, poniedziałek 20 maja 2024
Adam Małysz kończy sportową karierę!
Adam Małysz jest czterokrotny mistrzem świata i czterokrotnym medalistą olimpijskim w skokach narciarskich, w Pucharze Świata startował od 1995 roku. fot. Katarzyna Koczwara. Dodaj do Facebook

Adam Małysz kończy sportową karierę!

JM
Adam Małysz kończy sportową karierę. Po konkursie skoków na obiekcie K-120 podczas mistrzostw świata w Oslo powiedział w rozmowie z TVP, że tegoroczny sezon jest jego ostatnim. Jeden z najlepszych skoczków w historii pożegna się z kibicami 26 marca podczas imprezy \"Skok do celu\" na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.
Adam Małysz jest czterokrotnym medalistą olimpijskim. Zdobył sześć medali mistrzostw świata. Czterokrotnie triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dziewięćdziesiąt jeden razy stawał na jego podium. Zwyciężył w trzydziestu dziewięciu konkursach, dwadzieścia siedem razy zajął drugie miejsce, a trzecie - dwadzieścia pięć.

Ostatni raz, 13 lutego 2011 roku w Vikersund, gdzie zajął trzecie miejsce.

"Orzeł z Wisły" w trzydziestu jeden startach w indywidualnych konkursach zimowych Mistrzostw Polski w skokach narciarskich zdobył dwadzieścia osiem medali. Ma na swoim koncie dwadzieścia jeden tytułów mistrza Polski, sześć razy był drugi i jeden raz trzeci.

Podczas rozgrywanych w czwartek, 3 marca, zawodów mistrzostw świata w Oslo Małysz był 11. Kamil Stoch 19. Wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, przed swoim rodakiem Thomasem Morgensternem i Szwajcarem Simonem Ammannem.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I co dalej panie Tajner?Skończyło się wykorzystywanie sukcesów Mistrza do promocji własnego wizerunku. Reklamodawcy pewnie zrezygnują z pana usług. Na Justynę też pan nie może liczyć, gdyż jej sukcesy to wyłącznie jej zasługa i jej trenera. Ten cały PZN z prezesem na czele to marnowanie pieniędzy podatników.

Aż mi łzy poleciały jak to usłyszałam... Adasiu byłeś, jesteś i będziesz najlepszy! Dziękuję że przez te 15 lat mogłam co sezon podziwiać skoki w Twoim wykonaniu, że mimo pogody zawsze cieszyłam się z nadejścia zimy, że udowodniłeś że Polacy też liczą się na międzynarodowej arenie sportów zimowych i wreszcie dziękuję za te wielkie emocje dla których nie raz zrywałam się z lekcji! Z jednoczesnym smutkiem, radością i dumą w sercu - DZIĘKUJĘ!

Ja też niegrzecznie zapytam: Dlaczego gazeta codzienna nie pisze nic na temat HC Ocelari Trinec???

dobry wywiad umiescila w internecie Rzeczpospolita

No niech będzie, do 110 lat!

Adasiu! Dziękuję za wszystkie chwile wzruszeń, jakie dzięki Panu przeżywałem. Wg mnie, jest Pan WIELKIM Sportowcem, ale i Wielkim Człowiekiem. Obserwowałem Pana karierę sportową oraz Pana rozwój intelektualny- moje pełne uznanie! Wiem jak musiał Pan się bronić przed próbami zawładnięcia Jego osoby przez którąś z formacji politycznych- z nimi też Pan wygrał!!! Za te wszystkie lata dziękuję i życzę Panu kolejnych 77 lat-, czyli do setki- w zdrowiu i otoczeniu życzliwych ludzi!

módl sie do Adama jak chcesz, a gazetom daj spokój

dlaczego gazety lokalne traktują Adama marginalnie?

"Jestem najlepszy, odchodzę" powiedział kiedyś Michael Jordan. Niewielu ludziom życie daje możliwość wypowiedzenia takich słów, szacunek dla Adama bo jest właśnie jednym z tych niewielu.

Trochę szkoda, ale cóż widocznie ocenił realnie swe możliwości. Jestem ciekaw tylko, czy skoki bez "papieża narciarstwa" będą nadal atrakcyjne.

Wielki żal. Skoki bez Małysza. Łza się w oku kręci po tej decyzji. Wielki człowiek i wielki sportowiec. Szkoda wielka szkoda,

nie zapytam, dlaczego pożegnanie nie w wiśle...

Adam- Mistrz i Wielki Czlowiek.
Dziekuje za "cieple "zimy i wielkie emocje.
Zycze powodzenia.

Kamil "Czarny Koń" Stoch lądował dziś z wdziękiem Tu-154 M

w skokaniu wielki guwno bulowatych.

Na znak żałoby po odejściu Mistrza Adama zapuszczam wąsy i kolczykuję ucho. Namawiam kolegów i co poniektóre koleżanki do podobnych, żałosnych kroków. Dopuszczam hodowlę owłosienia i ćwiekowania się także w innych mniej widocznych miejscach.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama