, sobota 25 maja 2024
Cieszyn: Opaski bezpieczeństwa dla seniorów w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów
Opaska bezpieczeństwa wyposażona jest przede wszystkim w przycisk alarmowy (SOS), za pomocą którego można połączyć się z osobą udzielającą pomocy w centrum teleopieki. fot: Alexas Fotos (Unsplash)Dodaj do Facebook

Cieszyn: Opaski bezpieczeństwa dla seniorów w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów

REDAKCJA
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie przystąpił do realizacji programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów”, którego głównym celem jestem bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych. Jednym z narzędzi do realizacji projektu są „opaski bezpieczeństwa", w które wyposażeni zostaną jego uczestnicy, a więc osoby w wieku 65 lat i więcej, mające problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Opaska bezpieczeństwa wyposażona jest przede wszystkim w przycisk alarmowy (SOS), za pomocą którego można połączyć się z osobą udzielającą pomocy w centrum teleopieki, w przypadku pogorszenia stanu zdrowia lub zagrożenia życia. Centrum teleopieki udziela pomocy w formie przeprowadzenia rozmowy z seniorem lub wezwania odpowiedniej pomocy. System wsparcia obsługiwany jest przez pracujące 24 godziny na dobę centrum monitoringu, nadzorujące, rejestrujące i przyjmujące zgłoszenia alarmowe przesyłane z opaski.

Z programu mogą skorzystać osoby starsze (po 65 roku życia), chore, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, które czasowo lub stale wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Program będzie realizowany do końca 2022 roku, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Do udziału w programie mogą zgłosić się osoby zainteresowane osobistym udziałem, a w przypadku problemów z samodzielnym wysłaniem zgłoszenia osoby potrzebujące mogą być zgłoszone przez członków rodziny, sąsiadów oraz znajomych.

Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o telefoniczny, mailowy lub osobisty kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Cieszynie (tel. 33 479 49 24 lub 33 852 51 15, 33 479 49 15, infolinia: 22 505 11 11, mail: anitabroda@mops.cieszyn.pl).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama