, środa 24 lipca 2024
1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!
Fragment wyników jednego z poprzednich spisów.  fot: spis.gov.plDodaj do Facebook

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

ŁP
1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Tegoroczny spis odbywa się w 100. rocznicę pierwszego spisu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej i mimo iż po stu latach większość z nas odpowie na pytania przez internet lub telefon, to może się zdarzyć, że rachmistrz spisowy zapuka do naszych drzwi, by zadać pytania ujęte w ankiecie.

Aby dokonać samospisu internetowego należy zalogować się w aplikacji, która dostępna jest tutaj, wybierając jeden z dwóch sposobów weryfikacji tożsamości osoby, która chce wypełnić ankietę. Pierwszy odbywa się z wykorzystaniem profilu zaufanego, drugi poprzez podanie numeru PESEL oraz nazwiska rodowego matki. Od momentu pierwszego logowania mamy 14 dni na dokonanie samospisu.

Oprócz samospisu internetowego istnieje możliwość odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu poprzez infolinię spisową (tel. 22 279 99 99), przez którą można także zweryfikować tożsamość rachmistrza spisowego, który w przypadku braku zgłoszenia internetowego skontaktuje się z nami telefonicznie lub osobiście, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

Przypomnijmy, iż udział w spisie jest obowiązkowy, a czas na udzielenie odpowiedzi w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań jest do końca września br. Początkowo termin ten był wyznaczony na koniec czerwca, jednak 2 kwietnia termin ten został wydłużony.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama