, wtorek 23 kwietnia 2024
"Podaruj mi nowy pokój"
Celem akcji, "Podaruj mi nowy pokój", jest zebranie kwoty 15 tysięcy, która będzie przeznaczona na odnowienie pokoi w grupie IVb, gdzie mieszka 8 chłopców. Jednym z nich jest Łukaszek.  fot: DPS dla dzieci w StrumieniuDodaj do Facebook

"Podaruj mi nowy pokój"

Iwona Włodarczyk
"Podaruj mi nowy pokój"

Na stronie GazetaCodzienna.pl pisaliśmy o finale akcji mającej na celu odnowienie pokoi w jednej z grup wychowawczych, gdzie mieszkają chłopcy z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu. Akcja „podaruj mi nowy pokój” prowadzona przez Fundację „Zostań Aniołem” jest jej kontynuacją. Celem akcji jest zebranie kwoty 15 tysięcy, która będzie przeznaczona na odnowienie pokoi w grupie IVb, gdzie mieszka 8 chłopców. Jednym z nich jest Łukaszek.

- Łukasz jest chłopcem ze złożoną niepełnosprawnością – mówi Daria Kwaśniewska, fizjoterapeutka – poza niepełnosprawnością intelektualną ma duże problemy z mobilnością wynikającą z mózgowego porażenia dziecięcego. Łukaszek nie chodzi i nigdy chodził nie będzie, ale radzi sobie pełzając i jest przy tym bardzo radosnym i towarzyskim dzieckiem. Konieczne jest zapewnianie mu odpowiednich warunków, aby mógł się poruszać po pokoju swobodnie a jednocześnie bezpiecznie.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że prosimy często i o wiele jednak jeśli nie my, to nikt nie zadba o naszych chłopców. Pieniądze z odpłatności za pobyt i dofinansowań ze środków publicznych wystarczają na zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia, całodobowej opieki, a także rehabilitacji, terapii i usług medycznych. Niestety na takie rzeczy jak odświeżanie pomieszczeń, zakup nowych mebli itp. nigdy nie wystarcza - mówi Anna Sławińska, dyrektor DPS.

- W grupie gdzie mieszkają maluchy ciągle się coś dzieje i robimy wszystko, aby chłopcy byli tu szczęśliwi. Tak naprawdę zastępujemy im mamy i tak też Oni nas postrzegają. Nie jest to lekka praca. Dbamy nie tylko o ich bezpieczeństwo, o to żeby nie byli głodni, wychowujemy i wspieramy w rozwoju. Nasza praca to również dbanie o czystość i higienę zarówno mieszkańców, jak i otoczenia, w którym mieszkają. Mamy nadzieję, że planowane odświeżenie pokoi nam to ułatwi, dzięki wykorzystaniu dobrej jakości materiałów” (farb, zabezpieczeń ścian itp. – przyp. red.) - opowiada jedna z pracownic.

By wspomóc Łukaszka i jego kolegów z grupy, można wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji „Zostań Aniołem” ze Strumienia: Nr konta: 76 1050 1070 1000 0090 8088 6253 Tytuł: darowizna dla DPS.
Organizatorzy akcji deklarują, że chętnie przyjmą również dary rzeczowe w postaci materiałów budowlanych i wykończeniowych. W celu przekazania darów należy kontaktować się mailowo: fundacja.zostananiolem@gmail.com) lub telefonicznie pod nr. 660 544 415.

My trzymamy kciuki za powodzenie całej akcji i czekamy na zdjęcia z tzw. „parapetówki”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama