, wtorek 23 kwietnia 2024
Adam Małysz polskim sportowcem 15-lecia Eurosportu!
W głosowaniu wzięli udział dziennikarze i komentatorzy Eurosportu z 19 krajów, w sumie 87 osób. fot: Wojciech TrzcionkaDodaj do Facebook

Adam Małysz polskim sportowcem 15-lecia Eurosportu!

WISLA.PL
Mimo że Adam Małysz zakończył już karierę skoczka, nadal zbiera zasłużone laury za swoje wybitne osiągnięcia na skoczniach świata. Czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli zwyciężył w plebiscycie na polskiego sportowca 15-lecia, zorganizowanym przez Eurosport z okazji jubileuszu 15 lat obecności stacji na polskim rynku.
W głosowaniu wzięli udział dziennikarze i komentatorzy Eurosportu z 19 krajów, w sumie 87 osób. Każdy wybierał trzech sportowców, przyznając najlepszemu jego zdaniem 9 punktów, drugiemu 7 i trzeciemu 5. Z 87 głosujących aż 43 uznało, że najlepszy jest Małysz. Mistrz podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj w Warszawie, osobiście odebrał z rąk prezesa Eurosport Group, Laurent-Erica Le Lay statuetkę oraz nagrodę - zegarek ufundowany przez partnera jubileuszu, firmę TAG Heuer.

- 15 lat Eurosportu i 15 lat upłynęło od mojego pierwszego zwycięstwa w Pucharze Świata w Oslo. Cieszę się niezmiernie, że ten tytuł Sportowca 15-lecia Eurosportu przypadł akurat mi, tym bardziej, że głosowali na mnie eksperci Eurosportu z całej Europy. Bardzo dziękuję - powiedział laureat

- Cieszy nas ogromnie sukces Adama Małysza w rankingu ogłoszonym przez Eurosport. Wiemy teraz, że sukcesy naszych sportowców wzbudzają emocje nie tylko w polskich domach, ale są doceniane również w innych krajach. Adamowi Małyszowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej – powiedział Adam Widomski, redaktor naczelny Eurosport Polska.

Pełne wyniki plebiscytu:
Adam Małysz 510 pkt
Robert Korzeniowski 179 pkt
Robert Kubica 177 pkt
Justyna Kowalczyk 159 pkt
Jerzy Dudek 104 pkt
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

jurorem the voice of poland i koniecznie w klanie, m jak miłosc i barwy szczescia

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama