, piątek 19 sierpnia 2022
Ja - Tu i Teraz: Trzy niezwykłe wystawy
W Galerii 12 Cieszyńskiego Ośrodka Kultury COK Dom Narodowy dostępne są dwie wystawy sprowadzone w ramach projektu "Ja - Tu i Teraz". fot: MMDodaj do Facebook

Ja - Tu i Teraz: Trzy niezwykłe wystawy

MM
Ja - Tu i Teraz: Trzy niezwykłe wystawy

"Pię(k/t)no - Piękno rozpraszane piętnem. Piętno uczepione piękna" - Galeria 12 Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. fot. MM


Ja - Tu i Teraz: Trzy niezwykłe wystawy

"JEJ PRAGNIENIE - pozwolić sobie na bycie piękną" - sala ceglana Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. fot. MM


Ja - Tu i Teraz: Trzy niezwykłe wystawy

Poprojektowa wystawa "Kobiet dojrzała" - Ośrodek Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie. fot. MM

W Cieszyńskim Ośrodku Kultury COK Dom Narodowy oraz Ośrodku Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie dostępne są trzy niezwykłe wystawy, które można podziwiać w ramach projektu "Ja - Tu i Teraz". Czym kuszą partnerzy transgranicznego projektu skupionego wokół tematu "Wolności do bycia sobą".

Przypomnijmy, iż ramach projektu "Ja - Tu i Teraz" odbędą się cztery, ogólnodostępne i darmowe rozmowy ze specjalistami, trzy wystawy i jeden koncert. Wydane zostanie także specjalne, darmowe wydanie magazynu Tramwaj Cieszyński, w którym znajdą się artykuły napisane między innymi przez naszych specjalistów, a także inspirujące wywiady.

Pierwszym elementem projektu, który ujrzał światło dzienne są wystawy zaprezentowane we współpracujących ze sobą ośrodkach kultury z obu stron Olzy. W Cieszyńskim Ośrodku Kultury COK Dom Narodowy swoje miejsce znalazły wystawy: "Pię(k/t)no - Piękno rozpraszane piętnem. Piętno uczepione piękna" Doroty Koperskiej, Kariny Czernek i Jagody Krzywickiej oraz "JEJ PRAGNIENIE - pozwolić sobie na bycie piękną" - Dary Kuźmic. Pierwsza wystawa to próba subtelnego rozebrania się autorek z form, foremek, pancerzy, kombinezonów, skorup, funkcji, pozycji, orderów i spojrzenie spokojnym okiem na tak mało nam znajome odbicie w drugim człowieku. Wystawa Dary Kuźmic ma na celu pokazanie prawdy i autentyczności w osobach, które pozowały do zdjęć. - Fotografuję ludzi ukazując ich piękno i głębokie emocje, wychwytując ich wyjątkowość i niepowtarzalność, widoczne z mojej perspektywy. Potrafię pokazać autentyczną historię Twojego życia, zarówno jego dobre jak i złe strony. Dotykam tego, czego nawet Ty czasem nie pozwalasz sobie dotknąć - mówi o swojej wystawie autorka.

Z kolei w Ośrodku Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie można podziwiać poprojektową wystawę "Kobieta Dojrzała", która powstała jako efekt metamorfoz czterech odważnych kobiety, które postanowiły powiedzieć stop nieubłaganie pędzącemu życiu pokazując, że można się zatrzymać i z troską i dbałością spojrzeć na siebie.

Wystawa "Pię(k/t)no - Piękno rozpraszane piętnem. Piętno uczepione piękna" Doroty Koperskiej, Kariny Czernek i Jagody Krzywickiej dostępna jest od 22 lutego do 8 marca. Prace Dary Kuźmic można podziwiać od 22 lutego do 31 marca, a poprojektową wystawą w Ośrodku Czasu Wolnego Amos w Czeskim Cieszynie można zwiedzać od 22 lutego do 26 marca.

Więcej na temat wystaw prezentowanych w ramach projektu "Ja - Tu i Teraz" można przeczytać TUTAJ. Szczegółowo o wspólnym projekcie Fundacji Zielone Pojęcie, fundacji Lokalsi i stowarzyszenia Człowiek na granicy pisaliśmy w artykule "Ja - Tu i Teraz - projekt trzech partnerów".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama