, niedziela 19 maja 2024
Cieszyn: Basen Uniwersytetu Śląskiego gotowy do użytku
Pływalnia w kampusie akademickim UŚ w Cieszynie to sześciotorowy basen sportowy o wymiarach 25 × 12,5 metra oraz głębokości między 1 a 3,6 metra. fot: us.edu.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Basen Uniwersytetu Śląskiego gotowy do użytku

REDAKCJA, MAT. PRAS.
Cieszyn: Basen Uniwersytetu Śląskiego gotowy do użytku

us.edu.pl


Cieszyn: Basen Uniwersytetu Śląskiego gotowy do użytku

us.edu.pl


Cieszyn: Basen Uniwersytetu Śląskiego gotowy do użytku

us.edu.pl


Cieszyn: Basen Uniwersytetu Śląskiego gotowy do użytku

us.edu.pl


Cieszyn: Basen Uniwersytetu Śląskiego gotowy do użytku

us.edu.pl

Zakończył się pierwszy etap remontu basenu zlokalizowanego na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie obejmujący m.in. przebudowę hali pływalni w zakresie zaplecza basenu, wykonanie sauny suchej, przebudowa instalacji wentylacji mechanicznej oraz węzła cieplnego i instalacji elektrycznych. W kolejnym etapie planowana jest natomiast modernizacja niecki basenu oraz budowa małego basenu do nauki pływania.

Przebudowa basenu przy ul. Paderewskiego 9 w Cieszynie to inwestycja o wartości ponad 10 mln złotych. Złożyły się na nią dotacja przeznaczona na ten cel przez miasto Cieszyn (1 mln zł), Powiat Cieszyński (500 tys. zł) oraz dotacja z Ministerstwa Sportu, dotacja i pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz środki własne Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Remont uniwersyteckiego basenu to element ogromnej modernizacji obiektów sportowych na terenie cieszyńskiego kampusu UŚ, który podzielony został na trzy etapy. Pierwszy etap prac obejmował przede wszystkim przebudowę hali pływalni w zakresie zaplecza basenu (szatnie, natryski, pomieszczenia pomocnicze), wykonania sauny suchej, przebudowy instalacji wentylacji mechanicznej, przebudowy węzła cieplnego oraz instalacji elektrycznych. Ponadto budynek hali basenu zostanie poddany termomodernizacji obejmującej dostosowanie przegród budowlanych do obowiązujących wymagań w zakresie izolacyjności. Podczas drugiego etapu zostanie przeprowadzona przebudowa hali sportowej, natomiast trzeci etap obejmie modernizację niecki basenu oraz budowę małego basenu do nauki pływania.

Pływalnia, a także sąsiadująca z nim hala sportowa, to jedyne tego typu obiekty w Cieszynie, a w powiecie cieszyńskim jeszcze tylko w Skoczowie można korzystać z basenu sportowego (tzn. 25-metrowego). O znaczeniu basenu uniwersyteckiego dla regionu niech świadczy fakt, że aż 80% użytkowników obiektu stanowią osoby z zewnątrz, w tym 24% mieszkańców miasta i okolic, 22% członków klubów sportowych, 27% uczniów oraz 7% innych osób. Z kolei w przypadku hali sportowej jest to 71% podmiotów zewnętrznych – 25% klubów sportowych, 17% szkół, 12% innych osób, a 17% to godziny wolne.

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego basenu Uniwersytetu Śląskiego, zlokalizowanego w kampusie cieszyńskim odbędzie się 31 maja o godz. 16:30 w budynku przy ul. Paderewskiego 9 w Cieszynie. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane efekty długotrwałych prac, które prowadzone były na terenie pływalni Uniwersytetu Śląskiego. Od tej pory obiekt będzie służył nie tylko rozwojowi fizycznemu studentów i pracowników naszej uczelni, lecz również mieszkańcom Cieszyna i powiatu cieszyńskiego, klubom sportowym, szkołom. Wydarzenie będzie połączone z Cieszyńskim Mitingiem Pływackim „Już Pływam”, na który przybędą dzieci biorące udział w zawodach oraz ich rodziny.

Uruchomiona została również nowa strona internetowa obiektów sportowych, która jest dostępna pod adresem: www.sport.us.edu.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama