, czwartek 25 kwietnia 2024
Będzie pod górkę - czyli cieszyńscy strażnicy na rowerach
We wtorek 17 sierpnia na cieszyńskie ulice wyjechał po raz pierwszy rowerowy patrol Straży Miejskiej. fot: WKDodaj do Facebook

Będzie pod górkę - czyli cieszyńscy strażnicy na rowerach

UM
Będzie pod górkę - czyli cieszyńscy strażnicy na rowerach

fot. UM Cieszyn

We wtorek 17 sierpnia na cieszyńskie ulice wyjechał po raz pierwszy rowerowy patrol Straży Miejskiej. Takie patrole na terenie miasta to jednak duże wyzwanie. A wszystko przez brak ścieżek rowerowych, bardzo wąskie chodniki i brak stojaków. Szczególnie trudnym rejonem do pełnienia obowiązków na rowerach będzie samo śródmieście.

Podczas patrolowania miasta strażnicy będą mieli do dyspozycji rowery ze wspomaganiem elektrycznym, które zostały zakupione przez Miasto Cieszyn.
Duża mobilność rowerowych patroli sprawi, że będą one doskonałym uzupełnieniem patroli dotychczasowych - zmotoryzowanych oraz pieszych, podczas których strażnicy wykonują czynności służbowe.

Na stronie facebookwej Straży Miejskiej czytamy: "Patrole rowerowe są jednym z tych pomysłów, które mamy nadzieję sprawdzą się w naszym mieście. Wierzymy, że będą przychylnie oceniane oraz przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów."

Mamy nadzieję, że nowy rowerowy patrol sam dostosuje się do przepisów drogowych. Jak widać na zdjęciu stróże prawa pomylili chyba strony ruchu, w Polsce bowiem obowiązuje nadal ruch prawostronny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama