, piątek 19 lipca 2024
Darmowe przejazdy Kolejami Śląskimi w ferie
Darmowe przejazdy obowiązywać będą do 11 do 26 stycznia. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Darmowe przejazdy Kolejami Śląskimi w ferie

MM/mat.pras.
W poniedziałek, 13 stycznia w województwie śląskim rozpoczną się zimowe ferie. Z tej okazji Koleje Śląskie uruchomią program darmowych przejazdów dla uczniów, którzy do podróży potrzebować będą jedynie ważnej legitymacji szkolnej lub dokumentu potwierdzającego wiek. Darmowe przejazdy obowiązywać będą do 11 do 26 stycznia.

- Ubiegłoroczna edycja „Kolei na ferie” cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i otrzymaliśmy bardzo dużo zapytań o powtórzenie tej akcji. Odpowiadając na te oczekiwania również w tym roku możemy zaprosić dzieci i młodzież do bezpłatnych podróży. Mamy przy tym nadzieję, że dzieci i młodzież, które skorzystają z bezpłatnych przejazdów kolejami w przyszłości będą rozważać taką opcję przy wybieraniu codziennego środka transportu - mówi Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać uczniowie szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych, a także najmłodsi podróżni, którzy do darmowej podróży potrzebują jedynie dokumentu potwierdzającego swój wiek. Warto przypomnieć, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem są pociągi specjalne Ornak do Zakopanego, które są wyłączone z akcji. Nowością w ramach akcji jest przy tym możliwość wybrania się pociągiem Kolei Śląskich bezpłatnie do Czech. W tym roku promocja będzie bowiem obejmować również połączenia do Bogumina. Do dyspozycji młodych podróżników są też nowe połączenia Kolei Śląskich do Kluczborka.

Jak przekonują Koleje Śląskie pierwsza edycja akcji okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i osób odwiedzających województwo śląskie. Z usług Kolei Śląskich skorzystało wtedy ponad 150 tysięcy osób. Darmowe przejazdy obowiązywać będą do 11 do 26 stycznia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama