, niedziela 23 czerwca 2024
Rokicki i Madzia z nagrodami Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku
Na Stadionie Śląskim wręczono nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku.  fot: Tomasz Zak / UMWSDodaj do Facebook

Rokicki i Madzia z nagrodami Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku

REDAKCJA
Na Stadionie Śląskim wręczono nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku. Wśród laureatów znaleźli się Janusz Rokicki oraz Mirosław Madzia reprezentujący Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn. Lekkoatleci zostali wyróżnieni za zdobycie pierwszego miejsca w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które w czerwcu ubiegłego roku odbyły się w Bydgoszczy.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy odbyły się w czerwcu ubiegłego roku w Bydgoszczy. Do Polski zawitało wtedy blisko 700 najlepszych sportowców z 44 krajów Starego Kontynentu. Była to największa ilość zawodników w historii Mistrzostw Europy. Nasza Kadra Narodowa liczyła 78 reprezentantów, w tym 3 z Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn. Byli to Mirosław Madzia, Janusz Rokicki i Tomasz Wróbel. Podczas turnieju Mirosław Madzia został Mistrzem Europy w rzucie dyskiem (kat. F11), a Janusz Rokicki zdobył złoty medal w pchnięciu kulą.

- Ta nagroda jest formą podziękowania za wasz trud, ciężką pracę i sukcesy, które osiągacie. Wierzę, że będzie motywacją do zdobywania kolejnych sportowych laurów i inspiracją, szczególnie dla młodych sportowców, do pokonywania własnych ograniczeń i dalszego rozwoju. Śląskie wspiera sport, bo to znakomita okazja do promocji regionu i zdrowego stylu życia – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe przyznawane są osobom, które uzyskały najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy, mistrzostw Polski w kategoriach juniorów, młodzieżowców i seniorów lub uzyskały w swojej dyscyplinie wynik będący rekordem świata. Nagrody mogą być przyznane za osiągnięcia w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, jednak nagrodami mogą być uhonorowani wyłącznie zawodnicy w konkurencjach objętych programem Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Paraolimpijskich.

Tegoroczne nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku przyznane zostały 57 sportowcom z województwa śląskiego, a ich wartość wyniosła blisko 121 tys. zł. Po raz pierwszy nagrody wręczono w 2009 roku 30 sportowcom. Wśród nagrodzonych do tej pory byli m.in.: Adam Małysz, Tomasz Sikora czy Justyna Kowalczyk.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama