, poniedziałek 20 maja 2024
Cieszyn: Święto Trzech Braci wyjątkowo na lodowisku
Wydarzenia w plenerze będą bezpłatne, natomiast koncerty wewnątrz Hali Widowiskowo-Sportowej będą biletowane. fot: fot. Hala Widowiskowo-Sportowa im. Cieszyńskich OlimpijczykówDodaj do Facebook

Cieszyn: Święto Trzech Braci wyjątkowo na lodowisku

REDAKCJA
Cieszyn: Święto Trzech Braci wyjątkowo na lodowisku

Po trzech latach przerwy wraca Święto Trzech Braci. Tegoroczna, 30. jubileuszowa edycja będzie inna niż poprzednie. Najważniejsza zmiana dotyczy miejsca, gdzie odbywać się będą koncerty. Część wydarzeń będzie także płatna. Które?

Jak informuje Cieszyński Ośrodek Kultury COK Dom Narodowy, w ramach corocznego święta miasta, nie zabraknie dobrej zabawy i przede wszystkim - znakomitej muzyki w wykonaniu gwiazd polskich i czeskich scen. Jednak ze względu na planowany remont Rynku, polska część imprezy odbędzie się w nowej przestrzeni – na terenie i w samej Hali Widowiskowo-Sportowej.

- Szukaliśmy alternatywnego miejsca, co – jak się okazuje – nie jest w Cieszynie sprawą prostą. Teren musi spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa, zgodne z obowiązującym prawem, być położony stosunkowo blisko ścisłego centrum miasta. Staraliśmy się również zorganizować imprezę, minimalizując jej negatywne oddziaływanie na przestrzeń miejską – hałas, zakłócenia porządku publicznego i ciszy nocnej, spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach. Po konsultacjach – również ze służbami mundurowymi – wybraliśmy chyba najlepszą lokalizację. To kompromis, ale otwierający nowe możliwości, które pozwolą nam trochę odmienić oblicze najpopularniejszej wśród Cieszyniaków imprezy– tłumaczy Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

Impreza rozpocznie się w piątkowe popołudnie, 24 czerwca od tradycyjnego korowodu, który ulicą Głęboką wyruszy na spotkanie mieszkańców i władz Czeskiego Cieszyna w kierunku Mostu Przyjaźni i dalej – na Rynek w Czeskim Cieszynie, gdzie nastąpi jej uroczysta inauguracja. - W tym roku artyści wystąpią dla Państwa na dwóch scenach w polskiej części Cieszyna. Na zewnątrz Hali Widowiskowo- Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków przygotowaliśmy bogaty i urozmaicony muzycznie program, w którym – jesteśmy przekonani – każdy znajdzie coś dla siebie. W ciągu trzech dni zagrają: orkiestry dęte (doskonale znana Miejska „Cieszynianka” i zaprzyjaźniona z COKiem Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa z koncertem muzyki filmowej), Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, zabrzmią piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu lokalnych artystów, będą programy dla dzieci i światowe przeboje do tańca. Gwiazdami „Sceny nad Olzą”, bo tak ją nazwaliśmy, będą CLEO, która wystąpi w piątek, a także JACK MOORE – syn legendarnego gitarzysty blues rockowego Gary Moore’a, który przypomni największe hity z repertuaru ojca oraz rockowa formacja FREE AIR. Koncerty, jak co roku, uzupełni kiermasz handlowo-gastronomiczny i liczne imprezy towarzyszące odbywające się w całym mieście - informuje COK Cieszyn i dodaje, że na jubileusz Święta Trzech Braci przygotowana została także druga część imprezy – wieczorne koncerty gwiazd w Hali Widowiskowo-Sportowej. W piątek zagra OSTR i MEEK, OH WHY?, w sobotę swoje największe przeboje przypomni zespół VARIUS MANX, w niedzielę KULT. - Mocno stawiamy na promocję lokalnych talentów – przed występami Gwiazd zaprezentują się: Antosia Kraszewska, za którą niedawno trzymaliśmy kciuki w Voice Kids, Hania Stoszek oraz duet sskjegg - wyjaśniają organizatorzy.

Wydarzenia w plenerze będą bezpłatne, natomiast koncerty wewnątrz Hali Widowiskowo-Sportowej będą biletowane. - Ceny ustaliliśmy na możliwie najniższym poziomie: piątek – 30 zł (w dniu koncertu: 40 zł), sobota - 40 zł (50 zł), niedziela – 50 zł (60 zł). Możliwy będzie także zakup karnetu trzydniowego w cenie 100 zł. Bilety można kupować od 10 maja elektronicznie poprzez stronę internetową www.domnarodowy.pl oraz w kasie Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”. - czytamy w komunikacie prasowym.

Szczegółowy program imprezy – po obu stronach Olzy – znajduje się na oficjalnej stronie internetowej: www.s3b.city.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama