, niedziela 21 kwietnia 2024
Młodzieżowy strajk klimatyczny w Cieszynie
Cieszyńska młodzież w miniony piątek przyłączyła się do strajkujących miast w Polsce i wyszła na ulice naszego miasta, pod hasłami ”Sprzeciwiamy się bierności polityków w obliczu katastrofy klimatycznej” oraz “Wspólne działanie albo wymieranie".  fot: FJDDodaj do Facebook

Młodzieżowy strajk klimatyczny w Cieszynie

FJD
Młodzieżowy strajk klimatyczny w Cieszynie


Młodzieżowy strajk klimatyczny w Cieszynie


Młodzieżowy strajk klimatyczny w Cieszynie

Cieszyńska młodzież w miniony piątek przyłączyła się do strajkujących miast w Polsce i wyszła na ulice naszego miasta, pod hasłami ”Sprzeciwiamy się bierności polityków w obliczu katastrofy klimatycznej” oraz “Wspólne działanie albo wymieranie".

Młodzież wprawdzie nie jest ekspertem ds. ekologii i zmian klimatu, ale już dostrzega zagrożenie jakim jest katastrofa klimatyczna dla naszego globu. Dlatego stara się protestować, wypowiadać się w mediach, rozmawiać z politykami i organizować edukację na temat zmian klimatu. Bardzo cieszy fakt, ze i nasza młodzież cieszyńska czynnie już od 5-u lat organizuje tego typu strajki, na których gromadzą się uczniowie szkół podstawowych i ponad podstawowych. Jak powiedziała koordynatorka strajku młodzieżowego Maria Jónek: Na strajk zrywamy się ze szkoły i pojawiamy się tutaj, aby dać znać politykom, że chcemy działać i jesteśmy chętni do współpracy z nimi, aby uratowali nasz klimat. W strajku o to chodzi, aby pokazać ten sprzeciw także przeciwko szkołom, które nie prowadzą żadnych lekcji klimatycznych, aby zwiększyć świadomość uczniów.W większości jesteśmy z Cieszyna, ale są też uczniowie z Brennej, Kończyc, Hażlacha i z Zebrzydowic-można powiedzieć, że działamy na terenie całego powiatu cieszyńskiego.

Zastanawia tylko fakt, że na strajku nie było widać studentów i starszej młodzieży, którą niewątpliwie zmiana klimatu niedługo także dotknie. Może wynika to stąd, że rok akademicki rozpoczyna się dopiero w październiku oraz forma nauki zdalnej, która w ostatnim roku wyłączyła prawie całą młodzież ze wszelkich czynnych inicjatyw. Tak czy inaczej należą się słowa pochwały i uznania dla całej grupy uczniów, która w tym strajku wzięła czynny udział.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama