca kierownika skoczowskiego USC. Tym samym liczba rozwodów w Skoczowie okazała się dwukrotnie wyższa niż w pozostałych miastach powiatu.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Skoczów ruleeezzz ! ! !....

Skoro temat jest o rozwodach to nie wiem dlaczego pokazano sąd w Cieszynie. Otóż na zdjęciu chyba miał być Urząd Stanu Cywilnego? W cieszyńskim sądzie nie toczą się rozprawy o rozwód, lecz w Bielsku Białej.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama