, poniedziałek 20 maja 2024
Zbliża się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
W dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca w całym kraju prowadzony będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.  fot: Pixabay.comDodaj do Facebook

Zbliża się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

MM
W dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca w całym kraju prowadzony będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. W tym roku podstawową jego formą będzie tzw. samospis internetowy. Jak będzie wyglądał?

W ramach samospisu internetowego, 1 kwietnia na stronie GUS pojawi się specjalna aplikacja, dostępna także z urządzeń mobilnych. Każda spisująca się osoba będzie uwierzytelniana "w systemie teleinformatycznym". Aplikacja Głównego Urzędu Statystycznego będzie na bieżąco sygnalizować, czy dobrze wypełniamy rubryki.

W przypadku braku zgłoszenia internetowego, rachmistrz spisowy skontaktuje się z nami telefonicznie lub osobiście, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Jest także możliwość samodzielnego zgłoszenia chęci przeprowadzenia wywiadu telefonicznego, w tym celu należy skontaktować się z organizatorem spisu poprzez infolinię dostępną pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Na stronie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pojawiła się także lista pytań, na które odpowiedzieć będą mieli respondenci w ramach tegorocznego spisu. Podzielone zostały na następujące kategorie: dane osoby wypełniającej ankietę oraz miejsce jej zamieszania, dane osób z którymi zamieszkuje respondent, informacje na temat osób przebywających za granicą, a także dotyczące relacji rodzinnych, mieszkania oraz kwestionariusze osobowe w tym emigrantów krótkoterminowych i długoterminowych. Lista pytań oraz dodatkowe informacje na temat formularza dostępne są TUTAJ.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama