, czwartek 11 sierpnia 2022
Skoczów: Most w Ochabach już przejezdny
To kolejny obiekt mostowy wyremontowany w ostatnich latach w gminie Skoczów.  fot: UM SkoczówDodaj do Facebook

Skoczów: Most w Ochabach już przejezdny

red.mat.pras
Skoczów: Most w Ochabach już przejezdny

Inwestycja była konieczna ze względu na naruszenie konstrukcji mostu przy wysokim stanie wód podczas stanów alarmowych na rzece Wiśle. Stary obiekt został rozebrany, a w jego miejsce powstała zupełnie nowa konstrukcja.

Most przez Wisłę w Ochabach – w ciągu ul. Strażackiej – jest już otwarty! To kolejny obiekt mostowy wyremontowany w ostatnich latach w gminie Skoczów.

W 2015 roku wyremontowany został most w ciągu ul. Bielskiej, a w roku 2016 roku kładka przy ul. Sportowej, która stała się architektoniczną wizytówką Skoczowa.

Remont przeprawy przez Wisłę w Ochabach to wspólna inicjatywa gminy Skoczów i powiatu cieszyńskiego. Inwestycja była konieczna ze względu na naruszenie konstrukcji mostu przy wysokim stanie wód podczas stanów alarmowych na rzece Wiśle. Stary obiekt został rozebrany, a w jego miejsce powstała zupełnie nowa konstrukcja. W ramach inwestycji wykonane zostało również nowe oświetlenie oraz jednostronny chodnik. Wykonawca rozpoczął już rozbiórkę mostu tymczasowego oraz prace wokół niego, dlatego kierowcy mogą się jeszcze spotkać z niewielkimi utrudnieniami przy przeprawie przez Wisłę.

Przypomnijmy, że całkowity koszt zadania wyniósł 7,7 mln zł, z czego 50% stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa (3,85 mln zł), 25% to wkład miasta Skoczów (1,925 mln zł), a kolejne 25% środków pochodziło z budżetu Powiatu Cieszyńskiego (1,925 mln zł).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama