, piątek 27 stycznia 2023
Już wkrótce w Cieszynie ruszy Młodzieżowe Laboratorium Samorządowe
Do 20 grudnia trwa rekrutacja uczestników, którzy dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny będą uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie.  fot: fb/SwietlicaKPwCieszynieDodaj do Facebook

Już wkrótce w Cieszynie ruszy Młodzieżowe Laboratorium Samorządowe

REDAKCJA
Już wkrótce w Cieszynie ruszy Młodzieżowe Laboratorium Samorządowe

Młodzieżowe Laboratorium Samorządowe to projekt skupiający wokół siebie uczniów i uczennice cieszyńskich szkół, w którym uczestnicy zdobywają wiedzę na temat samorządu terytorialnego oraz kompetencje dzięki którym mogą zmieniać swoje miasto. Do 20 grudnia trwa rekrutacja uczestników, którzy dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny będą uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie.

Młodzieżowe Laboratorium Samorządowe to projekt skupiający wokół siebie uczniów i uczennice cieszyńskich szkół, w którym uczestnicy zdobywają wiedzę na temat samorządu terytorialnego oraz kompetencje dzięki którym mogą zmieniać swoje miasto. W programie projektu znalazło się  15 seminariów z najciekawszymi osobami z Polski działającymi w różnych sferach, w tym: społecznej, politycznej, ekologicznej, marketingowej, gospodarczej, 4 warsztaty, które pozwolą uczennicom i uczniom wpływać na rzeczywistość w mieście, 2 warsztaty, w ramach wyjazdów integracyjnych z noclegiem, poświęcone skutecznemu prowadzeniu mediów społecznościowych i funkcjonowaniu w sieci oraz wystąpieniom publicznym, radzeniem sobie ze stresem i pracy z głosem, a także praktyki dziennikarskie, w tym publikowanie artykułów w prasie.

Aby wziąć udział w projekcie należy do 20 grudnia wypełnić formularz zgłoszeniowy lub skontaktować się mailowo z autorami projektu: mlscieszyn@gmail.com. Uczestnicy projektu wyłonieni zostaną do 31 grudnia, tak by w połowie stycznia 2022 możliwe było zorganizowanie spotkania organizacyjnego.

- Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie oraz o korzyściach jakie da Ci zaangażowanie w sprawy Twojego miasta i lokalnej społeczności? Weź udział w spotkaniu inicjującym projekt: Młodzi w samorządzie, które odbędzie się online na profilu Młodzieżowe Laboratorium Samorządowe, we wtorek 14 grudnia o godz. 18:00 - zachęcają organizatorzy i dodają, iż gośćmi spotkania będą Marta Gajda, Wojciech Spandel, Maria Pilarczyk oraz Mateusz Merta. Spotkanie poprowadzą Szymon Słupczyński, Joanna Wowrzeczka oraz Natalia Kałuża.

Projekt Młodzieżowe Laboratorium Samorządowe jest realizowany przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Projekt został objęty honorowym patronatem Burmistrzyni Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama