, czwartek 11 sierpnia 2022
Cieszyn: Przebudowa Zamkowej 1 stanęła w miejscu
Po dwóch tygodniach od planowego terminu wznowienia prac przy ul. Zamkowej 1, plac budowy nadal świeci pustkami.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Przebudowa Zamkowej 1 stanęła w miejscu

REDAKCJA
Po rozebraniu budynku dawnego budynku przy ul. Zamkowej 1 okazało się, że projekt przebudowy tego miejsca napotkał na problemy, które wpłynęły na wstrzymanie prac. Na stronie poświęconej przebudowie Zamkowej 1 ostatnia aktualizacja wspominająca o planowanym terminie wznowienia prac datowana jest na połowę sierpnia. Wspomniany w niej termin wyznaczony był na początek września. Tak się jednak nie stało.

Po rozebraniu budynku do istniejących fundamentów okazało się m.in. że brakuje części przyczółka mostowego, który miał stanowić ścianę oporową. Odkryto natomiast niezinwentaryzowany przepust, masywny fundament dawnego pylonu, niezinwentaryzowane pomieszczenie biegnące pod chodnikiem wzdłuż ulicy Zamkowej oraz pozostałości sklepienia kamiennego kanału Młynówki.

Na stronie poświęconej przebudowie Zamkowej 1 czytamy, iż "Od dnia 14.07.2021 r. wpisem do Dziennika Budowy dokonanym przez kierownika budowy zostały wstrzymane prace na budowie do czasu wykonania przez projektanta rewizji projektu. W okresie wstrzymanych robót budowlanych zostały wykonane pomiary geodezyjne (wysokościowe), a następnie przekazane projektantowi celem dokonania zmian projektowych. Projektant wykonał koncepcję projektową ściany oporowej jako element monolityczny. Rozważana jest również koncepcja ściany oporowej z elementów prefabrykowanych. Wraz z nową koncepcją umocnienia brzegu pojawią się projekty branżowe w tym projekt przebudowy kabla SN. Nadal trwają oględziny archeologiczne - odsłonięty blok kamienny, ściana kamienno-ceglana wzdłuż chodnika ulicy Zamkowej oraz niezidentyfikowany fundament z elementów kamiennych. Wg stanowiska Konserwatora Zabytków w związku z tymi odkryciami zostanie wydana decyzja wstrzymująca prace i nakazująca, na koszt inwestora, wykonanie badań archeologicznych. Wszelkie prace archeologiczne zgodnie z zapowiedziami powinny zakończyć się do dnia 31.08.2021 r. Wykonanie aktualnego harmonogramu oraz wznowienie prac budowlanych uzależnione jest od dostarczenia przez projektanta rewizji projektu. Planuje się, że wznowienie prac nastąpi z dniem 01.09.2021 r..

Po dwóch tygodniach od planowego terminu wznowienia prac przy ul. Zamkowej 1, plac budowy nadal świeci pustkami. Trudno też szukać aktualizacji na stronie poświęconej przebudowie. Cytowana wyżej informacja datowana jest bowiem na połowę sierpnia (16.08.2021). Z kolei w akładce "harmonogram prac", wyznaczone terminy uległy już przedawnieniu, jednak obejmowały one jedynie prace związane z wywiezieniem gruzu i oczyszczeniem placu budowy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama