, wtorek 27 luty 2024
Skoczów: II Zimowe Mistrzostwa Ratownicze
Stowarzyszenie Fluo Team już po raz drugi zorganizowało – Zimowe Mistrzostwa Ratownicze w Skoczowie.  fot: Fluo TeamDodaj do Facebook

Skoczów: II Zimowe Mistrzostwa Ratownicze

red.mat.pras.
Skoczów: II Zimowe Mistrzostwa Ratownicze


Skoczów: II Zimowe Mistrzostwa Ratownicze


Skoczów: II Zimowe Mistrzostwa Ratownicze

Ratownicy medyczni – na co dzień, niezależnie od pory, ratują nasze zdrowie i życie. Co więcej, wciąż nie brakuje im zapału do poprawiania swoich umiejętności. Doskonałą okazją do tego były organizowane przez Stowarzyszenie Fluo Team już po raz drugi – Zimowe Mistrzostwa Ratownicze w Skoczowie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, również tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników. W zadaniach udział wzięło prawie 150 ratowników – kilkadziesiąt zespołów ratowniczych z całej Polski. Najdłuższą odległość – ponad 400 km – do Skoczowa pokonał zespół z województwa kujawsko-pomorskiego (Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Lipno).

W sobotę 27 lutego, w godzinach porannych na targowisku miejskim odbyła się ceremonia inauguracji mistrzostw. Wziął w niej udział burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, który wręczył zespołom harmonogramy zadań.

Pierwszego dnia mistrzostw zespoły ratownicze musiały zmierzyć się z sześcioma zadaniami. Zespoły podczas wszystkich konkurencji musiały wykazać się doświadczeniem i szybkością działania. Zadania zostały ulokowane w różnych miejscach na terenie gminy Skoczów: na Rynku, na wzgórzu Kaplicówka, w Wiślicy w okolicach ul. Wolności, w skansenie w Ochabach, przy szkole podstawowej w Pogórzu oraz szkole podstawowej w Pierśćcu. To nie był jednak koniec zmagań – w Kiczycach na drużyny czekało jeszcze do wypełnienia zadanie nocne.

28 lutego rozegrane zostało zdarzenie masowe. Brały w nim udział również zastępy OSP z gminy Skoczów i regionu. Scenariusz zadania miał na celu odtworzenie katastrofy, jaka wydarzyła się w Borach Tucholskich w 2017 roku. W pozoracji zdarzenia brało udział kilkudziesięciu statystów. Ćwiczenie miało na celu wzajemne poznanie możliwości oraz umiejętności współdziałania pomiędzy jednostkami.

W niedzielne popołudnie odbyła się ceremonia zakończenia mistrzostw wraz z wręczeniem nagród najlepszym drużynom i podziękowaniem wszystkim osobom zaangażowanym w organizację.

Zeszłoroczne mistrzostwo obronił zespół OSP Komorowice Śląskie. Na drugim miejscu uplasowali się ratownicy z OSP Czaniec 1, a na trzecim drużyna MSM Andrychów. Drużyny odebrały puchary i medale z rąk burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i starosty cieszyńskiego Mieczysława Szczurka.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama