, niedziela 26 maja 2024
Za nami 28. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Śląsk Cieszyński z wielkim zaangażowaniem wspiera akcję Jurka Owsiaka organizując sztaby w wielu miejscowościach. Mieszkańcy tłumnie zbierali się na różnorodnych wydarzeniach, koncertach, występach, by przekazać pieniądze na szczytny cel. Nawet tzw. symboliczną złotówkę.  fot: FJDDodaj do Facebook

Za nami 28. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

UM
Za nami 28. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!


Za nami 28. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!


Za nami 28. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!


Za nami 28. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy w Cieszynie udało się zebrać rekordową kwotę 161 427 zł.

W niedzielę, 12 stycznia odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - najpopularniejszej akcji charytatywnej w Polsce. Śląsk Cieszyński z wielkim zaangażowaniem wspiera akcję Jurka Owsiaka organizując sztaby w wielu miejscowościach. Mieszkańcy tłumnie brali udział w różnorodnych wydarzeniach, koncertach i występach, by przekazać pieniądze na szczytny cel, czyli pomoc najmłodszym.

W tym roku Orkiestra grała w celu pozyskania środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. WOŚP będzie się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Na tą chwilę wiadomo, że na terenie całej Polski oraz poza granicami zebrano 115 362 849 zł, to jednak nie koniec. Do zakończenia nadal jest wiele aukcji, a wiele sztabów nadal nie przeliczyło zebranych pieniędzy. Z zagranicy również nadal docierają informacje o zebranych środkach, które zasilą konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ludzie z całego świata chcą pomagać, a WOŚP tym samym udowadnia jak daleko można dotrzeć!

Podczas 28. edycji cieszyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał 161 427 zł, poprawiając tym samym ubiegłoroczny wynik o ponad 34 tys. zł. Zwieńczeniem akcji było tradycyjne światełko do nieba oraz pokaz dronów. Także Skoczów nie próżnował, organizując wiele ciekawych wydarzeń, dzięki którym na tę chwilę uzyskano kwotę 138 614 zł, czyli ponad 50 tys. zł więcej niż w zeszłym roku. Ustroń zebrał 85 771 zł, Wisła 66 277 zł, Zebrzydowice 28 974 zł, Istebna 32 256 zł, Chybie 22 782 zł, a Goleszów 21 268 zł.

Łączna kwota to 557 369 zł, co oznacza iż o ponad 91 tys. zł udało się pobić ubiegłoroczny wynik. Ostateczne dane poznamy za kilka dni po zakończeniu wszystkich licytacji oraz po podaniu przez sztaby ostatecznych kwot.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Finał jak zawsze fajny, ale ten pokaz dronów to jakieś nieporozumienie! Niech się już Gosposia wycofa z twarzą z teog durnego pomysłu, bo to ani ciekawe, ani efektowne, ani wrażenia na nikim nie robi te pokazy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama