, piątek 23 luty 2024
Rządowe środki na inwestycje lokalne
W gminie Istebna inwestycją, która ma być dofinansowana z rządowego programu wsparcia, ma być przebudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury. fot: istebna.euDodaj do Facebook

Rządowe środki na inwestycje lokalne

ŁP
Brenna Istebna i Strumień otrzymały zielone światło do realizacji inwestycji finansowanych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Co obejmowały wnioski gmin, które otrzymają środki w ramach bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię?

Najwięcej, bo aż 4,4 mln zł otrzyma gmina Brenna, która zaplanowała budowę kanalizacji sanitarnej w Brennej Kormany. Podzielone na trzy zadania inwestycja ma doprowadzić do wybudowania ponad 7 km kanalizacji, której realizacja będzie sfinansowana zarówno z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jak i środków własnych gminy. W sumie trzy zadania wycenione zostały na kwotę ponad 5,1 mln zł.

Z kolei w gminie Istebna inwestycją, która ma być dofinansowana z rządowego programu wsparcia, ma być przebudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Budynek, w którym znajduje się także gminna biblioteka publiczna ma przejść gruntową rewitalizację, która wyceniona została na ponad 2,8 mln zł. Równo 2 mln zł wyniesie dofinansowanie z RFIL. We wcześniejszym naborze gmina Istebna również wnioskowała o środki na remont GOK-u. Wtedy z ponad 5,6 mln zł otrzymała wsparcie o wartości ponad 2,8 mln.

Ostatnim beneficjentem tego rozdania środków jest gmina Strumień, która zgłosiła chęć przebudowy gminnej drogi tj. ul. Nowej, która łączy się drogą powiatową. Zakres inwestycji obejmuje m.in. wykonanie jezdni na długości ok. 350 m wraz z budową mijanek dla samochodów, wykonanie utwardzonego pobocza po obu stronach jezdni, zjazdów, budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej o długości 380 m oraz przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości 532 m.

Pełna lista gmin, które otrzymają wsparcie w ramach aktualnego naboru z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych znajduje się tutaj.

RFIL - nabór dla gmin górskich

Pod koniec marca w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych podzielone zostały środki, które trafią do gmin górskich. W powiecie cieszyńskim po bezzwrotne dotacje na inwestycje sięgnęły gminy Brenna (ponad 3,7 mln zł), Goleszów (ponad 2,6 mln zł), Istebna (ponad 4 mln zł), Ustroń (ponad 5,6 mln) oraz Wisła (ponad 5,9 mln zł). Pełna lista rankingowa dla tego naboru znajduje się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama