, niedziela 21 kwietnia 2024
Adam Małysz w Galerii Sławy Polskiego Sportu
Prezydent Komorowski z Adamem Małyszem w Wiśle podczas benefisu sportowca. fot: Wojciech Grzedzinski/prezydent.plDodaj do Facebook

Adam Małysz w Galerii Sławy Polskiego Sportu

JM, PREZYDENT.PL
Adam Małysz znalazł się wśród dziesięciu wybitnych zawodników pierwszej dekady XXI wieku, którzy dołączyli do "Galerii Sławy Polskiego Sportu". 14 listopada wyróżnionych uhonorował dyplomami prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Belwederze.

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym, którzy stali się cząstką panteonu chwały sportu polskiego. Nam jest potrzebny taki panteon chwały, poczucie, że w ramach polskiej wspólnoty mamy sukcesy i w dziedzinie sportu – mówił Bronisław Komorowski, prezydent RP.

Wśród wyróżnionych przez kapitułę pod przewodnictwem znanego kierowcy rajdowego Sobiesława Zasady znalazł się również Adam Małysz. Wiślanin przygotowuje się obecnie w Czechach do startu w Rajdzie Dakar, dlatego dyplom w jego imieniu odebrał Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Wśród pozostały wyróżnionych znaleźli się: Leszek Blanik (gimnastyka), Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie), Otylia Jędrzejczak (pływanie) i dwie osady wioślarskie: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski (czwórka podwójna) oraz Robert Sycz i Tomasz Kucharski (dwójka podwójna wagi lekkiej).

Podczas uroczystości w Belwederze prezydent docenił trud jaki sportowcy wkładają w swoją pracę. - Są skazani na ciągłe konkurowanie, ciągłe zmaganie się, ale chyba dlatego są świetną ilustracją tego, co jest nam Polakom bardzo potrzebne. Bo my musimy znajdować tę odwagę, chęć, wolę dobrego współzawodnictwa, dobrego ścigania się z resztą świata, dobrego konkurowania w wielu dziedzinach mówił Bronisław Komorowski.

Prezydent podkreślił, że taki przykład osób, które potrafiły skutecznie konkurować, jest wspaniałą lekcją tego co Polsce, Polakom potrzeba dzisiaj w stopniu najwyższym. - Sport uczy nas dobrego współzawodnictwa i buduje w nas przekonanie, że jesteśmy dobrą wspólnotą - zaznaczył.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama