, środa 24 lipca 2024
Cieszyński Wydział Komunikacji wdraża nowe zasady
Starostwo postanowiło wprowadzić kolejne zmiany pracowniczo-organizacyjno-internetowe. fot: FJDDodaj do Facebook

Cieszyński Wydział Komunikacji wdraża nowe zasady

FJD
Kierownictwo powiatu na konferencji prasowej w dniu 9. 08.2021 przedstawiło, jak i kiedy zostaną wdrożone nowe zasady pracy Cieszyńskiego Wydziału Komunikacji.

- O tym, że w Wydziale Komunikacji są problemy wszyscy wiedzą i nie jest to sprawa nowa. Ja przychodząc tutaj do do starostwa miałem głębokie przekonanie, że ten problem trzeba rozwiązać. Postanowiliśmy zmienić pomieszczenia i teraz są mniej więcej pięciokrotnie większe i przystosowane także do osób niepełnosprawnych.Uruchomiliśmy nawet przez pół roku komunikację darmową autobusową, bo mieszkańcy Cieszyna zgłaszali, że nie będą mogli tam dojechać. Zwiększyliśmy powierzchnię oraz zwiększyliśmy ilość pracowników, a i tak okazało się, że na ten moment nie jest to wystarczające. Wprowadziliśmy także kategorie rejestracji a mimo to, okazało się, że grupa osób potrafi na tyle mocno zablokować kalendarz, że znalezienie miejsca w dziedzinie rezerwacji na jakąkolwiek czynność głównie na rejestrację pojazdów, ale też odebranie prawa jazdy jest bardzo utrudnione - powiedział na wstępie starosta starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

Dlatego starostwo postanowiło wprowadzić kolejne zmiany pracowniczo-organizacyjno-internetowe, które polegać będą na tym, że w przeciągu najbliższych tygodni przybędą kolejne stanowiska pracy, a jeżeli to nie wystarczy, to jeszcze powiększony zostanie personel do obsługi klientów. Najważniejsza jednak zmiana nastąpi w zakresie rezerwacji rejestracji terminów. Do tej pory było tak, że każdy miał możliwość po otwarciu kalendarza praktycznie zarejestrować się na wybrany wolny termin. To jednak pozwalało na to, że niektórzy rejestrowali po kilka terminów, blokując innym szybszą rejestrację. Dlatego starostwo zleciło zmianę systemu rejestracji terminów, która będzie polegała na tym, że zgłaszający będzie zobowiązany podać swoje imię i nazwisko- PESEL / ewentualnie pełnomocnika- pośrednika / oraz markę, model i VIN pojazdu, co zostanie od razu zweryfikowane i pozwoli na szybką rejestrację terminu. System będzie tak działał, że klient powinien przyjść na zarezerwowaną godzinę i zarejestrować wcześniej zgłoszony pojazd.Tym samym nie będzie możliwa dowolna zmiana pojazdu oraz inna zmiana czynności. To znaczy, że skończy się rezerwowanie terminów na tak zwane widzi mi się. System zostanie uruchomiony 23.sierpnia i od tego dnia rozpocznie się rejestracja terminów - telefonicznie, osobiście i internetowo. Jednak do tego czasu będzie można także już telefonicznie lub osobiście zgłaszać swój termin przybycia do urzędu ze ściśle określoną sprawą / rejestracja samochodu lub odbiór prawa jazdy / podając wszystkie swoje dane potrzebne do rejestracji samochodu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama