, wtorek 5 marca 2024
Niepełnosprawność na co dzień: Sposób na samotność
Na życie w samotności szczególnie narażone są osoby starsze oraz niepełnosprawne. To one z racji swoich ograniczeń oraz wieku nie zawsze mają szansę na wyjście z domu, co pozwoliło by im na podtrzymywanie dawnych znajomości nie mówiąc już o zawieraniu nowych kontaktów.  fot: pixabay,plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Sposób na samotność

Iwona Włodarczyk
Są wśród nas osoby, które świadomie wybrały życie w samotności, jednak i one tak jak pozostali potrzebują kontaktu z innymi ludźmi. Chęć spotkań oraz rozmów z drugim człowiekiem jest czymś naturalnym bez czego każdy dzień staje się pusty, a życie traci sens.

Na życie w samotności szczególnie narażone są osoby starsze oraz niepełnosprawne. To one z racji swoich ograniczeń oraz wieku nie zawsze mają szansę na wyjście z domu, co pozwoliło by im na podtrzymywanie dawnych znajomości nie mówiąc już o zawieraniu nowych kontaktów.

W związku z pandemią większość niepełnosprawnych w obawie o własne zdrowie sporadycznie opuszcza swoje mieszkania, a ich życie po części przeniosło się do wirtualnego świata. To dzięki umiejętności obsługi telefonu i komputera zawierają nowe znajomości.
Jednym z takich miejsc są portale internetowe przekazujące bieżące wiadomości dotyczące spraw niepełnosprawnych i to właśnie tam chętni mają szansę zamieścić ogłoszenie typu: szukam znajomych, szukam przyjaciół. Ogłoszenia zamieszczają osoby w różnym wieku i z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jedni chcą nawiązać kontakt z kimś z kim będą mogli tak zwyczajnie porozmawiać bądź prowadzić korespondencję mailową, inni mają nadzieję na znalezienie swojej drugiej połówki. Część umieszczających ogłoszenia wyraża chęć nawiązania kontaktu z osobami z całej Polski, lecz są i tacy którzy określają konkretny region lub miasto. Bywa, że treść ogłoszenia zawiera szczegółowe wymagania typu szukam pana w wieku… złotą rączkę do wspólnego zamieszkania, lecz coraz częściej pojawiają się ogłoszenia mówiące bezpośrednio: szukam partnera/partnerki na stałe.

Poprzez ogłoszenia niektórzy szukają osób, które mają takie same jak oni zainteresowania i będą chcieli je z nimi rozwijać.
Zainteresowanie wirtualnymi znajomościami jest niemałe, jak mówi Wojciech na jego ogłoszenie odpowiedziało jedenaście osób, bywa jednak i tak że odpowiedzi jest tak dużo, że część z nich po selekcji siłą rzeczy zostaje zignorowana.

Z pewnością spotkania w sieci nie są w stanie zastąpić tych w realu, jednak dla nie jednego są one oderwaniem od samotności.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama