, czwartek 11 sierpnia 2022
Potrzebne fundusze na wsparcie poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży
Poradnia Psychologiczno-Terapeutyczna dla dzieci i młodzieży działa na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie od 1 kwietnia br.  fot: fb/porpsychcieszynDodaj do Facebook

Potrzebne fundusze na wsparcie poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży

REDAKCJA
W miniony wtorek odbyła się uroczystość poświęcona obchodom 30-lecia Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Podczas uroczystości podsumowano wieloletnie wsparcie na rzecz Szpitala Śląskiego w Cieszynie, podkreślając ogromną rolę darczyńców oraz roztaczając plany na przyszłość. Wśród tych najbliższych znajdują się te dotyczące rozwoju psychiatrii dziecięcej w formie dziennego oddziału. Na to potrzebne są jednak środki, których zebrania podjęła się fundacja.

Poradnia Psychologiczno-Terapeutyczna dla dzieci i młodzieży działa na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie od 1 kwietnia br. Oferuje diagnostykę psychologiczną, leczenie psychoterapeutyczne w trybie ambulatoryjnym oraz interwencje w środowisku. Zespół specjalistów diagnozuje, leczy, wspiera, edukuje i pomaga pacjentom w procesie zdrowienia i powrotu do stabilnego funkcjonowania. Poradnia udziela świadczeń wyłącznie psychologicznych lecz otrzymywane środki finansowe w ramach kontraktu z NFZ są niewystarczające. Stale rośnie bowiem zapotrzebowanie na udzielanie świadczeń psychiatrycznych, optymalnym rozwiązaniem byłoby zapewnienie leczenia w Poradni Psychiatrycznej (zatrudnienie psychiatry dzieci i młodzieży) oraz otwarcie Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży. Stąd też z okazji 30-lecia Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego powstał pomysł zebrania dodatkowych funduszy na wsparcie działalności poradni.

Środki zbierane są poprzez internetową zbiórkę, której cel obejmuje kwotę 100 tys. zł, a także poprzez wpłaty na konto fundacji. Zbiórka oraz numer konta dostępne są TUTAJ.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama