, poniedziałek 24 czerwca 2024
Będzie więcej piramid w Ustroniu? Uzdrowisko Ustroń planuje rozbudowę
Według planów, które dla na potrzeby Uzdrowiska Ustroń powstały w latach 70-tych, a które następnie były realizowane na przełomie lat 80 i 90-tych charakterystycznych ustrońskich piramid miało powstać 28, a powstało 17.  fot: FB/UzdrowiskoUstronDodaj do Facebook

Będzie więcej piramid w Ustroniu? Uzdrowisko Ustroń planuje rozbudowę

ŁP
W najbliższym czasie Uzdrowisko Ustroń zostanie rozbudowane. O planach dotyczących przyszłości jednego z największych kompleksów uzdrowiskowych w Polsce poinformował prezes zarządu American Heart of Poland Adam Szlachta, podczas obchodów 20-lecia Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

- Po dogłębnych analizach podjęliśmy decyzję o tym, by kontynuować dzieło wielkich architektów Ustronia. Dlatego grupa American Heart of Poland zdecydowała się na rozwój i modernizację kompleksu, zgodnie z historycznymi planami. Patrząc z perspektywy pacjentów, społeczeństwa, systemu opieki zdrowotnej uważam, że nie ma lepszego momentu na podjęcie takich kroków - poinformował prezes Adam Szlachta.

Według informacji publikowanych przez Uzdrowisko Ustroń, plan jego rozbudowy ma odbywać się pod nadzorem Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy jednoczesnej akceptacji rodziny twórców kompleksu, a więc architektów Henryka Buszko i Aleksandra Franty. Przed projektantami postawione zostanie zadanie kontynuowania dawnych planów rozbudowy i nawiązywać do otoczenia. Według planów, które dla na potrzeby Uzdrowiska Ustroń powstały w latach 70-tych, a które następnie były realizowane na przełomie lat 80 i 90-tych charakterystycznych ustrońskich piramid miało powstać 28, a powstało 17. Czy zaplanowana na najbliższe lata rozbudowa doprowadzi do wykonania planów sprzed ponad 50 lat? O tym zapewne przekonamy się, jak tylko wyłoniony zostanie projekt rozbudowy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama