, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Mariusz Szczygieł w czytanym koncercie w ramach festiwalu teatralnego
Czytany koncert Mariusza Szczygła wraz z zespołem Res Factum odbędzie się w niedzielę, 3 października o godz. 20:00 w Klubie PZKO – dawnej synagodze w Czeskim Cieszynie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Mariusz Szczygieł w czytanym koncercie w ramach festiwalu teatralnego

REDAKCJA
W najbliższy czwartek, 30 września zainaugurowana zostanie 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic. W programie 17. spektakli z Czech, Polski, Słowacji i Węgier, 7 wystaw, spotkania i warsztaty, a także koncerty w tym jeden czytany z udziałem Mariusza Szczygła. Dla czytelników naszego portalu mamy podwójne zaproszenie na koncert znanego reportażysty i czechofila.

Projekt: prawda muzycznie jest efektem spotkania trojga muzyków z reporterem. Słowa spotykają się z dźwiękiem kreowanym na żywo. Nie są to jednak słowa do piosenek. To miniatury reporterskie Mariusza Szczygła z kultowej książki Projekt: prawda.

Rzecz o cudzym lub własnym życiu autora, podana z muzyką, którą trudno zakwalifikować, to fascynujący eksperyment. Zespół Res Factum podejmuje ideę słowno-muzycznego spotkania sztuk, inspirowaną średniowieczną techniką kompozytorską, gdzie głos podstawowy wyznaczał ruch głosów pozostałych. W tym przypadku taką rolę pełni tekst czytany na żywo przez Mariusza Szczygła. Jest inspiracją do interpretacji muzycznej realizowanej – również na żywo – przez muzyków. W koncert wpisane mogą być też prawdy publiczności, o ile tylko na widowni znajdzie się ktoś, kto spontanicznie zechce podzielić się własną historią.

Czytany koncert Mariusza Szczygła wraz z zespołem Res Factum odbędzie się w niedzielę, 3 października o godz. 20:00 w Klubie PZKO – dawnej synagodze (ul. Božkova 154/16, Czeski Cieszyn). Bilety na koncert, a także pozostałe punkty 30. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic dostępne są TUTAJ.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na koncert Mariusza Szczygła i zespołu Res Factum. Aby wziąć udział w konkursie przesłać na adres redakcja@gazetacodzienna.pl prawidłową odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi ostatnia książka napisana przez Mariusza Szczygła?

Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko oraz numer telefonu). Wygrywa osoba, która jako pierwsza prześle prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe. Nagrodzona osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Bilety będą do odebrania przed koncertem w Klubie PZKO – dawnej synagodze w Czeskim Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama