, poniedziałek 22 kwietnia 2024
21. edycja Szlachetnej Paczki
Struktura organizacyjna “Szlachetnej Paczki” od lat jest taka sama i w związku z tym wolontariusze zajmujący się dostarczaniem paczek pod wskazane adresy w Weekendzie Cudów i tym razem sprawnie w rejonie cieszyńskim z tym się uporali.  fot: FJDDodaj do Facebook

21. edycja Szlachetnej Paczki

FJD
21. edycja Szlachetnej Paczki


21. edycja Szlachetnej Paczki


21. edycja Szlachetnej Paczki

Tradycyjnie Szkoła Podstawowa nr 6 w Cieszynie była znowu w tym roku siedzibą cieszyńskiego sztabu Szlachetnej Paczki, a jej sala gimnastyczna pełniła rolę magazynu dla paczek dostarczonych przez darczyńców.

Struktura organizacyjna “Szlachetnej Paczki” od lat jest taka sama i w związku z tym wolontariusze zajmujący się dostarczaniem paczek pod wskazane adresy w Weekendzie Cudów i tym razem sprawnie w rejonie cieszyńskim z tym się uporali. Szlachetna Paczka jest to przedsięwzięcie które trwa cały rok i rozpoczyna się od maja, kiedy uruchamiana zostaje rekrutacja wolontariuszy i nowych rodzin w potrzebie. Celem który napędza tą inicjatywę jest to, aby wszyscy radzili sobie w życiu i wzajemnie się wpierali.

Liderka rejonu Cieszyn pani Kinga Matuszek tak skomentowała tegoroczną akcję: - W tym roku ludzie się zgłaszali się masowo na wolontariuszy w odróżnieniu od zeszłego roku i musieliśmy drogą eliminacji wybrać tych najlepszych. W tym roku zespół wolontariuszy jest tak niesamowity że z każdej opresji potrafiliśmy wyjść. Bardzo się cieszę, że w tym roku moja praca nie polegała na tym, że ja jako liderka wszystko musiałam zrobić sama, ale wręcz wolontariusze ciągle mnie pytali co jeszcze i w czym mogą pomóc. Bardzo bym też chciała, żeby ta drużyna została przy mnie w przyszłym roku, bo jest bardzo zgrana. Ja na pewno z “paczką” się nie pożegnam, bo jak już się faktycznie w to wejdzie w ten wolontariat i pozna się to wszystko, to ciężko jest się z tym rozstać. To jest moja trzecia edycja. Przy okazji chciałabym podziękować za pomoc firmom cieszyńskim oraz wielu restauracjom, a także firmom taksówkarskim, które udostępniły nam swoje samochody.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama