, wtorek 27 luty 2024
Konkurs na stanowisko dyrektora Zamku Cieszyn
Burmistrz Miasta Cieszyna oraz Marszałek Województwa Śląskiego ogłosili konkurs na stanowisko dyrektora Zamku Cieszyn.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Konkurs na stanowisko dyrektora Zamku Cieszyn

ŁP
Burmistrz Miasta Cieszyna oraz Marszałek Województwa Śląskiego ogłosili konkurs na stanowisko dyrektora Zamku Cieszyn. Przez najbliższy miesiąc można będzie składać wnioski o przystąpienie do konkursu wraz z wymaganymi dokumentami.

Nowy dyrektor Zamku Cieszyn zatrudniony zostanie na czas określony tj. na 5 lat, a do jego obowiązków należeć będzie m.in. kierowanie pracą Zamku Cieszyn i reprezentowanie go na zewnątrz, gospodarowanie jego środkami finansowymi oraz mieniem, a także współpracą z miastem i samorządem województwa śląskiego.

Od kandydatów oczekuje się m.in. wykształcenia wyższego oraz co najmniej pięcioletniego stażu pracy lub wykonywanie przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej w jednym z następujących obszarów: administracja publiczna, kultura, edukacja, nauka, ekonomia, zarządzanie, projektowanie przemysłowe, design, wzornictwo, reklama, działalność agencji reklamowych. Przyszły dyrektor powinien udokumentować także dobrą znajomość jednego języka obcego w mowie i piśmie (preferowany język angielski).

Pod uwagę brane będą także dodatkowe wymagania, umiejętności i kompetencje takie jak np. znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury, a także zasad finansowych obowiązujących w tych instytucjach, znajomość źródeł pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych, predyspozycje menadżerskie, udokumentowane umiejętności w zakresie kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi oraz wizja funkcjonowania Zamku Cieszyn. Z kolei wśród wymaganych dokumentów od kandydata oczekuje się programu realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Zamku Cieszyn w perspektywie co najmniej 5 lat, który stanowić będzie załącznik do przyszłej umowy.

Wymagane dokumenty należy złożyć do 30 kwietnia. Posiedzenie komisji dla kandydatów, którzy przeszli ocenę formalną planuje się na 14 maja br., a rozpatrzenie złożonych ofert i rozstrzygnięcie konkursu przewiduje się do dnia 21 maja br.

Szczegółowe informacje na temat konkursu na dyrektora Zamku Cieszyn znajdują się TUTAJ.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama