, wtorek 5 marca 2024
Stare kino i browar. Jaka przyszłość czeka to miejsce?
Spacer oraz warsztat zaplanowane zostały na piątek, 24 września. Początek o godz. 16:30 przy skrzyżowaniu ul. Śrutarskiej i Trzech Braci.  fot: fb/UMCieszynDodaj do Facebook

Stare kino i browar. Jaka przyszłość czeka to miejsce?

REDAKCJA/MAT. PRAS.
Z pewnością kojarzycie budynek byłego kina i starego miejskiego browaru, który znajduje się przy ul. Śrutarskiej w Cieszynie. W przyszłym tygodniu planowane są oględziny tego opustoszałego od lat obiektu, po którym odbędą się warsztaty mające na celu określenie potencjalnej przyszłości jednego z najciekawszych budynków w centrum Cieszyna.

Jak czytamy w informacji przekazanej przez miasto Cieszyn, urzędnicy chcą uzyskać rozwiązania, które zapewnią szansę nowego życia dla byłego kina i starego miejskiego browaru. Chcą poznać zdanie mieszkańców, czy budynek przy ul. Śrutarskiej 39abc powinien pełnić funkcje publiczne, czy zostać skomercjalizowany? Czy jego rewitalizacja powinna być elementem akupunktury miasta, czy niezależnym przedsięwzięciem konserwatorsko-społecznym?

Spacer oraz warsztat zaplanowane zostały na piątek, 24 września. Początek o godz. 16:30 przy skrzyżowaniu ul. Śrutarskiej i Trzech Braci. Po oględzinach budynku dawnego kina i browaru miejskiego, w cieszyńskim Ratuszu odbędzie się rozmowa o potencjalnej przyszłości tego miejsca. Początek ok. godz. 17:30. Chętni do udziału w spotkaniu proszeni są o przesłanie wiadomości e-mail na adres asyrokosz@um.cieszyn.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama