, sobota 13 lipca 2024
Skoczów: Piknik Ekologiczny już w najbliższą niedzielę
Park Leśny Górny Bór to miejsce w którym najważniejsza jest przyroda. Ścieżki, po których można spacerować, stworzone zostały z naturalnych materiałów. fot: UG SkoczówDodaj do Facebook

Skoczów: Piknik Ekologiczny już w najbliższą niedzielę

red.mat.pras.
Skoczów: Piknik Ekologiczny już w najbliższą niedzielę


Skoczów: Piknik Ekologiczny już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 3 października, w godz. 10:00-18:00, w Parku Leśnym Górny Bór odbędzie się Piknik Ekologiczny skierowany do całych rodzin.

Na uczestników czeka wiele atrakcji: strefa relaksu, stanowiska eksperckie o przyrodzie, poczęstunek, warsztaty ekologiczne – tworzenie domków dla owadów czy bomb nasiennych oraz wiele innych.

Park Leśny Górny Bór to miejsce w którym najważniejsza jest przyroda. Ścieżki, po których można spacerować, stworzone zostały z naturalnych materiałów. Park jest też domem dla wielu gatunków zwierząt. Znajdują się w nim m.in. budki lęgowe dla ptaków, budki dla nietoperzy czy maleńkie domki przeznaczone dla owadów (głównie dla pszczół samotnic). W parku rozmieszczone zostały tablicy edukacyjne, a także takie atrakcje jak: stacja wiatrowa, zegar słoneczny i ścieżka sensoryczna. Jest tam też miejsce na zorganizowanie lekcji przyrody w plenerze. Park został stworzony w ramach projektu „Ochrona obszarów nadwodnych poprzez wykorzystanie lokalnych zasobów przyrodniczych wraz z kampanią informacyjno-edukacyjną w gminie Skoczów”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama