, sobota 18 maja 2024
"Orzeł z Wisły" Orłem Białym?
Osobą, która bezwzględnie powinna order otrzymać jest Adam Małysz - uważa Tomasz Lis. fot: Wojciech TrzcionkaDodaj do Facebook

"Orzeł z Wisły" Orłem Białym?

KK
- Nie wiem czy kolega Małysz doleci jeszcze do kolejnych medali, ale do orderu myślę, że spokojnie tak - powiedział na antenie radia TOK FM Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika „Wprost”. Trwa medialna dyskusja do kogo powinno trafiać najważniejsze odznaczenie w kraju jakim jest Order Orła Białego.
10 listopada prezydent Bronisław Komorowski uhonorował orderem Jana Krzysztofa Bieleckiego, Aleksandra Halla i Adama Michnika. - Polityka odznaczeniowa powinna iść w stronę "Polski obywatelskiej". Owsiak, siostra Chmielewska - ci ludzie robią kawał fantastycznej roboty i czynią atmosferę w Polsce dużo lepszą. To są ogromne zasługi - powiedział Tomasz Lis. Jego zdaniem osobą, która bezwzględnie powinna order otrzymać jest Adam Małysz. - Nie wiem czy kolega Małysz doleci jeszcze do kolejnych medali, ale do orderu myślę, że spokojnie tak - wyznał dziennikarz. Wtórował mu publicysta Jacek Żakowski. - "Orzeł z Wisły" musi być Orłem Białym.

- Prezydent Komorowski mógłby odznaczyć Małysza Orderem Orła Białego, ale żeby nie być posądzonym o zagrywkę polityczną, to albo po zdobyciu mistrzostwa świata w Oslo, albo po zakończeniu kariery - za całokształt – uważa Marcin Hetnał, dziennikarz sportowy "Gazety Wyborczej".

Adam Małysz jest już kawalerem Krzyża Oficerskiego (2007 r.), Krzyża Komandorskiego (2007 r.) i Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2010 r.).

Order Orła Białego został ustanowiony w 1705 r., jest to najważniejsze odznaczenie w kraju, przyznawane za zasługi cywilne i wojskowe.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bez przesady z tymi odznaczeniami, jest wielu ludzi zacnych lecz nie docenianych, żyjących w cieniu ludzi potrzebujacych. jeżeli chodzi o odznaczenia dla Michnika to jak naj bardziej przychylnie, lecz dla Halla i bieleckiego to jestem przeciwny ( choć tak samo jak oni byłem działaczem Solidarności), a to dla tego że za ich rządzenia najbardziej wychodziło kolesiowstwo i dorabianiemajątku po znajomości( afera elektroniczna, spirytusowa, kantoryna granicy i inne).

Jaki prezydent tacy odznaczeni. Panie Adamie mam nadzieję, że nie zobaczę Pana w tym "doborowym" towarzystwie.

Odznaczeniem Michnika i pozostałych osób nie ma się co przejmować. Tradycja orderu orła białego jest taka, że jednymi z pierwszych kawalerów tego odznaczenia był Repnin, potem targowiczanie, Katarzyna II, śpiewak cyrkowy, faworyt carycy Elżbiety Cyryl Rozumowski, Piotr I, Piotr III …., a w latach siedemdziesiątych XX w. towarzysz Leonid Breżniew (warte przypomnienia).

Sprawdź kto powiedział o Kiszczaku i Jaruzelskim, że to ludzie honoru. Później odnajdź na YouTube film jak żywcem przejeżdżają ciężarówką po człowieku w czasie stanu wojennego. A później kup sobie gumowy młotek i walnij się w swój głupi łeb.

30 lat temu Michnik pisał z więzienia obelżywe listy do Jaruzelskiego I Kiszczaka, a potem się z nimi gorąco zaprzyjaźnił. 30 lat temu przyjaźnił się z księdzem Jerzym i ochrzcił podobno syna, a teraz uważa kościół za największe zagrożenie dla demokracji.

chociaż nadanie najwyższych odznaczeń nieraz traci sens, jak tzw.nagroda NOBLA, kiedy zostaje nadana np.teroryście...? i tyle ...

zdrówko !

"Czyżby Stanisław Wyspiański pomylił się, wkładając w usta Czepca w „Weselu” sentencję, że „nie polezie orzeł w gówna”? Wielu ludzi w Polsce uważa bowiem, że za sprawą pana prezydenta Bronisława Komorowskiego właśnie polazł. Chodzi im oczywiście o odznaczenie w dniu 10 listopada Orderem Orła Białego red. Adama Michnika, Aleksandra Halla i Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz JE bpa Alojzego Orszulika. Ale jeśli nawet – to trzeba powiedzieć, że mu nie pierwszyzna, bo i wcześniej Orderem Orła Białego byli dekorowani różni ludzie, między innymi – znani tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa."

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama